Antikoncepce - špatně načatá

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 13:36
antikoncepce - špatně načatá

Ahojte, mám takový problém. Před půlrokem jsem se rozešla s přítelem a vysadila antikoncepci. Nyní mám novou známost a tak jsem chtěla antikoncepci znovu nasadit. Jenže jsem ji místo prvního dne menstruace začala užívat dnes - tzn. poslední den mentruace. Mám v sobě první pilulku z platíčka (Lunafem) a teď tak nějak nevím jestli pokračovat nebo přestat a čekat na další menzes.. kvůli novému přáteli bych chtěla být už chráněná jenže kvůli této chybě nevím.. Stalo se Vám to už? Mám přestat užívat a čekat nebo mám užívat dál? Díky moc všem :)

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 11.01.19 13:38

V příbalovém letáku by mělo být uvedené, co dělat, když začneš brát jinak, než první den MS. Myslím, že se dalších 7 dní měla používat ještě jiná antikoncepční metoda, pak by mělo být vše ok. Ale může to být u každé jinak.

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 11.01.19 13:44

Tak je to přesně tak, můžete začít užívat 2.-5.den cyklu, ale dalších 7 dní používat další antikoncepční metodu :palec:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 11.01.19 13:48

Přemýšlím, proč ty pribalaky do těch krabiček dávají… :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 13:48
Zakladatelka

@Aduš8
děkuji moc, také jsem to teď četla a myslíte, že nevadí když mi menstruace začala v neděli navečer (lehké krvácení) a já teda pilulku vzala až dnes.. No snad to bude v pohodě :) každopádně se ještě týden až dva budu raději spoléhat na kondom :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 13:49
zakladatelka

@Kamkam Já právě Lunafem užívala už dva roky, jen teď když sem začala brát znovu tak jsem prostě špatně začala :D a jsem v práci a příbalový leták u sebe nemám :D proto píšu sem :D omlouvám se :D

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 11.01.19 13:59
@Anonymní píše:
@Kamkam Já právě Lunafem užívala už dva roky, jen teď když sem začala brát znovu tak jsem prostě špatně začala :D a jsem v práci a příbalový leták u sebe nemám :D proto píšu sem :D omlouvám se :D
:D nejsi zdaleka jediná, kdo sem kvůli tomu píše… A aspoň ten leták nemáš u sebe.. :mrgreen: btw. Vlastně jsi nezačala špatně. :think: :D
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >