Antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  13.12.03 23:42
Antikoncepce

Mám dotaz, který se týká antikoncepce. Před těhotenstvím jsem léta brala Tri-regol a nikdy jsem neměla sebemenší problémy. Po šestinedělí mi doktor doporkučil injekci Depo-proveru, první jsem snesla dobře, jenže po druhé jsem začla krvácet a střídavě to tak trvalo skoro 3 měsíce. Po té mi můj dr. doporučil antikoncepční tablety, na upravení cyklu. Nyní beru již 15 dní Tri-regol, který mi vždy vyhovoval, špinění ustalo, jenže mám problémy úplně jiného rázu, chvílemi je mi špatně od žaludku, mám pocit zácpy (i když jí nemám), pocit nafouklého břicha, prostě nic moc, občas mě i pobolívají vaječníky, záda, prostě skoro všechno… máte někdo podobné zkušenosti?

Děkuji Katka

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.07.04 19:42

Ahoj holčiny!

Dnes jsem si koupila speciální vydání Cosmopolitanu a dočetla jsem se tam o antikoncepci. Docela jsem se vylekala a říkala jsem si, že vám prostě musím některé poznatky napsat. V žádném případě Vás nechci strašit, ale?
Zkusím Vám sem napsat zhruba to nejdůležitější:

V Čechách užívá HA 450 000 žen. Trh s antikoncepcí představuje obrovský byznys, a tak využívá všech povolených prostředků, aby Vám ji Váš gynekolog prodal - nabídl. Z časopisů a od gynekologů se dozvídáte, že Vám hormony zajistí bezbolestnou menstruaci, sníží krvácení a navíc se zbavíte problémů s pletí. Tyto sliby se většinou splní, a proto jste spokojené. To, co ale prodejci nezdůrazňují, je fakt, že za nabytou svobodu můžete v některých případech zaplatit zdravím. V příbalovém letáku sice najdete upozornění, že nežádoucí účinky máte konzultovat s lékařem, potíž ale trčí v tom, že vás často ani nenapadne hledat souvislost mezi užíváním pilulky například těmi úhlednými křečovými žilami, které vám naskákaly až po pěti letech. Informace o vedlejších účincích přesto existují a je na vás, abyste se o ně zajímala a vyžadovala je.
Bohužel existují lékaři, kteří jsou úzce ?spjati? s určitou farmaceutickou firmou, a proto automaticky předepisují právě její výrobky,a niž se zajímají o vaše skutečné potřeby (nevěříte? Tak schválně: Ptal se vás gynekolog, zda jste někdy náhodou neprodělala mononukleózu? A vidíte. Právě pro vás existuje antikoncepce, která se chová šetrně k vašim játrům a dokonce vám na ni připlatí zdravotní pojišťovna.)
Jen těžko zjistíte, zda je váš gynekolog svázán s nějakou firmou. Možná jen podle toho, že u něho neucítíte zájem o svůj problém, ale o to, aby vám vnutil určitý výrobek, jeho ordinace je polepena reklamami na jediný přípravek nebo když víte, že každé ženě předepisuje totéž. Spousty ženských lékařů však předepisují antikoncepci v dobré víře ? a těch je většina. Může za to i fakt, že se o negativních účincích od vás nedozvědí a s jejich následky si později musí poradit jiný lékař, například psychiatr nebo ten, který se stará o cévy, srdce nebo pleť.

PROČ BRÁT A NEBRAT:
Proč ano: ? Účinně zabrání početí ? Snadno se užívá ? Zařídí slabší a pravidelnější menstruaci ? Odstraní bolest ? Sníží riziko zánětů v pánevní oblasti ? Sníží riziko rakoviny vaječníků a děložní sliznice ? Předchází vzniku nezhoubných cyst prsu a vaječníků ? Zlepšují vzhled pleti ? Snižuje riziko mimoděložního těhotenství
Proč ne: ? U 10 až 12 % uživatelem způsobuje nevolnost, bolest hlavy, zvýšené chuti k jídlu ? Může reagovat s jinými léky, například s antibiotiky ? Zvyšuje riziko vyššího krevního tlaku ? Zvyšuje riziko zvýšené hladiny krevních lipidů (tuků) ? Zvyšuje riziko onemocnění srdce a cév (podstatně vyšší u kuřaček!) ? Může zhoršit stav cukrovky a epilepsie ? Asi jedno promile žen má po nasazení HA problémy se zadržováním vody ? Může způsobit pokles chuti na sex ? Může zvýšit riziko rakoviny děložního čípku ? Hormony se vylučovanou močí vracejí do potravinového řetězce
Když už se tedy rozhodnete, že pro vás jiná možnost než zázračná pilulka nepřipadá v úvahu, měla byste pečlivě vybírat produkt, sledovat se, chodit na pravidelné kontroly a hlavně dokonale vyzpovídat svého gynekologa. Dobrý gynekolog k vám promluví o možných negativních účincích nebo o tom, jak se máte při braní HA chovat, čeho se vyvarovat a jaké vitaminy a minerály tělu doplnit. Ačkoli by se gynekologvé měli spíše ptát, proč se u vás vedlejší příznaky objevují, a informovat o nich výrobce nebo vyprovokovat další výzkumy, většinou reagují absurdně: předepíšou vám jiný druh antikoncepce.

Není to moc příjemné čtení, když si vzpomenu, že jsem HA brala skoro pět let? Je skutečně někdy lepší zjistit si o HA vše důležité, aby nás potom nic nezaskočilo.

Hana12
Povídálka 24 příspěvků 01.07.04 22:47
Antikoncepce

Než jsem otěhotněla tak jsem 6 let brala Minisiston a byla jsem s ním moc spokojená. Tedˇ mi po porodu doktorka napsala Exluton, protože jsem kojila a dojídám poslední platíčko a přestala jsem kojit-chci něco jiného, protože mám menstruaci každý druhý týden :! . Nemáte někdo zkušenosti s tabletkami Diane?

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 02.07.04 06:35

Ahoj Hanko!

Antikoncepci Diane brala moje kamarádka a byla s ní moc spokojená, sice je o proti ostatním antikoncepčním pilulkám dražší, ale vymizely jí problémy s pletí atd. Po tom, co jsem ale četla Ti musím poradit, aby ses ptala i na vedlejší účinky jakékoliv HA! :wink:

Andrejaa
Povídálka 14 příspěvků 13.04.12 23:30

prosím mám dotaz, když beru HA tak po sedmidenní dávce, musím po dobu 7 dní užívat jinou ochranu? To jako pořad nebo když to beru poprvní? Prej jsem v sedmidenní přestavce chranená, ale zajímá mě, jestli jsem nebo ne bo té 7denní dávce? Děkuji

Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 13.04.12 23:32

Nemusis, funguje i v tech 7 mi dnech kdy ji neuzivas:)

Pomka
Kelišová 6687 příspěvků 14.04.12 09:30

Nechápu 7-denní dávku. Co tím myslíš? Přestávku nebo…? V 7denní přestávce chráněná normálně jsi a pokud začínáš po ní další platíčko HA, tak jsi chráněná i dál.

Andrejaa
Povídálka 14 příspěvků 14.04.12 11:13

ptam se protože jsem zacala brat už druhý prasek z dalsího platíčka a po styku me mírne bolí v podbříšku jako před MS a spatne od žaludku. Nechápu to, mám strach.

Pomka
Kelišová 6687 příspěvků 14.04.12 11:28

Jestli to bereš správně, tak dle mého nemáš důvod se bát. V 7denní přestávce jsi chráněná.

kate 2
Povídálka 14 příspěvků 29.06.12 14:08

Ahojki nemate někdo zkušenosti s antikoncepci Rhonya díky. :)

PaulinaSalcer
Kecalka 121 příspěvků 01.07.12 10:59
@Monalisa24 píše:
Ahoj holčiny!

Dnes jsem si koupila speciální vydání Cosmopolitanu a dočetla jsem se tam o antikoncepci. Docela jsem se vylekala a říkala jsem si, že vám prostě musím některé poznatky napsat. V žádném případě Vás nechci strašit, ale?
Zkusím Vám sem napsat zhruba to nejdůležitější:

V Čechách užívá HA 450 000 žen. Trh s antikoncepcí představuje obrovský byznys, a tak využívá všech povolených prostředků, aby Vám ji Váš gynekolog prodal - nabídl. Z časopisů a od gynekologů se dozvídáte, že Vám hormony zajistí bezbolestnou menstruaci, sníží krvácení a navíc se zbavíte problémů s pletí. Tyto sliby se většinou splní, a proto jste spokojené. To, co ale prodejci nezdůrazňují, je fakt, že za nabytou svobodu můžete v některých případech zaplatit zdravím. V příbalovém letáku sice najdete upozornění, že nežádoucí účinky máte konzultovat s lékařem, potíž ale trčí v tom, že vás často ani nenapadne hledat souvislost mezi užíváním pilulky například těmi úhlednými křečovými žilami, které vám naskákaly až po pěti letech. Informace o vedlejších účincích přesto existují a je na vás, abyste se o ně zajímala a vyžadovala je.
Bohužel existují lékaři, kteří jsou úzce? spjati? s určitou farmaceutickou firmou, a proto automaticky předepisují právě její výrobky, a niž se zajímají o vaše skutečné potřeby (nevěříte? Tak schválně: Ptal se vás gynekolog, zda jste někdy náhodou neprodělala mononukleózu? A vidíte. Právě pro vás existuje antikoncepce, která se chová šetrně k vašim játrům a dokonce vám na ni připlatí zdravotní pojišťovna.)
Jen těžko zjistíte, zda je váš gynekolog svázán s nějakou firmou. Možná jen podle toho, že u něho neucítíte zájem o svůj problém, ale o to, aby vám vnutil určitý výrobek, jeho ordinace je polepena reklamami na jediný přípravek nebo když víte, že každé ženě předepisuje totéž. Spousty ženských lékařů však předepisují antikoncepci v dobré víře? a těch je většina. Může za to i fakt, že se o negativních účincích od vás nedozvědí a s jejich následky si později musí poradit jiný lékař, například psychiatr nebo ten, který se stará o cévy, srdce nebo pleť.

PROČ BRÁT A NEBRAT:
Proč ano:? Účinně zabrání početí? Snadno se užívá? Zařídí slabší a pravidelnější menstruaci? Odstraní bolest? Sníží riziko zánětů v pánevní oblasti? Sníží riziko rakoviny vaječníků a děložní sliznice? Předchází vzniku nezhoubných cyst prsu a vaječníků? Zlepšují vzhled pleti? Snižuje riziko mimoděložního těhotenství
Proč ne:? U 10 až 12 % uživatelem způsobuje nevolnost, bolest hlavy, zvýšené chuti k jídlu? Může reagovat s jinými léky, například s antibiotiky? Zvyšuje riziko vyššího krevního tlaku? Zvyšuje riziko zvýšené hladiny krevních lipidů (tuků)? Zvyšuje riziko onemocnění srdce a cév (podstatně vyšší u kuřaček!)? Může zhoršit stav cukrovky a epilepsie? Asi jedno promile žen má po nasazení HA problémy se zadržováním vody? Může způsobit pokles chuti na sex? Může zvýšit riziko rakoviny děložního čípku? Hormony se vylučovanou močí vracejí do potravinového řetězce
Když už se tedy rozhodnete, že pro vás jiná možnost než zázračná pilulka nepřipadá v úvahu, měla byste pečlivě vybírat produkt, sledovat se, chodit na pravidelné kontroly a hlavně dokonale vyzpovídat svého gynekologa. Dobrý gynekolog k vám promluví o možných negativních účincích nebo o tom, jak se máte při braní HA chovat, čeho se vyvarovat a jaké vitaminy a minerály tělu doplnit. Ačkoli by se gynekologvé měli spíše ptát, proč se u vás vedlejší příznaky objevují, a informovat o nich výrobce nebo vyprovokovat další výzkumy, většinou reagují absurdně: předepíšou vám jiný druh antikoncepce.

Není to moc příjemné čtení, když si vzpomenu, že jsem HA brala skoro pět let? Je skutečně někdy lepší zjistit si o HA vše důležité, aby nás potom nic nezaskočilo.

Ahoj, jsi hodná, že jsi to sem napsala. Oni ty prášky jsou fakt svinstva. A muj gynek. mi furt cpe tělísko Mirenu, tak myslíš že je od nich taky zaplaceny? Nikdy mě to nenapadlo, ty jo.

Pomka
Kelišová 6687 příspěvků 02.07.12 17:31

@PaulinaSalcer lekáři mají vždy provize za léky, které pacientovi nabídnou. Dle mýho názoru je to jen na serióznosti doktora, aby ti řekl všechny info. Jinak si nemyslím, že by ti nabízel něco, co ti vyloženě bude škodit zdraví a bude to pro tebe nevhodný.

gabřule  18.07.12 12:57
Rada

Dobrý den,
Chtěla bych si ujasnit jednu záležitost, protože pro pročítání různých poraden jsem narazila na různé názory a nevím, co je a co není pravda. Pokud jsem vynechala tabletku a předtím v týdnu měla nechráněný pohlavní styk je šance na otěhotnění? Někde jsem se dočetla, že otěhotnět se může až po chybě, ale třeba v letáčku mé antikoncepce píšou, že pokud chyba nastane v 1.týdnu užívání, tak pokud týden předtím byl sex, můžu taky otěhotnět… Mohli byste mi prosím vysvětlit, v kterých týdnech užívání je možnost otěhotnět „zpětně“? Tedy v případech, že jsem měla nechráněný styk a třeba až 3 dny na to zapomněla užít pilulku?

jana72106
Povídálka 23 příspěvků 03.07.14 21:19

Dobrý den chtěla jsem se zeptat dneska jsem zjistila že jsem bud nějaký den vzala dva prášky antik. nebo jsem jeden den vynechala :/ Beru anti. Triquilar. A teď mám strach jestli můžu být těhotná a kdy mám začít nové plátičko. Vždycky jsem končila v sobotu ve čtvrtek jsem dostala menstruaaci a v neděli jsem začala brát nové, ale ted mi tam jeden chybí tak že anti, doberu v pátek tak nevím kdy začít nové a hlavně jestli můžu otěhotnět!!! |:(( prosím o rychlou radu!! ;)

Berková
Povídálka 43 příspěvků 15.10.14 00:21

Ahoj, menila sem antikoncepci a zbyly mi dve platicka logestu, nechtel by nekdo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama