Reklama

Aplikace kortikoidové masti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 26.01.17 22:15
Aplikace kortikoidové masti

Ahoj, prosím o radu, jsou nějaké zásady při podávání těchto mastí?
Mám malé mazat na plosky na ručičkach a na hřbetu ruky. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JaniceB
Extra třída :D 13151 příspěvků 4 inzeráty 26.01.17 22:21

Urcite. Mazat, dokud vyrazka nezmizi, ale schema musi byt vzdy takove, ze pokud 2 dny mazes, pak 4 dny nesmis. Staci velmi male mnozstvi, zadna vrstva. Nemelo by se to dostat do oci a do ust…takze namazat nejlepe pred spanim a pockat u ditete, nez usne. Nevim, jak starou dcerku mas.

Hoa Mai
Kelišová 5573 příspěvků 16 inzerátů 26.01.17 22:23

@Markéta456 Ano, jsou. Kortikoidy se mažou v tenké vrstvě. Nikdy ne častěji, než určí lékař a jen po nezbytně dlouhou dobu. Jak dlouho a jakým způsobem vysazovat, to by vám měl také poradit lékař - liší se to podle typu masti a závažnosti ekzému. Po každé aplikaci si umyj ruce mýdlem, aby ti na nich nezůstaly zbytky masti. Plochy kůže namazané kortikoidovou mastí by se také neměly zakrývat, pokud je to možné, tzn nepřelepovat, neobvazovat, nechat volně dýchat, pokud to jde. Malá by je ale neměla lízat nebo strkat do pusy, když jsou namazané, takže pokud by to dělala, asi bych radši dala tenké bavlněné rukavičky.

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 26.01.17 22:38

@JaniceB @Hoa Mai děkuji, malé jsou 2 roky a mam ji dávat dvakrát denně, namazala jsem ji to když usnula, ale ráno to tedy nevím, aby měla doma rukavice to nepůjde dá je hned dolů tak počkám jediné až zase usne v poledne a namažu a za hodinu co bude spinkat se to vstřebá. Jinak to neuhlídám.

JaniceB
Extra třída :D 13151 příspěvků 4 inzeráty 26.01.17 22:56

@Markéta456 Jo jo…takhle by to slo. Co mate Locoid?

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 26.01.17 22:59

@JaniceB nene Advantan snad to píšu dobře, děkuji za radu

Hoa Mai
Kelišová 5573 příspěvků 16 inzerátů 26.01.17 22:59

@Markéta456 jo tak jestli má dva roky, tak to už si asi ruce do pusy nestrká, ne? A už si to taky určitě nechá vysvětlit. Já myslela v případě, že by se jednalo o miminko. Ony by se ty masti měly mazat víceméně v pravidelných intervalech. Není to tak striktní, jako třeba u antibiotik, ale pokud máte mazat dvakrát denně, tak by bylo lepší dodržet to schéma ráno-večer. Namazala bych jí to třeba až po snídani, aby s tím nejedla.

JaniceB
Extra třída :D 13151 příspěvků 4 inzeráty 26.01.17 23:03

@Markéta456 Aha…tak to mame taky…ale uz si nepamatuju to schema. Urcite ti to v lekarne napsali na krabicku. Nebo se jukni do pribaloveho letaku…to schema 2/4, 4/8 atd plati hlavne pro locoid.

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 26.01.17 23:03

@Hoa Mai no jako nestrká ale může a i třeba do oka si sáhnout.

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 26.01.17 23:06

@JaniceB kouknu do příbalového letáku, na krabičce mám jen 2krát denně, a dr. říkala že mám mazat bez nějakého přerušení, na kontrolu jdeme za týden :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 5573 příspěvků 16 inzerátů 26.01.17 23:29

@Markéta456 To zas tak hrotit nemusíš :). Ono kdyby si mimoděk sáhla do oka nebo i do té pusy, tak se nic nestane. Kor když má Advantan, ten je slaboučký. Tam jde o to, že kortikoidy způsobují mimo jiné stažení cév, což snižuje prokrvení. Ale při nějakém letmém doteku se nepřenese tolik masti, aby to mělo vliv. To by si musela ty oči mnout nebo ruce žužlat, což můžou dělat miminka, zvlášť když je ten ekzém na ručičkách svědí. Dvouleté holčičce bych to namazala v bdělém stavu v pravidelných intervalech. Pokud by náhodou měla tendenci si ty ručky strkat někam, kam nemá, tak pak až bych mazala před spaním.
Ty pravidelné intervaly jsou důležité proto, že kortikoidy působí po nějakou dobu a pak jejich účinek slábne a mizí. Pokud ten interval prodloužíš (třeba místo ráno namažeš v poledne), tak ony během toho dopoledne už nebudou působit a ekzém se může začít zase rozjíždět. Pak se zbytečně prodlužuje léčba. Navíc na kortikoidy si kůže vytváří návyk, takže pokud tomu prodlouženému intervalu předchází zkrácený interval (poledne - večer), tak kůže dostane vyšší dávku, než by měla a pak nižší, než by měla. U slaboučkého ekzému to nemusí být zřetelné, ale vím z vlastní zkušenosti, že když jsem měla ekzém v horším stavu, tak když jsem namazala večer, tak už ráno po probuzení se začalo zhoršovat svědění a zčervenání, musela jsem mazat hned.
Co se týká toho schématu, tak to opravdu určuje jen lékař. Jsou různé typy kortikoidů a u každého se to schéma liší. Kortikoidy, které jsem měla já, se třeba mazaly 3-5 dní v kuse a pak buď vysadily úplně nebo postupně (místo dvakrát denně se mazalo jednou, pak obden), jinak by se ekzém rozjel znovu.

luca241
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 27.01.17 00:10

Máme Advantan od minulého týdne s tím, že máme mazat 1× denně (večer v tenké vrstvě) 10 dní a poté ob den, od dva dny, až uplně do nula.

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 27.01.17 09:02

@Hoa Mai díky za odpověd, určitě tomu hodně rozumíš, už jsem jí to namazala tak tu sedí v klidu s rumama vzhůru a je aspon chvíli v klidu :mrgreen: myslíš že do půl hodky to bude ok když jí udržím v klidu?

Hoa Mai
Kelišová 5573 příspěvků 16 inzerátů 27.01.17 11:51

@Markéta456 není zač. No, mám s nimi bohaté zkušenosti :-D Naštěstí už jsem pár let bez nich. Ta tenká vrstva se rychle vstřebá, pár minut bude stačit :-).

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 27.01.17 11:58

A co ráno posnídat, namazat, dát rukavičky a jít na hodinku ven? Asi bych to řešila takhle. A večer před nebo klidně až po usnutí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama