Reklama

Asistent pedagoga kurz přes ÚP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanabenešová
Stálice 62 příspěvků 2 inzeráty 16.08.18 15:36
Asistent pedagoga kurz přes ÚP

Zdravím ostatní maminky. Ráda bych se optala, jestli někdo neví, jak lze absolvovat kurz Asistent pedagoga, třeba s příspěvkem od ÚP? Nikdy jsem nic po úřadech nechtěla, ale vzhledem k tomu, že mám malého chlapečka, jsem a RD, tak budu muset změnit práci. Dělala jsem na zákaznickém servisu i pečovatelku, ale práce s dětmi mi přijde vhodnější. Ono i časově je to vhodnější. Děkuji za jakoukoliv radu.

přeji krásný den všem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 16.08.18 15:59

Najdi si tam pobočku podle kraje a sekci rekvalifikace, teď je tam Praha: https://portal.mpsv.cz/…ekvalifikace

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.08.18 16:06

Na RD nemáš narok na rekvalifikaci placenou od Úp. Musela by jsi být vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání a mít duvod proč chceš rekvalifikaci (např. že ve tvém oboru neni dostatek uplatnění) musela by jsi chodit na pohovory a vymýšlet si proč jsi tu práci nevzala atd.
Pro tebe je řešením si ten kurz udělat jako samoplátce.

renduli
Závislačka 3011 příspěvků 16.08.18 16:58
@Korculalala píše:
Na RD nemáš narok na rekvalifikaci placenou od Úp. Musela by jsi být vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání a mít duvod proč chceš rekvalifikaci (např. že ve tvém oboru neni dostatek uplatnění) musela by jsi chodit na pohovory a vymýšlet si proč jsi tu práci nevzala atd.
Pro tebe je řešením si ten kurz udělat jako samoplátce.

To není pravda, resp. není to přesné.
O rekvalifikaci může požádat i zájemce o zaměstnání, nejen uchazeč.
Při RD může být na ÚP jako zájemce i uchazeč.

Ale obávám se, že kurz asistent pedagoga nespadá mezi kurzy rekvalifikační, ale kvalifikační, tudíž ho ÚP v rámci zvolené RK neproplácí. Ale zkus si zavolat na svou pobočku ÚP na odd. rekvalifikací - budou mít nejaktuálnější in­fo.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.08.18 17:01
@renduli píše:
To není pravda, resp. není to přesné.
O rekvalifikaci může požádat i zájemce o zaměstnání, nejen uchazeč.
Při RD může být na ÚP jako zájemce i uchazeč.Ale obávám se, že kurz asistent pedagoga nespadá mezi kurzy rekvalifikační, ale kvalifikační, tudíž ho ÚP v rámci zvolené RK neproplácí. Ale zkus si zavolat na svou pobočku ÚP na odd. rekvalifikací - budou mít nejaktuálnější info.

Ahoj, nemáš pravdu. Je to měsíc co jsem to řešila s referentem od nás z Up. Kdybys chtěla, dám ti na něj číslo. Jde o to, že je podmínka navštěvovat pohovory a teprve potom požádat o rekvalifikaci. Pan mi řekl že neni opravdu možnost jak bych mohla zažádat o rek. Proplacenou od ÚP, pokud chci být ještě rok na rd.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.08.18 17:02

@renduli ale teda nejsem expert takže pokud jsi treba zaměstnanec UP a máš jiné info tak to beru. Jen pan se mi opravdu snažil pomoci a hledal všechny možnosti ale bohužel. Ne možné že by měl každý kraj jiné podmínky?

renduli
Závislačka 3011 příspěvků 16.08.18 17:12

@Korculalala Číslo na pana referenta nepotřebuji. :) Protože je vše individuální. Dle Zákona o zaměstnanosti jsou 2 druhy RK - zabezpečená a zvolená. A žádost (zejm. o zvolenou) si může podat každý - zájemce i uchazeč (formulář je na webu). Jde o to, že dneska se schválení RK posuzuje přísněji než kdykoliv předtím (vzhledem k malé nezaměstnanosti). Před RK se nejdříve zkouší hledat zaměstnání.
Ale vše je individuální, každého situace je jiná. Znám zájemce, kterým byl schválen RK na svářeče nebo řidiče C. Stejně tak maminku na RD, která si požádala o pracovníka v sociálních službách a bylo jí to schváleno. Na druhé straně nebyla RK schválena uchazeči, který doložil i příslib zaměstnání, protože v jeho dosavadní profesi je nabídek habaděj. Opravdu se to nedá zobecnit. V tvé situaci a s tvým vzděláním referent usoudil, že RK pro tebe není vhodná/účelná/pot­řebná a nebude ti proto schválena, příp. že je šance tě umístit i bez ní.

Kelsey
Hvězda diskuse 44485 příspěvků 16.08.18 18:14

Ja kurz delala. Platila jsem si ho sama.
Nekdo se ptal, jestli je moznost proplatit pres UP a bylo nam receno, ze nejde delat kurz delat pres UP. Musis si dojit na UP a ptat se primo tam, jestli je zmena.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.08.18 19:44

@renduli nene, neusoudil. Snažil se mi pomoci a hledal kličky ale nenašel rešení. V mém oboru neni práce skoro žádná. Jsem švadlena. Nebyl by problém kdybych byla evidovana jako uchazeč. Ale na RD to opravdu neni možné. Určitě ti to potvdí kdokoliv, kdo to zkoušel.
Edit. Je to možné ale pouze jako samoplátce

katrinacek
Povídálka 39 příspěvků 16.08.18 19:59

Korculalala má pravdu. Pokud pobíráš RD a nehodláš hledat zaměstnání, na rekvalifikaci proplacenou od ÚP nemáš nárok.
@renduli Musela by ses primárně evidovat jako uchazeč a podat žádost protože nemáš uplatnění v oboru. Taky jsem si z toho důvodu dělala na RD rek. na účetní jako samoplátce a bylo to před pár měsíci takže žádná novinka.
Ono jde hlavně o to, že po dobu rekvalifikace od UP jde podpora.. a to by matky na RD mohly ve velkém zneužívat, kdyby to šlo…

renduli
Závislačka 3011 příspěvků 16.08.18 20:05

@Korculalala Ale jak už jsem řekla, je to individuální, věř mi ;).
Je rozdíl žádat o RK v okrese, kde je nezaměstnanost 1%, a tam, kde je 7%. Každý kraj může mít i jinou metodiku a také jinou celkovou částku na RK.

Proč se nezaeviduješ aspoň jako zájemce? Během rodičáku se na ÚP zaevidovat může každý - ať už jako uchazeč nebo zájemce.
EDIT: Teď je to asi předčasné, ale pár měsíců před tím, než budeš plánovat vrátit se do prac. procesu.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.08.18 20:07

@renduli a co to bude mít pro mě za smysl když se zaeviduji jako zájemce a přitom budu ještě minimálně rok doma?

renduli
Závislačka 3011 příspěvků 16.08.18 20:10

@Korculalala editovala jsem příspěvek - psala jsem pár měsíců předtím. A smysl to má třeba ten, že jako zájemci ti tu RK mohou schválit.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 16.08.18 20:12

@renduli víš co, zítra znovu zavolám a zeptam se, jestli je nějaká možnost že by mi byla schválena žádost o RK když se zaeviduji jako zájemce.. btw. Jsem z kraje s nejvyšší nezaměstnaní

renduli
Závislačka 3011 příspěvků 16.08.18 20:18

@Korculalala pár měsíců před tím, než zamýšlíš vrátit se do prac. procesu, to může mít smysl
Mně se to zdá ideální - když chce někdo začít pracovat třeba od ledna, udělat si RK na podzim. ;)
Držím palce, aby ti to schválili (pořád máš na to ještě dost času). A hlavně, aby tě pak práce bavila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >