Asistent pedagoga dotazy, kurzy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.4.22 17:05

Asistent pedagoga dotazy, kurzy

Dobrý den
Mám vystudovanou střední školu Pedagogickou s maturitou na SK. Konzervatoř 2 roky, kurz AP, cerifikovanou zkoušku z ČJ. Myslíte, že kdyby jsem šla na program Celoživotního vzdělávání ( obory pedagogika, nebo HV, ), mohla by jsem nějaké hodiny učit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39837
16.4.22 17:07
@Anonymní píše:
Dobrý den
Mám vystudovanou střední školu Pedagogickou s maturitou na SK. Konzervatoř 2 roky, kurz AP, cerifikovanou zkoušku z ČJ. Myslíte, že kdyby jsem šla na program Celoživotního vzdělávání ( obory pedagogika, nebo HV, ), mohla by jsem nějaké hodiny učit? Děkuji

učit ne bez vysoké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
16.4.22 17:14

Je třeba VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58739
16.4.22 17:30

Ta maturita je v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika? Pokud je, tak můžeš učit ve školce.
Do školy je třeba Mgr.
Znám teda osobně děvče, které má SŠ a v Praze léta učí. Ona vždy začne studovat VŠ, ale nedokončí ji. Problém je nejspíš docházka. Teď opět studuje, ale není to ped. obor. Co je možné v Praze, tak není běžné v jiných koutech republiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
16.4.22 18:02
@Kelsey píše:
Ta maturita je v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika? Pokud je, tak můžeš učit ve školce.
Do školy je třeba Mgr.
Znám teda osobně děvče, které má SŠ a v Praze léta učí. Ona vždy začne studovat VŠ, ale nedokončí ji. Problém je nejspíš docházka. Teď opět studuje, ale není to ped. obor. Co je možné v Praze, tak není běžné v jiných koutech republiky.

To bude nějaká známá známého, ne? Když jí to vedení školy trpí. Každopádně pokud by se na její místo hlásil někdo kvalifikovaný, měl by jednoznačně dostat přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58739
16.4.22 18:11
@lucad77 píše:
To bude nějaká známá známého, ne? Když jí to vedení školy trpí. Každopádně pokud by se na její místo hlásil někdo kvalifikovaný, měl by jednoznačně dostat přednost.

Není to známá známého. V Praze to není výjimka. Má SŠ ped. Takže v přípravné třídě učit může běžně se SŠ a k tomu každý rok dostává třeba výtvarku, hudebku a dramaťák v nějakých třídách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
16.4.22 18:14
@Kelsey píše:
Není to známá známého. V Praze to není výjimka. Má SŠ ped. Takže v přípravné třídě učit může běžně se SŠ a k tomu každý rok dostává třeba výtvarku, hudebku a dramaťák v nějakých třídách.

Chápu, dobírá, na co nejsou lidi, navíc zrovna tyto předměty samostatně vytížené nebývají, že by se na ně někdo tlačil. Tak to má holka kliku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
16.4.22 19:00
@lucad77 píše:

A taky ji můžou kdykoliv vyhodit pro nesplnění kvalifikace a to i v případě smlouvy na neurčito. Asi bych jí moc nezavidela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
16.4.22 19:06
@janickaIII píše:
A taky ji můžou kdykoliv vyhodit pro nesplnění kvalifikace a to i v případě smlouvy na neurčito. Asi bych jí moc nezavidela.

Já jí nezávidím, já odpovídající vzdělání mám. Ale zatím jí to prochází, tak tu kliku prostě má no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
16.4.22 19:08
@Anonymní píše:
Dobrý den
Mám vystudovanou střední školu Pedagogickou s maturitou na SK. Konzervatoř 2 roky, kurz AP, cerifikovanou zkoušku z ČJ. Myslíte, že kdyby jsem šla na program Celoživotního vzdělávání ( obory pedagogika, nebo HV, ), mohla by jsem nějaké hodiny učit? Děkuji

Mas certifikat z cestiny, ale napises klidne „mohla by jsem“ :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58739
16.4.22 19:08

Teď je ve druháku VŠ. Je to obor, který ji baví. Tím žije. Sice není pedagogický. Ale souvisí s tím, že učí dramaťák. Tak to snad dodělá a bude to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
16.4.22 19:09
@lucad77 píše:
Já jí nezávidím, já odpovídající vzdělání mám. Ale zatím jí to prochází, tak tu kliku prostě má no.

Neber to jako útok, tak to myšlené nebylo. Jen prostě info, že i když jí to teď nějakou dobu procházelo, nemusí to tak být pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
16.4.22 19:13
@janickaIII píše:
Neber to jako útok, tak to myšlené nebylo. Jen prostě info, že i když jí to teď nějakou dobu procházelo, nemusí to tak být pořád.

Ano, to jsem psala i já, že kvalifikovanému by museli dát přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
16.4.22 19:33
@lucad77 píše:
Ano, to jsem psala i já, že kvalifikovanému by museli dát přednost.

Ano psala, a ano musí dát přednost. Ale tzn že i když bude mít sml na neurčito tak nemá nárok na odstupné. To jen pro úplnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
16.4.22 19:34
@Dendiss píše:
Mas certifikat z cestiny, ale napises klidne „mohla by jsem“ :P

Taky mě to zarazilo. Ale tohle neumí ani rodilí mluvčí s několika VŠ. :nevim: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat