Bolest očí

17.12.19 17:07

Bolest očí

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Už asi 4 měsíce mě bolí oči v nadočnicovém oblouku, bolest se střídá, občas je silnější a občas je slabší. Když přejdu do světlejšího prostředí začnou mě oči bodat a při pohledu do stran mě jakoby „táhnou“. Na očním jsem byla a všechno bylo v pořádku, byla jsem i na magnetické rezonanci a tam taky nic. Je to hrozně nepříjemné a těžko se mi s tím soustředí, nevíte někdo co by to mohlo být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4259
17.12.19 17:51

Moc čumíš do monitoru. Zkus léčbu tmou. Něco takového existuje. Oči člověka jsou oči pračlověka, prostě pračlověk nenajvýš čučel do ohně, někde u jeskyně. Prostě za tmy se líp orientoval, viděl za dne víc do dálky, v noci líp viděl hvězdy na obloze. Ten světelný smog je zrádný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 23:06

@Božislava No já se právě snažila ted koukat mín, ale bohuzel jelikož jsem studentka, tak se práci s počítačem moc nevyhnu. Ale i kdyz jsem to omezila na minimum, tak se moje problemy moc nezmírnily :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4259
17.12.19 23:13
@Klára185 píše:
@Božislava No já se právě snažila ted koukat mín, ale bohuzel jelikož jsem studentka, tak se práci s počítačem moc nevyhnu. Ale i kdyz jsem to omezila na minimum, tak se moje problemy moc nezmírnily :(

Tak tu světloplachost musíš řešit jinde na očním. Já takhle prostřídala tři oční a ta třetí mi dala kapky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 05:14

Možná se nějaká vada projeví až časem.
Před šesti lety jsem začala mít problémy v silnějším světle - hypermarkety v zimě bylo utrpení, v šeru jsem zase viděla špatně a doma si stále přisvěcovala. V létě mi zase vadilo slunce.
Po pár letech jsem začala mít problém při zaostřování. Nejdříve občas, potom trvale.

Až při změně očního - respektive spádová oční nevybavená moderní technikou mi říkala, že prostě mám zkoušet další lékaře - mi na očním CT zjistili problém se zrakovými nervy.
Momentálně si mě přehazují neurolog s očním a nikdo nic neřeší.(2 roky)… Budu doufat v to, že se oči nebudou tak rychle zhoršovat.

• Nahlásit
  • Citovat
18.12.19 21:53
@Anonymní píše:
Možná se nějaká vada projeví až časem.
Před šesti lety jsem začala mít problémy v silnějším světle - hypermarkety v zimě bylo utrpení, v šeru jsem zase viděla špatně a doma si stále přisvěcovala. V létě mi zase vadilo slunce.
Po pár letech jsem začala mít problém při zaostřování. Nejdříve občas, potom trvale.Až při změně očního - respektive spádová oční nevybavená moderní technikou mi říkala, že prostě mám zkoušet další lékaře - mi na očním CT zjistili problém se zrakovými nervy.
Momentálně si mě přehazují neurolog s očním a nikdo nic neřeší.(2 roky)… Budu doufat v to, že se oči nebudou tak rychle zhoršovat.

Já už právě ani nevím, ke komu dál jít. Byla už jsem asi u třech očních lékařů a stále nic. Budu asi jen doufat, že to časem samo nějak odezní nebo nevím. Jinak ten problém se zaostřováním mám také, lékař řekl že mam drobný astigmatismus a doporučil mi brýle, ale jen na pulku dioptrie což nevím jestli něčemu pomůže, ale chci zkusit všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 21:55
@Božislava píše:
Tak tu světloplachost musíš řešit jinde na očním. Já takhle prostřídala tři oční a ta třetí mi dala kapky.

Taky jsem dostala kapky, ale nijak mi nezabrali :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 06:12
@Klára185 píše:
Já už právě ani nevím, ke komu dál jít. Byla už jsem asi u třech očních lékařů a stále nic. Budu asi jen doufat, že to časem samo nějak odezní nebo nevím. Jinak ten problém se zaostřováním mám také, lékař řekl že mam drobný astigmatismus a doporučil mi brýle, ale jen na pulku dioptrie což nevím jestli něčemu pomůže, ale chci zkusit všechno.

Ty brýle bych zkusila. Dcerka má také astigmatismus, dioptrie měla donedávna myslím 0.25 a 0.5 dioptrie. U očního na tabuli měla problém s kulatými čísly - ať již byly jakkoliv velké, prostě je nepřečetla. Nyní má již dioptrie silnější.

Možná zkus najít kliniku, kde dělají OCT (oční CT) - OCT se platí cca 600Kč. Myslím, že je to jedna z možností, kdy Tě mohou uklidnit, že Ti „nic“ není anebo něco zjistit.
Na MR občas chodím, ale s očima mi nic nenašli, až na tom CT.

• Nahlásit
  • Citovat
27.12.19 12:15
@Anonymní píše:
Ty brýle bych zkusila. Dcerka má také astigmatismus, dioptrie měla donedávna myslím 0.25 a 0.5 dioptrie. U očního na tabuli měla problém s kulatými čísly - ať již byly jakkoliv velké, prostě je nepřečetla. Nyní má již dioptrie silnější.Možná zkus najít kliniku, kde dělají OCT (oční CT) - OCT se platí cca 600Kč. Myslím, že je to jedna z možností, kdy Tě mohou uklidnit, že Ti „nic“ není anebo něco zjistit.
Na MR občas chodím, ale s očima mi nic nenašli, až na tom CT.

na tom OCT jsem už taky byla, ale nic nenašly :( říkali že to může byt od páteře ale co s tím má člověk jako sám udělat, zkouším cvičit různé cviky ale nic se nemění, bojím se že to budu mít navždycky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama