Antidepresiva v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Pštrosice
Kecalka 239 příspěvků 03.12.14 13:13

Pro anonymní:
ahoj, já jsem brala antidepresíva u obou těhotenství. U první dcery od 4 do 8 měsíce a nyní jsem měsíc před porodem a léky beru od začátku do pulky 7 měsíce. Nemusíš se toho bát. pro dítě je lepší být vklidu a hlavně aby jeho maminka byla v klidu! kAŽDÝ NA TO má jiný názor, ale určitě to jde a neboj se toho. Chodíš někam k psychiatrovy? Já brala cipralex což je na uzkosti a je to slabý lék. Tam jde o to, že se ma měsíc před porodem vysadit, aby nedošlo že ty děti blbě dýchají. jinak tam riziko moc není. U dcery jsem to brala a je to zdravé, psychicky v pohodě dítě, kdybych je nebrala nedokázu si představit jak by to bylo. takže hlavu vzhuru a najdi doktora.

Orisek22
Nováček 1 příspěvek 03.01.15 17:56

Ahoj. Máte někdo zkušenosti s antidepresivy Apo-Parox v těhotenství. Můj psychiatr mě stále nutí k tomu, abych léky nejméně týden před otěhotněním vysadila, aby se případně v mém těle nenacházely při početí. Již několikrát jsem se pokoušela AD vysadit, ale marně, můj psychiatr o tom ví. Beru jen udržovací dávku 1× denně 10 mg, užívám je již delší dobu, asi 5 let a neumím si život bez nich představit. Kdo nepoznal, nepochopí. Děkuji za odpovědi.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.01.15 19:32
@Orisek22 píše:
Ahoj. Máte někdo zkušenosti s antidepresivy Apo-Parox v těhotenství. Můj psychiatr mě stále nutí k tomu, abych léky nejméně týden před otěhotněním vysadila, aby se případně v mém těle nenacházely při početí. Již několikrát jsem se pokoušela AD vysadit, ale marně, můj psychiatr o tom ví. Beru jen udržovací dávku 1× denně 10 mg, užívám je již delší dobu, asi 5 let a neumím si život bez nich představit. Kdo nepoznal, nepochopí. Děkuji za odpovědi.

Ahoj, já brala léta Apoparox a rozhodně bych ho v těhotenství nebrala. Hodně jsem se na něj informovala, protože jsem musela vysadit i hypnotika a tak jsem věděla, že bez AD už vůbec nebudu spát, krom toho mám i jiné potíže, nevěděla jsem, jestli to bez léků zvládnu. Pak jsem na netu našla, že konkrétně Apoparox zvyšuje možnost srdeční vady miminka až o padesát procent (to číslo si stopro nepamatuju, ale vím, že mě to šokovalo), takže za mě ne, Apoparox nebrat.
Ale záleží na tvém stavu. Mě léky chybí hodně, cítím to fest. Zhoršilo se mi i OCD a to ho mám jen maličko, ale úzkosti mám každý den a po nocích paniku. Ale už to zvládáme pět měsíců, tak bych ráda byla bez léků až do porodu.

marinka5
Echt Kelišová 9464 příspěvků 03.01.15 19:46

@Orisek22 jedine zkusit jiny, ktere jsou setrnejsi. V tehu jsem brala argofan a triticco. Lekarka mi je doporucila i v tehotenstvi. Je to pry mensi zlo nez mit cele tehu uzkosti. Nakonec jsem je vysadila po porodu ze dne na den kvuli kojeni. Vydrzela jsem osm mesicu. Uzkosti se bohuzel vratily…

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 03.01.15 19:55
@marinka5 píše:
@Orisek22 jedine zkusit jiny, ktere jsou setrnejsi. V tehu jsem brala argofan a triticco. Lekarka mi je doporucila i v tehotenstvi. Je to pry mensi zlo nez mit cele tehu uzkosti. Nakonec jsem je vysadila po porodu ze dne na den kvuli kojeni. Vydrzela jsem osm mesicu. Uzkosti se bohuzel vratily…

Vždy je to o tom zhodnotit, jestli ta negativa antidepresiv v těhotenství jsou menší zlo, než zhoršená psychika…já radši neriskovala, žádná AD nejsou bezpečná, je strašně málo studií, protože se těhotné ženy nenechávají dobrovolně testovat…ale zas jsou stavy, kdy to bez léků nejde.

Pštrosice
Kecalka 239 příspěvků 14.01.15 14:15

Ahoj holky, chci sem dát mojí zkušenost s antidepresívama v těhotenství. Léčím se s generalizovanou uzkostnou poruchou už pár let. U dcery jsem brala Cipralex od 4 do 8 měsíce, dcera je zdravá, spokojená. Nyní jsem porodila syna, u něho jsem brala léky od začátku těhotenství do 8 měsíce. Pokud máte psychické problémy nebojte se léky brát, cipralex je velmi šetrný. Nebojte se toho. uzkostná a depresivní matka je pro dítě horší než léky! držte se. kdyby vás cokoliv ohledně toho zajímalo ráda povím:)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 12:18

Chci se zeptat za jal dlouho antidepresiva zaberou… trpim uskostma a v patek se mam domluvit s dr zda neco nasadime nebo ne. Jsou dobre dny a pak mam treba 3dny plactive, uzkostne… Prosim anonymně… jsem ve 14tt

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.17 10:18

Ahoj, také řeším podobné stavy v těhotenství (vrátili se mi, v minulosti jsem byla léčena AD), teď jsem ve 12.tydnu, Asentru mam doma od doktorky a v nejhorším případě ji mám od 2.trimestru nasadit. Nevim, jak mám poznat, že už je fakt nejhůř. Nemůžu pořádně jíst, spát, nic mě nebaví, nic před sebou nevidím, hubnu, trvá to už 6 týdnů. Je možnost, že by se to třeba od 2.trimestru samo zlepšilo? Že by se třeba i hormony trochu uklidnily? Máte některá zkušenosti?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 08:55
@Anonymní píše:
Ahoj, také řeším podobné stavy v těhotenství (vrátili se mi, v minulosti jsem byla léčena AD), teď jsem ve 12.tydnu, Asentru mam doma od doktorky a v nejhorším případě ji mám od 2.trimestru nasadit. Nevim, jak mám poznat, že už je fakt nejhůř. Nemůžu pořádně jíst, spát, nic mě nebaví, nic před sebou nevidím, hubnu, trvá to už 6 týdnů. Je možnost, že by se to třeba od 2.trimestru samo zlepšilo? Že by se třeba i hormony trochu uklidnily? Máte některá zkušenosti?

Určitě je berte, stresovy hormon přechází do dítěte. Proto je lepší je brát a být v klidu. Také je beru a jsem nyní ve 30tt.

Uživatel je onlineStancy
Stálice 73 příspěvků 13.02.18 19:26

Zdravím maminky. Jsem taky těhotná v 10tt. Od začátku jsem brala sertralina 50 mg teď to mám snížení na 25..ale i tak mám z toho strach. Nevím jestli to dokážu úplně vysadit :( a jestli to neskodi na mimi.. :( mate zkusenosti nekdo?

mayunka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 7 inzerátů 13.02.18 19:33

Ahoj, ja brala zoloft 50 mg a jeste k tomu obcas sunatriptan na migrény. Malej je v poradku, uz nam bude 5 mesicu. Akorat teda radsi nekojim, ale to je i kvuli migrenam. Jestli chces, napis mi zpravu :lol: @Stancy

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 2 inzeráty 13.02.18 20:16

Holky… ja brala v tehu taky antd… nedalo se nic delat:-( v porodnici me dost jebali kvuli kojeni… nakonec jsem snizila uplne na minimum- jenze… vydrzela jsem to do konce sestinedeli a padla jsem.:-(

adelka543
Povídálka 32 příspěvků 13.02.18 20:38

@Stancy brala jsem od 14.tt 5 mg elicey. Mesic pred porodem vysadila. Dcera je zdrava jako repa. Zoloft je prvni volbou pro tehotne i dle me lekarky. Ja ho spatne snasim. :mavam:

adelka543
Povídálka 32 příspěvků 13.02.18 20:40

@PetraMerry ja vydrzela kojit a bez leku 5 tydnu. Zaclo byt zle, tak jsem kojeni zapichla a nasadila leky a bylo to to nejlepsi, co jsem mohla udelat.

Uživatel je onlineStancy
Stálice 73 příspěvků 13.02.18 21:02

Já kdybych nedokázala vysadit chtěla bych kojit i s tou malou dávku. Doktor říkal, že by nebyl problém. Tak nevím :nevim: :nevim: :nevim:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Děsivý příběh jezídky: Utekla islamistovi, který ji týral. Pak ho potkala v Německu

Sotva dosáhla dospělosti, už si kurdská jezídka Ashwaq Ta’lo prožila hrůzy, o... číst dále >

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama