Reklama

Dárci krvetvorných buňek, prosím SEM!!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:01
Dárci krvetvorných buňek, prosím SEM!!!

Zdravím všechny uživatelky :mavam:.

http://www.darujzivot.cz/

Ráda bych touto cestou upozornila na možnost pomoci i pro starší 35 let. Myslím si, že mnoho lidí by rádo pomohlo, ale bohužel jejich věková hranice jim to nedovolila. Nyní (od 2016) je možné se zapojit až do 40 let věku. Jsem přesvědčená, že mnozí lidé jsou ochotni nezištně pomoci právě v pozdějším věku, kdy už sami mají děti a uvědomují si hrůzu, kterou prožívají rodiče smrtelně nemocných dětí, čekajících na vhodného dárce. Veškeré informace ohledně registru naleznete v odkazu. Po snadném zaregistrování zájemce dojde během krátké doby email, ve kterém obdržíte kontakty na kterých je možné dohodnout si termín vstupního vyšetření. Myslím si, že jsou již pracoviště pro každého dostupná. Přeju všem ať jste zdraví a děláte samá správná rozhodnutí ;)

Edit: pro přehled zde odkaz s náborovými centry. :mavam:
 http://www.darujzivot.cz/…orova-centra

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 26.01.17 11:35

To je strasny! Darcu je porad tak malo a ja bych tak rada darovala, ale nemuzu :(

Aotearoa
Závislačka 4288 příspěvků 26.01.17 11:44

Jenom necelých 25 tisic lidí v CR? To snad ne? A i to celkové cislo je katastrofa. Jsem v registru 10 let. Kez bych jednou byla vhodny dárce.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 26.01.17 11:45

Já jsem v registru již 15 let a zatim mě neoslovili. Vím, že ani nikdy nemusí…

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 11:48

Já si vážně myslím, že hodně mladých lidí prostě o takových věcech nepřemýšlí a když by pak rádi pomohli, už jsou za věkovou hranicí. Je taky spousta lidí, kteří by rádi darovali, ale mají zdravotní komplikaci, která to zkrátka neumožňuje. Jak píše @Nymphetamine .
Myslím si, že hodně se taková věc jako je darování, předává i v rodině.

Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 26.01.17 11:50

Ja zjistila, ze nesplnuji 2 podminky - vaha (netehotna) pod 50kg (s tim by se neco asi delat dalo :mrgreen: ) a glaukom :-(.

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 11:56

@Hobitka já četla nad 50kg

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 26.01.17 11:58

@Hobitka ja splnuju vsechny, ALE sem po operaci nadoru na mozku, takze ja uz nemuzu nic :roll:

Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 26.01.17 12:04

@ka2ka Vsak jo, musim mit pres 50, abych byla vhodny darce. Kdysi jsem davala krev, tam to moc neresili, ale do papiru mi psali 50 kg. Pak jsem mela infekcni mononukleozu, tak me vyradili, ale tady jsem cetla, ze je to jen docasna prekazka :think:. A mezitim jsem se zacla lecit s glaukomem…

lucije28
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 26.01.17 12:07

Já se díky článku na seznamu dnes zaregistrovala a ve středu na odběry krve. Díky tomu, že zvedli hranici do 40 let, tak tuto podmínku splňuji a jsem ráda, že třeba možná, někdy, někomu bych mohla být nápomocná :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 12:08

@Hobitka aha už mi došlo jak jsi to myslela jsem to blbě pochopila :roll:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 12:08
@lucije28 píše:
Já se díky článku na seznamu dnes zaregistrovala a ve středu na odběry krve. Díky tomu, že zvedli hranici do 40 let, tak tuto podmínku splňuji a jsem ráda, že třeba možná, někdy, někomu bych mohla být nápomocná :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Máme to naprosto stejně :mavam: :mavam: :mavam:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 26.01.17 12:11

@kdochcekam - to jsem ráda, že i další :pankac: :pankac:. Myslím si, že by mediálně mělo být zveřejněno, (zatím jsem neviděla), že hranice je posunuta do 40let :potlesk:

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 26.01.17 12:14

@kdochcekam jsem ráda, že tu hranici zvedli, protože jinak bych se nevešla. Prvorozeného jsem přestala kojit až po otěhotnění druhátka a teď mě zase čekají tak dva roky dalšího kojení a to už mi bude 36. Prima, že je to až do 40 :) Škoda, že kojení je překážkou, nerozumím tomu proč :nevim:

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 26.01.17 12:16

@lucije28 já to dnes četla na idnesu, v souvislosti s článkem o miminku s leukémií

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama