Antikoncepce první den

Anonymní
27.4.21 20:42

Antikoncepce první den

Ahoj, můžu začít brát antikoncepci dřív než první den ms?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5328
27.4.21 20:52

Postupuj podle pokynů v příbalovém letáku není to lentilka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
27.4.21 20:53

Proc bys to delala?! :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
27.4.21 20:53

Ne. proc to chces delat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 20:54

@pikola abych byla už chráněná, proto :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
27.4.21 20:54

Myslím si, že by se o tom mělo psát v letáku:) Každopádně jde si vzít první prášek mimo, ale nebudeš chráněná (celý měsíc by ses měla chránit tedy jinak), tudíž mě osobně přijde lepší počkat na ms :) Ovšem to je na tobě.

Příspěvek upraven 27.04.21 v 20:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5328
27.4.21 20:55
@Anonymní píše:
@pikola abych byla už chráněná, proto :nevim:

když budeš postupovat blbě tak chráněná nebudeš, kup si ještě kondomy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 21:01

@StudnetkaB01 aha a jaký to má význam ji teda brát, když nechrání? :D počkám teda na ms

• Citovat
  • Nahlásit
27.4.21 21:03

Chráněná nejsi v případě, že antikoncepci začneš brát jiný den, nežli první den ms:) Pokud si vezmeš první prášek při prvním dnu ms, jsi chráněná ihned:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5328
27.4.21 21:05

Ale ona chrání, ale musí se brát tak jak se brát má. Prosímtě přečti si ten příbalový leták a celý. Ať se pak nedivíš, že nechránila když jsi měla průjem, zapíjela to vodkou nebo brala antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 21:23

@Náměsíčná myslím, že nechrání, když bych ji vzala dřív

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 21:24

@StudnetkaB01 Jo to jsem pochopila, ale na co bych brala prášky, když bych chráněná nebyla. Takhle jsem to myslela. Bych mesic brala prášky jen tak :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
27.4.21 21:25

Přesně tak:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 21:31

@StudnetkaB01 tak začnu až bude ms, myslela jsem, že třeba by to nevadilo kdyby dřív. Mě teď skončila, tak se mi nechtělo čekat zas měsíc, ale musím :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
20127
27.4.21 21:58

Trochu studia by to chtělo ;). Antikoncepce funguje tak, že těhotenskými hormony blokuje ovulaci a aby fungovala, musíš ji vzít první den menzes. Jinak ti totiž ovulaci nezablokuje a k ovulaci dojde. Takže chráněná nejsi. V příbalovém letáku je vždy uvedeno za jak dlouho začne působit pokud ji nevezmeš první den menzes. Jsou totiž ženy, které menzes nemají, přesto chtějí být chráněny. Pokud ti skončila menzes, nemá smysl antikoncepci brát, protože vesměs trvá 14 dní než by naskočil kontraceptivní účinek a to už budeš mít opět menzes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat