Antikoncepce bez hormonů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
muertik
Povídálka 39 příspěvků 11.01.19 03:17
Ať jde na prodavačku

Ahoj, nedávno jsem byla na gyndě, nebyla tam moje dr. a tak jsem byla u jiné. Po šestinedělí jsem jí požádala o nehormonalni antikoncepci(kvůli tromboze). Paní doktorka mi řekla, že žádná bezhormonalni neexistuje. Vůbec jsem nechápala, ale řekla si, že to nebudu ňák řešit. Napsala mi tedy HA Azalia.
V pribalovem letáčku, jsem četla, že při ruznych komplikací atd, má žena použít bezhormonalni HA. Tak nevim jestli jsem debil, nebo v ordinaci nebyla lékařka, ale nějaká prodavačka co se za dr. jen vydávala. :lol: Každopádně na netu jsem četla, že tutO HA při zvýšeném riziku trombózy nepoužívat! Beru jí už pres dva týdny, myslite, ze ji mam vysadit? Btw. cele dva tydny mam menses, a o přibírání na váze ani nemluvim. :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Victoria1988
Kecalka 186 příspěvků 11.01.19 03:50

No to je fakt,ze žádné bezhormonalni prášky neexistuji.
Pokud chces nehormo,tak kondom,telisko,pe­sar. Teď víc si nevybavuju,ale kdo nemůže prášky,tak většinou používá kondomy.

Victoria1988
Kecalka 186 příspěvků 11.01.19 03:52

A pokud mas zvýšené riziko trombozy,tak prášky bych rozhodne nebrala a co nejdriv je vysadila.

destin
Kecalka 240 příspěvků 11.01.19 04:31

Bezhormonální antikoncepce znamená tělísko nebo pesar. Případně ten kondom. Źádné bezhormonální antikoncepční prášky nejsou.

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 11.01.19 04:50
@muertik píše:
Ahoj, nedávno jsem byla na gyndě, nebyla tam moje dr. a tak jsem byla u jiné. Po šestinedělí jsem jí požádala o nehormonalni antikoncepci(kvůli tromboze). Paní doktorka mi řekla, že žádná bezhormonalni neexistuje. Vůbec jsem nechápala, ale řekla si, že to nebudu ňák řešit. Napsala mi tedy HA Azalia.
V pribalovem letáčku, jsem četla, že při ruznych komplikací atd, má žena použít bezhormonalni HA. Tak nevim jestli jsem debil, nebo v ordinaci nebyla lékařka, ale nějaká prodavačka co se za dr. jen vydávala. :lol: Každopádně na netu jsem četla, že tutO HA při zvýšeném riziku trombózy nepoužívat! Beru jí už pres dva týdny, myslite, ze ji mam vysadit? Btw. cele dva tydny mam menses, a o přibírání na váze ani nemluvim. :pocitac:

A od čeho myslíš, že je název HA. Hormonální antikoncepce. Prášky je obsahují všechny. Nehormonální existuje tělísko. Prášky bych kvůli riziku trombózy (vyšetřovali to krev???) nebrala.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 11.01.19 05:34

Jsou asi 2 znacky, nizkohormonalni antiko, pouzivane pri kojeni. Pokud mas zdrav. problemy porad se s nimi, s doktorkou spis a tohle bych hned vysadila

debra.morgan
Kelišová 5154 příspěvků 11.01.19 06:37

HA je hormonální antikoncepce, pak je max nizkohorminal­ni..... Nehormonalni je pesar, kondom, tělísko nebo Paralen mezi kolena..... Na prodavačka bys měla jít spis ty :rofl: :rofl: :rofl:

Halamka
Závislačka 3787 příspěvků 11.01.19 06:37

Promin, ale když víš, že máš problém s trombózou, tak proč se ladujes HA? Já bych si to nevzala a chránila se jinak nebo šla pro radu jinam. Bereš ji 14 dní, máš problémy a na Dr ukazujes, že je divná? 8o

Janli
Kelišová 6831 příspěvků 11.01.19 06:45

No tak já myslím, že lékařka může klidně lékařkou zůstat, protože jediný nehormonální prášek je aspirin mezi kolena. Vášníš se tedy úplně zbytečně. Azalia je nízkohormonalní antikoncepce, která se užívá u kojení. Krvácení je u ní normální, přibírání na váze je jen voda. Kvůli riziku trombózy výrobci vylučují užívání každé antikoncepce, ale tím si jen sychrují svůj zadek. Nízkohormonální antikoncepce se při zvýšeném riziku předepisuje. Nehormonální antikoncepce je kondom, ťelísko nebo pesar, rozhodně ne HA. Na otázku kdo je deb.. si tedy odpověz sama… :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 69406 příspěvků 11.01.19 07:17

No tak na prodavačku jdi ty. A až tam budeš, tak se pokus trapně neurážet studovanější lidi.

chaela
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 3 inzeráty 11.01.19 07:28

Pokud ji požádala o nehormonalni antikoncepci a doktorka ji odpověděla, že žádná neexistuje, tak je blbá ta doktorka. Jistě, že existuje nehormonalni antikoncepce. Telisko, kondom, pesar, různé spermicidni gely nebo globule…
Kdyby požádala o nehormonalni prášky, tak to je jiná. Ale to v úvodním příspěvku není. Antikoncepce neznamená jen prášky, je to vše, co brání početí. Takže s těma lrodovackama bych v některých případech byla opatrná.

notburga
Povídálka 17 příspěvků 11.01.19 07:30

Tak teda sorry, ale o pesarech nebo tělísku měla říct muertikovi právě lékařka, ne? A ne tvrdit, že nic takového neexistuje (jo, holt to nejsou prášky, se kterými nemá doktor žádnou práci). Ne každá jsme zběhlá v lékařských pojmech. Případně u Azalie vysvětlit, že jde o nízkohormonální… Taky nemám ráda lékaře, co jsou s pacientem hotoví za pět minut a informace, ať si hledá, kde chce.

Pro muertika: jsi kvůli té trombóze někde sledovaná? Pak se určitě ptej tam. Klidně zavolej, většinou poradí po telefonu. Zvýšené riziko trombózy je dost vágní definice. odborník, seznámený s tvým stavem, ti určitě řekne víc :)

Ijen
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 11.01.19 07:31

Proč by měla jít lékařka dělat prodavačku, když říká pravdu? Antikoncepce je bud hormonální a pro užívání při tromboze nevhodná a pak nehormononální, tedy obvykle bariérová. Např tělísko, pesar, spermicidní krémy a čípky a kondom. Výpočty neplodných dvů a přerušovaná soulož jsou taky možnost, ale vzhledem k % spolehlivosti už to jako antikoncepční metodu nelze nazvat, je to spíš náhoda.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 11.01.19 07:34
Záleží, co řekla a jak to zakladatelka interpretuje.
Nehormonální antikoncepce prostě existuje a basta a nelze říct, že ne.
O kondomech ti asi vyprávět nebude. Ale mininimálně o možnost nehormonálnío tělíska a pesaru by se gynekolog měl zmínit a nabídnout jako alternativu.
@Russet píše:
A od čeho myslíš, že je název HA. Hormonální antikoncepce. Prášky je obsahují všechny. Nehormonální existuje tělísko. Prášky bych kvůli riziku trombózy (vyšetřovali to krev???) nebrala.

a ona někde píše, že chtěla jen prášky?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 11.01.19 07:36
@chaela píše:
Pokud ji požádala o nehormonalni antikoncepci a doktorka ji odpověděla, že žádná neexistuje, tak je blbá ta doktorka. Jistě, že existuje nehormonalni antikoncepce. Telisko, kondom, pesar, různé spermicidni gely nebo globule…
Kdyby požádala o nehormonalni prášky, tak to je jiná. Ale to v úvodním příspěvku není. Antikoncepce neznamená jen prášky, je to vše, co brání početí. Takže s těma lrodovackama bych v některých případech byla opatrná.
:palec:

Jedinej přestřel v úvodním příspěvku je bezhormonální HA, to předpokládám, že je omyl.
Ale je pravda, že stejně tak mohla chybně interpretovat lékařky odpověď, že žádná bezhormonální antikoncepce není.

Příspěvek upraven 11.01.19 v 07:43

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >