Odkdy maso? + Nebude papat?

116
26.10.05 11:35

Odkdy maso? + Nebude papat?

Ahoj, holky. Už párkrát jste mi poradily nebo mě uklidnily :D Tak se ptám dál: odkdy dáváte/jste začaly dávat do zeleninového příkrmu maso? Já jsem to zkusila po měsíci přikrmování (vynikající libová svíčková z domácího králíka) ale té naší princezně to absolutně nejede :( Mám ale strach, aby jí něco ve stravě nechybělo - žloutek se může prý jen 1× týdně místo masa. Už zkoušíme i ovoce. To je první dotaz.
A druhý - vím, že tady proběhla diskuze o bojkotu příkrmů v 9. měsíci mimisků. Ta naše cácorka ale měla teprve 7 měsíců a už asi přes dva týdny s jídlem bojujeme (teda ještě před tím masem). Svačinka i oběd trvá i hodinu a půl a to, někdy sní i dost,někdy to nestojí za řeč. Vzteká se u toho, sevře rty, mručí, pláče, i slzičky zkoušela… Přitom když jí utřu, sundám bryndák atd., zkrátka když pozná, že končíme s jídlem, je plná energie, směje se na mě a chce se bavit. Takže mé prvotní obavy, že jí něco je, jsem zavrhla. Takže teď to hraju na to, kdo vydrží dýl - jestli se ona vztekat, nebo já sedět přes hodinu a čekat, až jí to přejde. Máte to některá s tím svým andílkem taky tak? A jak na ně? Díky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

464
26.10.05 12:06

Ahoj, naše malá je snad úplně stejně stará jako ta vaše a problémy, které popisuješ, jsou jakoby nám „z oka vypadly“. Taky nechce skoro nic jíst, prostě mé mlíčko je mé mlíčko. Ocením rady zkušenějších. Takže nezoufej, je nás víc. Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.10.05 12:21

Ahoj, male sem maso zacla davat tak v 6m. S bojkotem sme se taky setkali, mel podobny prubeh(bylo to v dobe kdy sme zavadeli maso-zeleninovy prikrmy, predtim mela jen ovocny prikrmy), ja to resila vynechanim jidla, takze maso-zeleninu mela k obedu tak sme proste vynechali obed a byla az svacina, no po par dnech uz zacla s radosti bastit i maso-zeleninu, u Vas mi pripada ze proste nema hlad, a myslim ze krmeni pres hodinu neni dobry, ja to driv zkousela cca 5min. a koncilo se, ted je z ni takovy jedlik ze sme za 10min. po jidle, muzes skusit bud jidlo vynechat nebo skusit dat treba za hodinku. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
26.10.05 12:48

Ahoj, Sany. vím, že krmení přes hodinu není to pravé ořechové, ale zkoušela jsem jí to dát i později (po hodině až dvou) a výsledek tentýž. prostě ne. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
26.10.05 13:04

ahoj, nechala jsem teď Lukina prostě hladem, nechtěl kousky v jídle, tak nedostal, šel spát a jedl až za dvě, dvě a půl hodinky a teď už zase jí. Ale musí být vyspanej a hladovej:)) Jak má chvíli před spaním a nemá úplně hlad tak ani rana.
Iv-ka a Lukin pozítří 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
26.10.05 14:08

Ahoj.

Radimek byl na UM, takže jsem začala dávat maso po 5. měsíci. Nejprve kuřecí, pak krůtí, jehněčí, telecí a další až později. Ta porce masa je docela malá.
Příkrmy se u nás moc nebojkotují. Je jasné, že některá jídla mu nechutnají - tak je nevařím - např. brokolice. Některá jídla nejedl a s odstupem několika měsíců se to změnilo - špenát. Občas sní vše do 5 minut, někdy se to protahuje. Potom po 20 minutách končíme s jídlem. Když nemá hlad, přece to do něj nebudu cpát. Když je utahaný, raději ho nechám vyspat, protože to by nic nesnědl a ještě by to bylo s řevem.
Myslím si, že nutit do jídla se nemá. Samo dítko pozná, kdy má hlad. Příkrmy bych jí nabízela pravidelně. Třeba menší porce a střídala druhy. „Není boha, aby se na něco nechytla.“ Určitě bych neustoupila a nenahradila zeleninové příkrmy ovocnými.

Hodně trpělivosti přeje Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
26.10.05 14:26

ahojky,
tak ja zacala davat maso po osmem mesici.(presne si nevzpomenu jestli v prubehu nebo po ukoncenem)
Maso u nas proslo,chutnalo,jen teda kdyz jsem prvne dala kralika-tak ten ne.(ani podruhe,potreti)tak jsem ho na cas vyradila,ted uz jime kralici maso s chuti a v pohode.(ze by to mel po mne? :D ja kralika nerada..)
Rozhodne si nemyslim,ze kdyz tve mimco bojkotuje v 7m maso,tak strada..
Jak uz tu zaznelo,taky jsem pro nenutit do jidla,ale vetsinou se objevi to Ale..tedy do jidla nenutim,ale taky mame prohresek a to v hrani u jidla..vetsinou kdyz uz nechce,snazim se jeste zabavit(pri jidle pred spanim,aby spal)kdyz byl jeste kojeny(dokojovany po jidle),tak jsem to neresila,kdyz nechtel prikrm,nic se nedelo,dokojil se a hotovo.
Nutit by se nemelo,dite muze odmitat jidlo jeste vic.Ani hrat by se u jidla nemelo :oops: ,ale asi jsem to porusila v momente,kdy se nam prumerna vaha stejne starych kamaradu zacala vzdalovat..Ale jinak na to,kolik vazime,jsem spokojena co sni.
Chci se jen zeptat maminek,co jim deti stavkuji s jidlem.Kdyz mame treba nejakou tu vzpouru(samozrejme pozna,na kterem jidle mi zalezi 8) ) napr.obed-pak ma jit spat.Nedate teda nic a ditko vam usne?Nebo prece date aspon kousek chleba nebo neco jineho k jidlu?Prcek teda se spankem od mala neni kamarad,bojujem ted aspon za ten poobedni spanek,ale kdyz nepoobedva,neusne,a kdyby nahodou usnul(treba po hodinovem skakani v postylce)za par chvilek se vzbudi,protoze ma hlad…

hezky den

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
26.10.05 15:21

Ahoj Petro,

my jsme začli s masem něco po ukonč.sedmém, takže jako vy - měsíc od začátku přikrmování. Byla jsem hodně na rozpacích, ty názory ohledně frekvence podávání masa se dost různí /od absence masa do roku až po každodenní porci/, nakonec jsem zvolila kompromis a dávám tak 2-3× týdně. Kdyby malý nebyl potenciální alergik, střídala bych se žloutkem - asi 2× týdně maso a 2× týdně 1/2 žloutku. Takhle zatím se žloutkem vyčkáváme.
Co se týče papání, je to momentálně jakž takž, ale je teda nezbytná intenzivní zábava - musím zpívat, vykládat, dělat blbiny- prostě malý vůbec nesmí poznat, že u toho tak mimochodem jí. V každé zelenině musí mít aspoň zatím kousek mrkve a když je nějaká úplně nevhodná kombinace, přisladím trošku Glukopurem /naštěstí to není nutné často/. Násilím ho nikdy nekrmím, umí dát najevo, kdy nechce, a pak končím, i když snědl třeba 2 lžičky. Na každou novou chuť si musí zvykat, někdy třeba 5× po sobě sní 2 lžičky a pak se to najednou zlomí.
Určitě se to zlepší i u vás, chce to hroznou trpělivost, ale nejdůležitější je stjně to kojení, tím malé nahradíš všechno, takže určitě nemusíš mít starost, že by nějak strádala.

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
26.10.05 15:30

Ahojky, my jsme začali s masíčkem po 1 měs. od zavedení zeleninového příkrmu, takže začátkem 8.měs. Napřed jsme začali vývarama a asi po 3 týdnech napřed kupovanými hotovkami od Hami, které jsem nadstavovala bramborem (samotné mu to moc nechutnalo) a potom kuřecím masem. Nejvíc malému ze začátku chutnalo kuřecí maso s bramborovou kaší, kde cítil mlíčko (přidávala jsem sunar) a kuřecí maso s mrkví a bramborem.
S bojkotem jsme se zatím nesetkali (ťuk, ťuk), cvrček baští všechno co mu dám, teda kromě jogurtu, ten mu pokaždé vpašuju do ovocného pyré :wink:. Díky dobrému apetitu podle dr. prý vypadá jak barokní andílek :). Četla jsem, že by se dítě do jídla nemělo nutit a příště zkusit něco jiného nebo mu přidat trochu koj. mléka a dávku jídla taky nechat na něm, mohlo by dojít ke zvracení a odmítání jídla.
Hodně trpělivosti a ať princezně chutná.

Tery

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.10.05 17:44

CO se týče toho nejezení, nejdou vám zoubky? Naše malá takhle přestala jíst prakticky úplně a byla zas jen kojená a začínaly jsme s příkrmy nanovo. A v roce cca mi přestala jíst i přesnídávky všechno, takže jsem dávala i přes den porci mléka navíc. Rozhodně do jídla nenutit, aby k tomu jídlu dítě nezískalo odpor. U nás se to pak řešilo eventuelním podáním rýžového chlebíčku apod, to malá celkem ráda, asi jí to dělalo dobře na zoubky.
Co se vajíčka týče, musim se přiznat, že žloutek malá doposud nedostala a podle dr to ani nemusí nijak nutně. Takže akorát tak vaječné těstoviny nebo tak něco máme.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
26.10.05 17:44

Holky, díky za názory a pište dál. Víte, mě je taky proti srsti cpát to do ní, to bych ani nezkoušela, jen si tak sedíme a já vždycky po nějaké době zkusím lžičku přiblížit a vidím, jestli jo, nebo ne. Mám jen depku, že když už jídlo pro Emču vařím, tak to stejně vylívám, protože to nejí. :(
petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
26.10.05 18:55

My jsme zacali s masickem od sedmeho mesice a tehdy mi poprve snedla celou porci. Masicko mame proste radi…
Co se tyce bojkotu, tak pokud to trva 14 dni, tak to opravdu mohou byt zoubky. Charlie v tomto obdobi vetsinou nesnese lzicku v pusine.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.10.05 18:58

To znam. Julda prave bojkotuje jakekoliv jidlo, ktere uvarim. Varim ze surovin ze zahradky a pak to vyhazuju, tak me to dost mrzi. Hotovky i nastavovane sni uplne bez problemu. Nechapu, jak to pozna, davam ji jidlo na talirek. Jinak krome brokolice ji vsechno bez problemu.
Maso jsem zacala davat asi mesic po zacatku zeleninovych prikrmu, zezacatku kureci, kruti a teleci(kralika jsem nesehnala), dneska mela poprve libove veprove - moc tomu nedala. Zloutek davam jen vyjimecne.
Taky me stve, ze se snazim, pak s ni pul hodiny bojuju a nakonec to po maximalne par soustech vyhodim. Kdyz nemam cas a nervy, vyndavam hotovku. Bojkot uz trva asi tak ctrnact dni a nevypada to na zadny pokrok. Nemate nejake tip jak na ni? Snazim se i aby to podobne chutnalo, vypadalo, ale nic nezabira.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.10.05 19:39

Řídím se heslem:

maminka je zodpovědná za to co má dítě na talíři

dítě je zodpovědné za to kolik toho sní

Ze začátku to hrozně dlouho trvá než si mimi vůbec zvykne, taky jsem toho spousty musela vyhodit ale to se nedá nic dělat. Kolikrát to byl boj sama se sebou, protože se s tím ňahňám a malá se toho pak ani netkne, tak jsem zuřila, ale nic naplat, dítě samo ví jestli má hlad.
Taky jsem malé začala od osmýho-devátýho měsíce jídlo chutit, trochu cukru glukopuru a špetičku soli, máslo. A od té doby sjela všechno! Nemyslím si že sůl škodí. Jestli dítě ustojí takový dávky očkování a dvacet chemických pří:,–( v sunaru tak sůl mu nemůže uškodit.
A velice rychle jsme přešly na klasickou „školní jídelnu“, jen pro nás jsem to pak dosolila.

A pro nejedlíky, osvědčilo se nám že hlad je nejlepší kuchař.

Slunečnice s Áni 11 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
135
26.10.05 21:18

Ahoj, opravdu mě moc potěšilo že v tom nejsme samy :oops: Hanička má dneska 9 měsíců a poslední 4 dny nejsem schopna do ní dostat ni na lžičce - jen ji uvidí, zavře pusinku a kroutí na mě hlavičkou to svoje nenene! Už jsem se chystala zítra volat naší dr., ale pak jsem naštěstí našla tuto diskuzi, takže nebudu zase za blázna… A někdo tady vzpomínal, že diskuze na téma bojkot jídla už proběhla - můžete mě na ni někdo navést, nepodařilo se mi ji najít.
Tak dobrou noc a doufám, že se ta naše zlatíčka brzy umoudří…
Hanka a Hanička 9 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama