Apoliáš vs. Pronatal

1296
18.4.05 18:48

Apoliáš vs. Pronatal

Chtěla jsem se zeptat, jaké jsou finanční rozdíly mezi Apolinářem a soukromým zařízením Pronatal.

Platí všude, že první tři pokusy o umělé oplodnění jsou zdarma ( pokud nechci nadstandart ?? ).

Jsem teď totiž nějak mimo. A ani naše finanční možnosti nejsou na to abycho si mohli dát několik desítek tisíc za oplodnění.

Kolik to v Pronatalu stálo Vás ???

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1296
18.4.05 18:51

Pardon, menší překlep APOLINÁŘ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
18.4.05 19:54

Mikino,

ty tři „takzvané pokusy zdarma“ (tedy to co platí pojišťovna) to ti platí všude, ať už jsi ve státním nebo soukromém zařízení. Liší se ceny tzv. nadstandardu. Ani v Pronatalu ti nebudou nadstandard nutit, až podle výsledků vyšetření si s vámi o tom popovídají, co by vám doporučili a proč. Rozhodnutí je na Vás. Samozřejmě záleží na finančních možnostech. Taky Vás nebudou nutit okamžitě se do toho pustit, když na to nemáte a potřebujete došetřit. Je to opravdu jen na Vás. Rozhodně jsem neměla pocit, že z nás chcou ždímat peníze. To všechno co nám doporučili nás taky překvapilo, ale přesvědčili jsme se, že kdybychom zůstali u standardu, neměla bych ani jedno embryo a takhle jich bylo 17. Opravdu pro nás dělali maximum a snažli se nám pomoct jak to jen šlo. To se s Apolinářem nedá vůbec srovnat. A co jsem tak vypozorovala podle zkušeností ostatních snažilek mají i nejlepší zkušenosti co se týče KETu (transferu mražených embryí). Nemám to nějak konkrétně podložené, prodělala jsem 2 KETy, pokaždé se mi embrya rozmrazily. Nikdy se mi nestalo, že by se embrya rozpadly, tak jak píšou holky, že se jim to stalo v ostatních centrech. Taky mají skvělé výsledky v úspěšnosti, kdyžtak koukni na www.pronatal.cz, už jsou tam výsledky za minulý rok.
Opravdu záleží na Vás jak se rozhodnete. Přeju ti hodně štěstí. Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
18.4.05 20:13

Ahojky,
moc ti děkuju. Už si připadám jak nemocná po miminku. Všude sháním informace. Nevím co bych si bez emimina a všech tady počala, byla bych ztracená.

Dnes jsem se tam byla objednat. Sestřičky na recepci velmi příjemné, usměvavé.
Jen mi právš manžel na:,–(il brouka do hlavy, že se tam hodně platí.
Samozřejmě aspoň na poprvé chci tu nejlepší péči tak nějaký ten nadstandart si připlatit.

Jinak ti zatím moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.12.05 12:45

Nic není zadarmo

Mám též zkušenosti s Pronatalem. Zkoušeli jsme to, vnutili nám věci, které jsme nepotřebovali, že prý je nutně budeme potřebovat. Jako zamrazení atd. vytahali z nás asi 20.000 a nic z toho. Vím, že to na poprvé nevyjde, ale s mou přítelkyní zacházeli tak špatně, že už jsme se rozhodli raději děti adoptovat.
PS: Jsem celkem stydlivý muž, a protože pronatal je fakultní - tak se na mě přišla podívat mladá „doktorka“ - když jsem odmítal její vstup - vyhrožovali že mohu táhnout jinam.
Nemám prostě dobré zkušenosti - lepší je asi Apolinář!

• Nahlásit
  • Citovat
687
8.12.05 13:38

Ahoj!
Nechci tě odrazovat, sama s Pronatalem zkušenosti nemám, dvě moje kamarádky ano, obě říkají, že jsou tam milí, ale s výsledky spokojené nebyly, nakonec obě léčbu absolvovaly u Apolináře. Já sama jsem měla problémy s udržením těhotenství, nakonec jsem také chodila k Apolináři, byla jsem tam spokojená (čekání je někdy dlouhé, ale to lze myslím pochopit a zvyknout si, je to centrum do kterého jezdí i momopražské maminky, tak se to prostě někdy nahromadí) a dneska mám dvě krásné, zdravé děti a třetí čekám. Tolik můj názor. Přeju šťastnou ruku při výběru.

Jindra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
8.12.05 14:29

Už jsem se rozhodla a udělala jsem velice dobře. Vyhrál Pronatal a dopadlo to tak, že jsem teď ve 28 týdnu :)

Pronatal je soukromé zařízení. Mám taky stydlivého manžela a intimita byla skvělá. Místnost na odběr se dala zamknout. U všech byl přístup úplně dokonalý.

Naopak hrozně špatný zkušenosti mám s Apolinářem, kde se na mém vyšetření podílel lékař a dva medici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama