Arnica Montana 15ch

698
18.11.11 17:15

Arnica Montana 15ch

Ahoj, jsem tu nová a obracím se na vás s dotazem, četla jsem tu pár příspěvků týjahící se homeopatie. Jsem v 6týdnu těhotenství a včera jsem silně krvácela. Doktorka mi zjistila veliký hematom. Takže beru ascorutin a utrogestan a ležím. Dočetla jsem se, že pomáhá Arnika Montana a jeden homeopat mi doporučil Arniku Montanu 15CH, 3× denně tři kuličky, máte s tím některá zkušenost? Dočetla jsem se v jednom příspěvku, že Arnika ředí krev, tak abych nezačala zas nějak masivně krvácet… Děkuji Marta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4471
18.11.11 18:11

Podle mě usnadňuje hojení, takže by mohla napomáhat vstřebání toho hematomu. Ale takovýto stav patří do rukou homeopata, pakliže tomu chceš pomoci homeopatiky. Takhle naslepo něco nasazovat, no nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
18.11.11 18:57

Já jsem Arniku brala až 2 měsíce před porodem, právě proto že rychlejí se po ní hojí rány a celkově se rychleji hojí děloha a podobně.Na krev nevím jaký má účinek.Asi moc ředící ne, když ji doporučují před porodem.Rozhodně bych se ale poradila s homeopatem.

• Citovat
  • Nahlásit
LL
1057
18.11.11 20:05

Ahojky, mně homeopatka říkala, že kdybych v těhotenství zašla krvácet, ať Arniku beru. Prý je dobrá taky na pohmožděniny, modřiny a tak. Takže si myslím, že na ten hematom je to dobré. Ale jak píšou holky. Léčení patří do rukou homeopata. O ředění krve nic nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
18.11.11 20:37

No já to psala homeopatovi přes email, aby mi poradil. Bohužel osobně ted nejsem schopna někam cestovat do ordinace.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5137
18.11.11 22:06
zichisek píše:
Já jsem Arniku brala až 2 měsíce před porodem, …
Zichisku,
v tom případě buď ráda, že jsi rodila normálně. Aspoň předpokládám, že jsi rodila normálně. V případě císaře by ta Arnika mohla způsobit fakt komplikace.

Marto,
já psala o tom ředění krve a tak.
Arnika léčí stavy, kdy se krev vyleje do tkáně, tedy modřiny, podkožní krvácení, hematomy. Třeba modřinu na obrázku tady by vyřešila rychle.

Ale samotný hematom k předepsání Arniky nestačí.

1. Člověk, který potřebuje Arniku, se cítí, jak kdyby ho zmlátili.
  2. Má celé tělo přecitlivělé, takže špatně snáší bolest, je nervózní.
  3. Nechce, aby se na něj šahalo, protože by ho to mohlo bolet.
  4. I postel mu připadá hrozně tvrdá.

Máš něco z toho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
18.11.11 22:08

Janko to že jsem přecitlivělá a nervozní ano.
Znamená to, že mi Arnika na ten hematom ani trochu nezabere? a může tedy nějak ublížit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
18.11.11 22:10

To Jankap,
mě říkala doktorka, že se Arnika dává i před plánovanýma operacema, tak to by asi neměla mít vliv i na případného císaře.Právě že prý u císaře se díky Arnice i lépe hojí jizva.

• Citovat
  • Nahlásit
44766
18.11.11 22:16

Arnika nemá na ředění krve vůbec žádný vliv. Klidně se může brát před operacema, otázka je, jestli by to k něčemu bylo, když homeopatie ze své podstaty nemůže fungovat jako prevence :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
18.11.11 22:20
Baba píše:
Arnika nemá na ředění krve vůbec žádný vliv. Klidně se může brát před operacema, otázka je, jestli by to k něčemu bylo, když homeopatie ze své podstaty nemůže fungovat jako prevence :nevim:

Ale pořád si raději řeknu, že jsem udělala vše co šlo, než abych si pak říkala, že kdybych ji brala…bla..bla..bla :)

• Citovat
  • Nahlásit
5137
18.11.11 22:22
zichisek píše:
To Jankap,
mě říkala doktorka, že se Arnika dává i před plánovanýma operacema, tak to by asi neměla mít vliv i na případného císaře.Právě že prý u císaře se díky Arnice i lépe hojí jizva.

Pak pani doktorka o Arnice moc neví.
Tyhle nesmysly jsou, myslím, i v brožurkách Boironu. Ale jsou nesmysly, které člověku opravdu můžou zavařit.
Mimochodem je nesmysl předepisovat homepatika dopředu, preventivně. Někdo má po operaci problémy z anestezie, u někoho se řeší jen lepší hojení jizvy, někdo má problém z velké ztráty tekutin (krve)… Nikdo dopředu neví, jaká situace nastane a jaký lék bude potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5137
18.11.11 22:33
zichisek píše:
Baba píše:
Arnika nemá na ředění krve vůbec žádný vliv. Klidně se může brát před operacema, otázka je, jestli by to k něčemu bylo, když homeopatie ze své podstaty nemůže fungovat jako prevence :nevim:
Ale pořád si raději řeknu, že jsem udělala vše co šlo, než abych si pak říkala, že kdybych ji brala…bla..bla..bla :)

Zichisku,
Baba nevěří, že homeo funguje. V jiných diskusích třeba nabádala maminy, aby klidně snědly, jaké kuličky chtějí, že jim to neuškodí. Nevím, proč jí homeopatie tak hýbe žlučí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
18.11.11 22:33

Pokud vím od homeopatky, tak se doporučuje i před plánovanýma operacema.Stahuje kapiláry a usnadňuje hojení,tak i u úrazů.Já ji brala před porodem i po něm a brala bych ji zas.Nevím jak bych rodila bez ní,ale takhle jsem dvě hodiny po porodu seděla,šití jsem měla zahojené brzy, krvácela jsem jen v porodnici a když měla malá 2 týdny jela jsem na kole.

Příspěvek upraven 18.11.11 v 22:35

• Citovat
  • Nahlásit
zichisek
18.11.11 22:35
Jankap píše:
zichisek píše:
Baba píše:
Ale pořád si raději řeknu, že jsem udělala vše co šlo, než abych si pak říkala, že kdybych ji brala…bla..bla..bla :)
Zichisku,
Baba nevěří, že homeo funguje. V jiných diskusích třeba nabádala maminy, aby klidně snědly, jaké kuličky chtějí, že jim to neuškodí. Nevím, proč jí homeopatie tak hýbe žlučí :nevim:

Každý ať si myslí a bere co chce, že jo,ale pokud o tom nemá nic zjištěného případně nevyzkoušela tak ať nepomlouvá.Já musím zaklepat, že máme super doktorku i homeopatku a i u malé jsme plno věcí takto vyřešili.

• Citovat
  • Nahlásit
44766
18.11.11 22:46
Jankap píše:
zichisek píše:
To Jankap,
mě říkala doktorka, že se Arnika dává i před plánovanýma operacema, tak to by asi neměla mít vliv i na případného císaře.Právě že prý u císaře se díky Arnice i lépe hojí jizva.
Pak pani doktorka o Arnice moc neví.
Tyhle nesmysly jsou, myslím, i v brožurkách Boironu. Ale jsou nesmysly, které člověku opravdu můžou zavařit.
Mimochodem je nesmysl předepisovat homepatika dopředu, preventivně. Někdo má po operaci problémy z anestezie, u někoho se řeší jen lepší hojení jizvy, někdo má problém z velké ztráty tekutin (krve)… Nikdo dopředu neví, jaká situace nastane a jaký lék bude potřeba.

Homeopatika neředí krev. V předoperační anamnéze se homeopatika fakt neřeší.
Ani se neřeší interakce s jinými léky, nic. Když pacient řekne, že bere ta a ta homeopatika, tak se na to dá říct jen - hm. Neinteraguje t os ničím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama