Antikoncepce vs. cytologie

25
5.1.21 20:31

Antikoncepce vs. cytologie

Zdravím, mám jeden dotaz, jsem docela vytočená. Sestra na gynekologii mi řekla, že mi nepředepíšou antikoncepci, protože jsem cytologii měla v lednu minulý rok, že je systém nepustí, pokud nepřijdu teď na prevenci…normálně bych to asi nějak extra neřešila, nicméne já si vloni zaplatila test na HPV, který jsem měla negativní, čili jsem nepředpokládala, že letos budu muset přesně po roce na cytologii…antikoncepce mi dojde o víkendu, beru ji léčebně - mám endometriozu, čili žádná legrace, nemůžu vynechat…mám teď výtok, čili představa, že mi dělají stěry, není lákavá…a navíc v době covidu po mně chtějí, abych přišla ve čtvrtek - a to asi rovnou do nemocnice, kde prakticky nikdo neordinuje kvůli covidu (můj doktor tam některé dny v týdnu dochází, asi teď i vypomáhá při nedostatku lékařů), takže riziko nákazy teda vidím dost vysoké, to se mi nechce riskovat. Nechápu, čí je to výmysl, aby antikoncepce byla podmíněna cytologií? Cytologie je přece prevence, dobrovolná, nesouvisí nijak s antikoncepcí…někdo nechodí nikdy…jak mi můžou vlastně bránit v léčbě mého onemocnění? Na co je teda ten hpv test, když mě nutí stejně tam jít každý rok na cytologii, já netvrdím, že bych na ni nešla, chodím poctivě celý život každý rok, hradím si různá preventivní vyšetření jako samoplátce…ale jako abych nemohla dostat antikoncepci, kterou si taky platím sama, jen proto, že teď aktuálně nemůžu přijít na cytologii?? Vždyť mi tím upírají práva…co kdybych byla nemocná a nemohla tam dojít vůbec? Nevím, jestli je to výmysl pojišťovny, doktora samotného? Nemáte některá zkušenost? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.1.21 21:10

Většinou se píše i v příbalových letácích o tom, že minimálně 1× ročně by při užívání pilulek měla proběhnout preventivní prohlídka. U endometriozy bys měla zvlášť na to dbát. Je ovšem nesmysl, že je,, systém nepustí,, pojišťovny určitě předpis antikoncepce nepodminuji preventivní prohlídkou. Toto bude pravidlo nastavené tvým gynekologem. Asi by zabralo zavolat znovu, objednat se na prohlídku a požádat o recept se zdůrazněním, že tím lecis endometriozu. Další možnost je omluvit se, žes na prevenci zapomněla nebo žes o této podmínce nevěděla…toto obvykle zábere líp než se do telefonu rozčilovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
5.1.21 21:27

Ale lékař by bez prohlídky antikoncepci předepsat neměl ne? Alespoň tak to u mé doktorky bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 21:30

Jako já antikoncepci beru x let, to není žádná novinka…a nejde o to, že by mě chtěl nějak vyšetřovat, jde o to, že údajně musím podstoupit cytologii…a jde o to, že nevidím důvod, proč, když mám testy hpv neg. a teď fakt není nejvhodnější doba chodit zbytečně po doktorech…a o ten princip, proč by mělo být předepsání antikoncepce podmíněno cytologií?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
5.1.21 21:35
@xdawerts píše:
Jako já antikoncepci beru x let, to není žádná novinka…a nejde o to, že by mě chtěl nějak vyšetřovat, jde o to, že údajně musím podstoupit cytologii…a jde o to, že nevidím důvod, proč, když mám testy hpv neg. a teď fakt není nejvhodnější doba chodit zbytečně po doktorech…a o ten princip, proč by mělo být předepsání antikoncepce podmíněno cytologií?

a proč by nemělo být? Prostě vám to bez vyšetření napsat nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 21:38

Jenže můj gynekolog samozřejmě ví, že tím léčíme endometriozu a nemůžu vynechat…ale endometrioza a cytologie spolu nesouvisí…já u něj byla na ultrazvuku před půl rokem, takže endometrioza hlídaná je, to s tímhle nemá nic společného…nechápu jednak, proč mě tahat do nemocnice, kde je půlka doktorů v karanténě…a jednak proč bych musela podstupovat cytologii každoročně, když mám negativní hpv test (neříkám, že bych na tu cytologii nedošla, ale až bude vhodná chvíle, ne když mám zdrav. obtíže a nechci nic chytit v nemocnici - kdybych na to kašlala, asi si nezaplatím hpv test)…a vůbec se mi nelíbí, že mi někdo něco diktuje a upírá…cytologie je dobrovolná prevence, na kterou nekašlu…ale pokud to zrovna nevychází, tak proč by mi to mělo bránit v tom, abych se mohla léčit - antikoncepcí, to mi přijde šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 21:41

A proč by to podmíněné mělo být? Takže ty, co na cytologii nechodí vůbec, tak co…nic…jasně, je to jejich zdraví…a moje zdraví je, že antikoncepcí léčíme endometriozu a že si platím dobrovolně hpv testy…já přece vyšetřená jsem! Ultrazvukem před půl rokem a vloni hpv test negativní, ten je mnohem přesnější než cytologie, proto se udává, že poté nemusíte na vyšetření teoreticky chodit min. 3-5 let…takže vyšetřená jsem víc než průměrná pacientka, která chodí jen na tu cytolku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
5.1.21 21:42

@xdawerts Přestaň být blbá, nevymýšlej ko. kotiny a nevymlouvej se na covid. Běž na prevenci a buď ráda, že tvůj gynekolog pečuje o tvé zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 21:46

Tak já jsem blbá, když si dobrovolně zaplatím test na hpv virus, jo? Který je přesnější než cytolka. Aha, tak to jo, díky :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
5.1.21 21:51
@xdawerts píše:
Tak já jsem blbá, když si dobrovolně zaplatím test na hpv virus, jo? Který je přesnější než cytolka. Aha, tak to jo, díky :-D

ne, blbá jsi tím jak přemýšlíš. Hledáš problémy tam kde nejsou. :roll: tě těch 10 minut u gynekologa zabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 21:52
@xdawerts píše:
A proč by to podmíněné mělo být? Takže ty, co na cytologii nechodí vůbec, tak co…nic…jasně, je to jejich zdraví…a moje zdraví je, že antikoncepcí léčíme endometriozu a že si platím dobrovolně hpv testy…já přece vyšetřená jsem! Ultrazvukem před půl rokem a vloni hpv test negativní, ten je mnohem přesnější než cytologie, proto se udává, že poté nemusíte na vyšetření teoreticky chodit min. 3-5 let…takže vyšetřená jsem víc než průměrná pacientka, která chodí jen na tu cytolku.

No a řekla jsi toto všechno tě sestričce a co ona na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 21:53

A navíc jsem jasně psala, že netvrdím, že bych na tu cytologii nezašlal, chodím a platím si prevenci kdečeho (asi když si platím ze svého testy na hpv, tak na prevenci evidentně nekašlu), ale že teď ze zdravotních důvodů nemůžu a antikoncepce mi dojde o víkendu, tak se mi nelíbí, že mi někdo léčbu endometriozy takhle něčím podmiňuje, když evidentně na nic nekašlu, chápu ještě, kdybych to neměla z důvodu léčby tu natikoncepci, ale tohle mi přijde jako byrokracie, ždímání peněz nebo nevím, co za tím je :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
5.1.21 21:57
@xdawerts píše:
A navíc jsem jasně psala, že netvrdím, že bych na tu cytologii nezašlal, chodím a platím si prevenci kdečeho (asi když si platím ze svého testy na hpv, tak na prevenci evidentně nekašlu), ale že teď ze zdravotních důvodů nemůžu a antikoncepce mi dojde o víkendu, tak se mi nelíbí, že mi někdo léčbu endometriozy takhle něčím podmiňuje, když evidentně na nic nekašlu, chápu ještě, kdybych to neměla z důvodu léčby tu natikoncepci, ale tohle mi přijde jako byrokracie, ždímání peněz nebo nevím, co za tím je :-)

Z jakých zdravotních důvodů se nemůžeš dostavit na prevenci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 21:57
@xdawerts píše:
A navíc jsem jasně psala, že netvrdím, že bych na tu cytologii nezašlal, chodím a platím si prevenci kdečeho (asi když si platím ze svého testy na hpv, tak na prevenci evidentně nekašlu), ale že teď ze zdravotních důvodů nemůžu a antikoncepce mi dojde o víkendu, tak se mi nelíbí, že mi někdo léčbu endometriozy takhle něčím podmiňuje, když evidentně na nic nekašlu, chápu ještě, kdybych to neměla z důvodu léčby tu natikoncepci, ale tohle mi přijde jako byrokracie, ždímání peněz nebo nevím, co za tím je :-)

Tak ti asi nezbývá než požádat přímo svého gynekologa o vysvětlení nebo ho změnit, pokud ti jeho systém péče nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 22:02

Nejde přece jen o 10 minut - píšu po několikáté, že mám zdrav. potíže…a že mi přijde zbytečné tahat mě do nemocnice aktuálně…jde i o princip, jak mi může někdo diktovat, že mi neumožní léčbu nemoci, pokud nepodstoupím dobrovolnou prevenci, kterou mi jaksi někdo vlastně nařídí, protože jinou možnost nemám, abych si jako milostivě teda mohla „léčit“ antikoncepcí endometriozu (já bych to i chápala, kdybych na to kašlala úplně, ale já jsem podstoupila mnohem přesnější testy a zaplatila si za ně)…ale někomu to asi přijde ok, tak ok, mně fakt ne…tak mě zajímalo, jestli to podobně nemají i druzí…pokud podstupuji přesnější testy hpv, nevidím důvod, proč na den přesně dodržet cytologii, když mi to aktuálně prostě nevyhovuje, a když ne, mám smůlu s antikoncepcí…no sestřička říkala, že se mi ozvou ve čtvrtek, kdy můžu za doktorem do nemocnice přijít na tu cytolku, jinak mi to nemůžou předepsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat