Nespavost - jak řešit

17718
17.12.19 04:25

Nespavost jak resit

Zdravim vsechny. Od porodu jsem trpela a trpim na bolesti zad. Tim se mi postupne nejak rozjela i naspavost. Bala jsem se, ze se zase nebudu moci v noci ani otocit, jake budu mit bolesti. Opravdu tomu tak bylo. Uz je to dva roky od porodu. Cekaji me jeste vysetreni se zady, ale bolesti se uz resi a v noci takove bolesti nemam. Jenze ze strachu jit spat skrz bolest, se stal strach, ze stejne nebudu moci usnout a rano se budu budit.
Takze ja jdu vecer treba v 10 spat, nez usnu je pul dvanacte a od jedne-druhe ranni se pak co hodina budim a opet nemuzu usnout :? :,( Rano jsem pak jak mrtvola. Deje se to bohuzel jiz kazdou noc. Spanek proste hruza.
Resili jste to nektera? Pomohl vam treba psycholog? Obvodak mi nabidl antidepresivum tritticco, ja stale vaham uz par mesicu, rikam si, ze treba ten problem vyresim bez leku. Ale zlepseni nikde. Dekuji vsem za cenne rady, uz jsem vazne zoufala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
894
17.12.19 04:47

Ahoj, po dvou dětech, co se budily do 3 let, takže celkem 6 let rozhozenyho spánku, jsem taky trpěla nespavosti. Přesně jako ty už jsem měla i strach jít spát, celý noci jsem koukala do stropu. Lékům jsem se chtěla vyhnout, tak jsem zkoušela bylinkový čaje, zabrala mi až třezalka. Pila jsem 2× denně čaj, asi po týdnu se to začlo lepšit. Teď už spím dobře. Přeju hodně sil, ty noci jsou nekonečný a rána ještě horší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
17.12.19 05:27

@xammy ja uz to nespani svadim i na postel, na blbou matraci nebo ze je chyba v te mistnosti :roll: Ja uz se spat jit bojim. Je to tak. Mam tri deti. Nastartovalo to nocni kojeni, ale teda hlavne ty nocni bolesti zad. Asi v roce a lul jsem prestala kojit v noci. Bohuzel jsem spat nezacala :,( Kdyz uz spim tak spanek je hrozne slaby. Probudi me veskery zvuk atd. Zkusila jsem melatonin a trypthopan a nic moc. Usnu teda lepe (rychleji) ale stejne se pravidelne ve tri rano vzbudim. Bolesti uz ani tak nemam. Je mam pocit, ze je mi ta postel ci matrace nepohodlna a porad se prevaluju :roll: Mne proste srotuje hlava. Furt na neco myslim, nejde to vypnout. MSlim na to co bylo, co budu delat, co budu varit, co budem delat s detma. Myslim na zazitky z predchoziho dne, myslim na skolu kam chodi dcera atd atd atd. Je toho moc :,(
Jako tresinka na dortu je, ze si manzel lehne vedle me a za 5minut je tuhej a me pak tvrdi, ze vsak spis :nevim: Jako ja lezim, ale jsem vzhuru, to mam jit chodit nebo mluvit aby mi veril, zr vazne nespim. Ja lezim a spat se pokousim, ale proste to nejde :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
17.12.19 05:51

@viky23 přesně tohle jsem měla taky. Počkala jsem, když už jsem nekojila a nebrala ha a pak jsem začla s tou třezalkou. Uklidnila mi nervy a začla jsem spát jako dudek. Dokonce mě přestalo budit každý sustnuti či třeba i výtah na chodbě. Bylo to dost peklo. A ten strach úplně chápu, člověk leží, říká si, musíš už spát, teď můžeš, pak už to nepůjde a nejde to a nejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
17.12.19 06:07

@xammy ano presne tak. Ja stale vzpominam na ty casy kdy jsem se tesila.do postele. Mne prijde, ze ani nemam potrebu spanku. Netesim se tam a spat jakoby nepotrebuju. Ten caj urcite sypany ze? Ja bych pak spala. dopoledne, klidne do obeda pocitove. Ale to mam smulu, musim vstavat s detma. :,( Pak se treba manzel jeste divi, ze jsem po ranu hned nabrucena. Kdo by nebyl po 4hodinach spanku s deseti probuzenima. Mozna ani to ne. Ten caj jsi pila v jakou denni dobu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
17.12.19 06:18

Pila jsem sypanej. Jeden ráno, jeden k večeru. Ta třezalka funguje jako AD a pozor nesmí se na slunce, ale to teď moc nehrozi. Manžel to taky nechápal. Rikal mi a co řešíš? Děti už spí dobře, tak spi taky. Sám lehne a usne. Až když si to jednou zažil v práci, kdy musel dělat na směny a rozhodil si spánkový rytmus, to pochopil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13044
17.12.19 07:13

Přidávám se, mám to úplně stejně. V mládí před dětmi jsem večer lehla a spala a mohla spát i devět hodin v kuse a pohoda. Děti to samozřejmě rozhodily, noční kojení atd., ale vždy jsem si říkala, že až budou větší, zase se vyspím. Bohužel pak přišly osobní a vztahové problémy a už se mi ten spánek prostě nedaří. I když se vše vyřešilo a jsem teď šťastná a spokojená, ta hlava funguje jinak…jít spát znamená automaticky začít nad vším přemýšlet. Nedokážu prostě vypnout. Jdu spát v deset, hodinu se převaluju, pak usnu, spím do jedné, pak jsem dvě hodiny vzhůru a tak pořád dokola. Bohužel se k tomu teď přidaly zdravotní problémy, bolesti zad a nohy v důsledku výhřezu plotének… @viky23 takže strach z bolesti, nepohodlí, řešení matrace…to vše velmi dobře znám. Už jsem brala i prášky na spaní, ale nejde to dlouhodobě, ať si nevypěstuji návyk. Jenže když třeba pět nocí za sebou nespím, tak si ten prášek raději vezmu, ať si tělo odpočine. Taky by mě zajímalo, jestli ještě někdy budu spát normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
17.12.19 07:39

@lenajs mam taky vyhrezle plotenky co mi tlaci na nervy. U 11obratle. Bolesti jsem mela a mam dole v krizi, mam podezreni na Bechterevovu chorobu. Mam pozitivni HLA b27, coz u bechtereva byva, dalsi vysetreni budou az v unoru. Takze tohle mi taky nepridalo.
@xammy jako ze kdyz budu mit tu trezalku tak nesmim na slunce? A procpak? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
17.12.19 07:41

@xammy ja neusnu ani odpoledne kdyz se mi postesti, ze bych si mohla lehkout, lezim treba dve hodiny a nic. Vzdam to a vstanu a jdu neco delat :-( je to fakt sileny. Dneska padam na hubu. Usnula jsem asi v 11 v 1 jsem byla uz vzhuru a pak jsem od pul 4 nespala vubec :? :? :,( :,( :,( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Waterfall
17.12.19 07:49

Neznám metodu léků a bylinek, ale čtu že hodně přemýšlíte a neumíte se uvolnit. Tohle je asi taková chlapska ráda, ale zkusily jste orgasmus? Funguje mi to i při nespavosti, když jsem bloumala do tří rano. Uspokojila jsem se, uvolnila a najednou jsem mohla usnout. U mě je to pravidlo, že když je v klidu, tak pak usínám. A potvrdilo mi to i pár kamarádek.

• Citovat
  • Nahlásit
17718
17.12.19 07:52

@Waterfall uspokojila jsem se v pet rano a nic. Bohuzel :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
17.12.19 07:54

@viky23

Ahoj, já jsem měla jednu dobu spaní na 4 hodinách a pomohlo mi toto, bylo to na radu jedné uživatelky tady.

https://www.pilulka.cz/…5-htp-cps-30

Ani jsem nedobrala jedno balení a bylo to lepší, ted spím i 6 hod a to mi už bohatě stačí…
Jsem pak vyspaná a odpočinutá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
17.12.19 08:31

@viky23 třezalka může vyvolat fotosensibilizaci. Naskakaly by ti fleky. Na obalu mimo jiné píšou: třezalka přispívá k relaxaci a udržení zdravého spánku a dobre nálady. :) Pak je dobrá ještě na trávení, obranyschopnost, funkci močových cest a dobry stav pokozky. :) Tak snad ti taky pomůže. :hug:
Jo, akorát pozor pokud užíváš nějaké léky, spoustu jich to ovlivňuje, snižuje jejich účinnost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
17.12.19 08:36
@xammy píše:
@viky23 třezalka může vyvolat fotosensibilizaci. Naskakaly by ti fleky. Na obalu mimo jiné píšou: třezalka přispívá k relaxaci a udržení zdravého spánku a dobre nálady. :) Pak je dobrá ještě na trávení, obranyschopnost, funkci močových cest a dobry stav pokozky. :) Tak snad ti taky pomůže. :hug:
Jo, akorát pozor pokud užíváš nějaké léky, spoustu jich to ovlivňuje, snižuje jejich účinnost!

Třezalka i snižuje účinnost horm. antikoncepce… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
17.12.19 08:51

@free333 ano, vím, taky jsem to začla pít až po vysazení. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat