Artroza a běh

283
17.12.19 20:35

Artroza a beh

Je tu nekdo kdo tomu trochu rozumi nebo ma zkusenost? mam artrozu v bedrokycelnim kloubu, musim se denne protahovat jinak mam bolesti ktere mi jdou do kolene. Jsem clovek co sportuje a nevim co s behem. Vim ze otresy nejsou dobre tak nevim jestli se na tento sport vyprdnout :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

234
17.12.19 20:40

@Hvezda70 první sport, který mi doktor zakázal, hned jak mi diagnostikoval stejný problém, byl běh. Sportu se určitě nevzdávej, ale chce to probrat s fyzioterapeutem, abys cokoliv dělala správně. Samozřejmě nejvhodnější je plavání, ale zase, musí se provádět správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 20:42

@Hvezda70 to asi záleží, jaký máš stupeň. Já mám počínající artrozu v koleni, chodila jsem s tím na rhb a teď jsem ve stadiu, že bych klidně mohla běhat, ale zase mě do toho zlobí ještě ostruha. Zbavím - li se ostruhy, začnu i běhat. Nebudu koukat, jak mě artroza požírá.
Jinak zatím jezdím orbitrek denně 35 min

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
17.12.19 20:47

@smutná máma orbitrek ti na artrozu povolili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
17.12.19 20:52

U mne je blbe ze mam od bolesti stazenou levou stranu zad, takze kdyz se protahuji tak leva strana je zkracena o hodne nez prava. A asi mam pak nerovnosti a odrazi se to v koleni. Vytrpela jsem si hodne bolesti takze si rikam ze budu pokracovat jen v kolu a zacnu se ucit plavat tak jak se ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
17.12.19 21:16

@Hvezda70 já musím říct, že plavání mi na bolesti zad pomáhá hodně. Dost pomůže, jak je tělo nadnášené. Ale každému vyhovuje něco jiného. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama