Reklama

Antidepresiva, kdy mi začne být lépe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 30.09.18 17:53
Antidepresiva - lépe už nebude.

Ahoj, před 4 týdny jsem se definitivně „zhroutila“ a vyhledala psychiatra a ten mi jakmile mě viděl v jakém jsem stavu a o čem mluvím, tak mi dal AD, chodím k němu průběžně na kontroly. Vím, že 4 týdny že se ještě neprojeví úplně účinek AD, ale cítím se po nich lépe než před měsícem, to ano, nedá se to srovnat, ale necítím ani radost a ta myšlenka, že bych raději umřela než žila, tam stále je :-(
Tak se jen ptám jestli ten kdo AD užíval nebo užívá, tak jestli jste se cítili na 100% fit po měsíci nebo mám čekat ještě nějakou změnu. Doktor říkal, že to úplně zabere tak za 6 týdnů, ale nevím nevím.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 30.09.18 17:55

Úplně dobre mi bylo až po těch 6 týdnech. Pokud budes mít pocit, ze nezabiraji, je třeba to řešit s psychiatrem. Muže zvýšit dávku nebo změnit AD. Nemusí ti sedět na 100%. Je ale potřeba taky myslet trosku do budoucna, mě hrozně pomáhalo i to, ze se musím dat dohromady. Pro syna, manžela a představovala jsem si, co všechno pak zazijeme… držím palce, ať je lépe :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 17:59

@Tudii6- důležité je kombinovat AD s terapií. Jinak můžeš skončit tam, kde jsi začala. AD tě spíš utlumí, ale pocit štěstí nebo radosti, jak si dost lidí myslí, ti nepřinesou, nejsou to drogy. A je to jak říká tvůj doktor, zaberou až za nějakých 6 týdnů. Držím palce, ať je ti líp :hug: pomaličku se z toho začneš dostávat

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 30.09.18 18:05

Mě přijde divné, že ani nebrečím. A někdy bych fakt ráda, ale nejde to. Jediné co ještě cítím je úzkost a strach. Já si vyloženě nemyslela, že budu brát AD a budu nejvíc happy, to opravdu ne, ale myslela jsem si, že alespoň úplně vymizí pocity umřít. Nejsou až tak silné jako před měsícem, ale jsou tady. Doktor mi napsal AD, ty poctivě beru každý den dávku co mi dal a pak na úzkost mi dal Lexaurin, ale poněvadž vím, že je návykový, tak ho beru jen ve velmi nutných případech, tak jsem měla fakt jen pár pilulek. Takže tím jak chodím na kontroly, tak mi doktor předepisuje další a mám schované už 2 krabičky. Občas mě napadne to vše sníst a už to vzdát celé. :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 18:13

Já zas nechápu, že doktorovi neřekneš, že ten Lexaurin moc nebereš a necháváš si psát další balení. Já vždycky psychiatričce řeknu, co ještě mám a nechám si napsat jen to, co dochází. Lexaurin beru jako krizovku také, ale neříkám si o další, dokud nespotřebuji krabičku (také neberu denně). Tím spíš mi to přijde u tebe, když máš myšlenky to spolykat. Jinak mně pocity umřít vymizely až po elektrošocích, ale zas ty se léčíš teprve 4 týdny, já mnoho let a elektrošoky byly až krajní řešení, když nezabíralo nic. Já vím, že ty stavy jsou nepříjemné a zdají se nekonečné, ale člověk prostě musí vydržet, AD nejsou zázrak. A tu terapii bych k tomu určitě přidala také, jak píše anonym nade mnou. Držím palce.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8714 příspěvků 30.09.18 18:24

@Tudii6- A jakou máš diagnózu?
Jinak u mě to trvalo tři měsíce, bylo potřeba trefit správnou dávku. Pak už bylo všechno růžovější. A po půl roce už tuplem super.
Vytrvej.
„Vzdát to“ je permanentní řešení dočasného problému.

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 30.09.18 18:32

@Emimin7 Středně těžká deprese s úzkostnou poruchou. A ty?
Já myslím, že na AD jsem reagovala docela dobře. Jen první týden se můj psych. stav trochu zhoršil, ale pak se to začalo zlepšovat a 2 dny mi bylo na zvracení, jinak možná bude problém v dávce nebo netuším. Nebo na mě nic nezabere.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8714 příspěvků 30.09.18 18:40
@Tudii6- píše:
@Emimin7 Středně těžká deprese s úzkostnou poruchou. A ty?
Já myslím, že na AD jsem reagovala docela dobře. Jen první týden se můj psych. stav trochu zhoršil, ale pak se to začalo zlepšovat a 2 dny mi bylo na zvracení, jinak možná bude problém v dávce nebo netuším. Nebo na mě nic nezabere.

Jestli se to trochu zlepšilo, zní to, že by to chtělo větší dávku. Tohle všechno musíš ale probrat s ním, nebo vyměnit doktora. Co vím, spousta z nich za moc nestojí.

Já mám generalizovanou úzkostnou poruchu. Plus lehčí deprese.
U mě ty dávky byly:
1.měsíc - mírné zlepšení + navýšení dávky
2.měsíc - nic + navýšení dávky
3.měsíc - extrémní zlepšení

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 19:01

@Tudii6- Nechci tě teď děsit. Má zkušenost je taková, že jsem brala nakonec troje antidepresiva. Nic krátkodobého, vždycky přes rok. Ani jedny mi nezabraly. Takže je to dost individuální, jestli ti sednou. Na mě léky bohužel neučinkují na posílení psychiky.
Každopádně si vyhledej psycholožku. Antidepresiva jsou jen prostředek na dočasné zlepšení psychického stavu, ale neřeší tvůj problém :kytka:.
A z toho psychického stavu si nic nedělej, já už chci umřít dlouho. Někdy to život holt moc nenabízí, aby si mohla být šťastná. Ale věřím, že tvůj problém půjde vyřešit po rozchodu.

malytlustyhroch
Kecalka 480 příspěvků 30.09.18 22:21
@Tudii6- píše:
Mě přijde divné, že ani nebrečím. A někdy bych fakt ráda, ale nejde to. Jediné co ještě cítím je úzkost a strach. Já si vyloženě nemyslela, že budu brát AD a budu nejvíc happy, to opravdu ne, ale myslela jsem si, že alespoň úplně vymizí pocity umřít. Nejsou až tak silné jako před měsícem, ale jsou tady. Doktor mi napsal AD, ty poctivě beru každý den dávku co mi dal a pak na úzkost mi dal Lexaurin, ale poněvadž vím, že je návykový, tak ho beru jen ve velmi nutných případech, tak jsem měla fakt jen pár pilulek. Takže tím jak chodím na kontroly, tak mi doktor předepisuje další a mám schované už 2 krabičky. Občas mě napadne to vše sníst a už to vzdát celé. :-(

V prvni mesici nebo dvou uzivani AD muze clovek paradoxne myslet na smrt vic a mit i konkretnejsi predstavy. Je to blbe prolnuti toho, ze clovek uz ma oneco vic odvahy a energie, ale zaroven je mu porad jeste hodne spatne. Takze jestli u tebe se intenzita ten myslenek snizila, tak to je dost dobre. Lepe bude, deprese proste k.revsky boli, ale AD na tebe zjevne zabiraji, chce to cas a najit postupne spravnou davku. Jestli uz mas trochu energie na vic muzes zkusit chodit na prochazky, sportovat, poslouchat hudbu, psychoterapii… Uzdravit se z deprese trva trochu dyl, ale jde to a je to uzasny byt pak zas v pohode.
Krabicky lexaurinu bych na tvem miste doktorovi proste vratila, vetsinou je mozne se s psychiatrem dohodnout, ze budes mit doma jen trosku, treba ze si pul krabicky nechas u nej atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 22:22

Měla jsem taky středně těžkou depresi a do toho ještě obsedantní poruchu.Mudr mi dal nejdřívě větší dávku, kterou snižoval cca po půl roce. Nyní beru jen 1 prášek denně a funguju úplně normálně, jako zdravý člověk. Mě léky zachránily doslova život a manželství.An­tidepresiva beru již několik let a zkoušela jsem i vysazovat, no budu je brát celý život.nevadí, ještě, že existují.řekni to vše doktorce, možná je třeba navýšit dávku a až se zaléčíš pak postupně snižovat

normalní chlap
Povídálka 16 příspěvků 01.10.18 08:58

Já jsem se zhroutil po provalení manželčiny nevěry a skončil také na AD. Původně jsem si myslel, že to zvládnu bez prášků, ale doktor mě přesvědčil, že bez nich to skončí špatně. Měl jsem už i fyzické problémy a samozřejmě jsem intenzivně myslel na celkové ukončení všeho. Nasadil mně Citalec. Zabral mně naplno po cca 4 týdnech. Bral jsem to asi 3/4 roku a můžu říci, že mně to zachránilo život. Fakt jsem na tom byl psychicky tak blbě. V době užívání AD, jsem byl jakoby emočně utlumený, nic moc jsem neřešil, nic mně nedokázalo dojmout atd. Ale v práci jsem normálně fungoval, to nemělo vůbec vliv. Po tom, co jsme se s doktorem dohodli na postupném vysazení prášků se emoce vrátily, spolu s tím pocitem takové „ublíženost“, tak jsem s čistou hlavou dal žádost o rozvod a teď si myslím, že funguji úplně normálně. Fakt mně ty prášky hodně pomohli. Ale jak říkám, bral jsem to 3/4 roku.

Uživatel je onlineHazentla
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 01.10.18 09:04
@Anonymní píše:
@Tudii6- důležité je kombinovat AD s terapií. Jinak můžeš skončit tam, kde jsi začala. AD tě spíš utlumí, ale pocit štěstí nebo radosti, jak si dost lidí myslí, ti nepřinesou, nejsou to drogy. A je to jak říká tvůj doktor, zaberou až za nějakých 6 týdnů. Držím palce, ať je ti líp :hug: pomaličku se z toho začneš dostávat

Dovolím si z vlastní zkušenosti nesouhlasit, mně ke „štěstí“ stačila jen mírná dávka AD, naopak psychologové mi nikdy nepomohli, jen lezli do času a peněz. Je fajn terapii vyzkoušet, ale efekt bude individuální, není pravda, že terapie je vždy to hlavní. Záleží třeba, pokud jsou potíže dané zážitkem nebo životní situací, nebo prostě, jako já, málo serotoninu v mozku, i když „se mi houby dělo“.
Jinak lépe mi bylo za 3 týdny, úplně ok asi za těch šest. :palec:

jirka3
Kecalka 113 příspěvků 01.10.18 10:04

Já beru AD s přestávkami asi pět, šest let. Většinou trochu pomůžou, jsem provozuschopnej, bez nich je to horší. Zkoušel jsem i „terapie“ u několika různých psychologů, všechny úplně k ničemu. Záměrně píšu terapie v uvozovkách, protože to je prostě jen povídání o problému. Možná může pomoct někomu, kdo neví v čem je problém nebo má nějaké skyrté trauma, v mém případě byly terapie jen vyhozené peníze. A to jsem bral psychology podle skvělých referencí a i docela drahé. Jediné co mě trochu postavilo na nohy byly prášky.

sign45
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 01.10.18 10:37

Není to vlastní zkušenost. kolegyně bere AD již několik let, stavy deprese se jí vracejí, doktorka už ji kolikrát AD změnila. Ale hlavně, vedlejším účinkem je, že po nich neustále přibírá.

AD je nutné brát jako berličku, tedy oblbovák, který odstraňuje následky, ale neřeší příčinu.

Hledejte příčinu depresí, něco nevyřešeného, neodpuštěného. dobrý psycholog - psychiatr by to měl vědět a měl by Vám pomoci příčinu najít a odstranit. Dokud neodstraníte příčinu, budete pořád ve fázi tlumení následků.

Jo, a to nejdůležitější. Musíte chtít najít příčinu a musíte ji chtít odstranit. A musíte také věřit tomu, že to touto cestou jde. A není to snadné, vyžaduje to čas a trpělivost a hlavně práci s vlastní myslí. Ale je to bez chemie, tedy bez vedlejších účinků a bez následků :-)

https://deprese.zdrave.cz/…cbe-deprese/
https://www.celostnimedicina.cz/…-postupu.htm

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Řepka se chce soudit s Primou. Kvůli Blažkové!

Jak jsme prorokovali, tak se i stalo. Tvůrci vtipné upoutávky na kultovní... číst dále >

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >