SVT a bisoprolol

17.12.19 09:26

SVT a bisoprolol

Zdravím, je tady někdo se stejným problémem? Byla mi zjištěna SVT, tedy vlastně na to trpím už od 12, ale vše se začalo řešit až nyní. Předepsaný mi byl bisoprolol po návštěvě pohotovosti. Beru ho sotva týden, záchvaty sice ustaly, ale stejně mám arytmie. Bisoprolol snižuje krevní tlak, který už mám tak mizerně nízký. Původně byla předepsaná jedna tabletka ráno, PL řekl, že je to moc, že mám brát půlku ráno, popř. další půlku večer, stejně jsem skončila na pohotovosti s tlakem na hrudi a arytmií, tak mi doktorka řekla, že mám brát půl ráno a celou večer. + do toho lexaurin, který je (pokud je mi známo) na úzkosti, ačkoliv žádné nemám. Připadám si jak pokusný králík. Je tady někdo, kdo byl v podobné, ne-li stejné situaci a léky mu nezabíraly? Po lécích jsem hrozně malátná a oni mi dávku ještě zvýšili, srdeční rytmus mám nepravidelný, takže vlastně místo toho aby pomohly jen zapříčinily jiný problém… když jedu na pohotovost, nechají mě na monitoru a za 3 hodiny mě pošlou domů. :nevim: Má někdo podobné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1798
17.12.19 10:47

Tak hodně záleží na tom jaký typ arytmie máš, SVT je široký pojem. Byla ta arytmie někdy zachycená na EKG nebo Holteru? Spousta SVT se dá vyléčit pomocí radiofrekvenční ablace. Hodně záleží na tom jak časté máš arytmie, někomu zabírají vagové manévry, kterými si pomůže sám, někdo má třeba malou dávku betablokátoru nebo antiarytmika při potížích. Ale pokud jsi mladá a hodně tě to obtěžuje tak metodou volby je u spousty arytmií ta ablace, která to opravdu vyléčí (samozřejmě může dojít i tak k recidivě, ale často to vyléčí úplně). Ale podstatné je mít na EKG zachycenou tu arytmii. A co znamená že máš nepravidelný rytmus? Extrasystoly? Většina SVT je pravidelných, jen rychlých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama