Assessment centrum - pohovor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:41
Assessment centrum

Ahoj,

Dostala jsem se do třetího kola pohovoru a to je AC. Můžeme mi někdo napsat o co se tam v kostce jedná? O tu práci hodně stojím, ale jsem taky dost nervózní, tak abych měla představu a mohla se na to aspoň z části připravit
Je to práce finančního poradce

Reakce:
NInaL.
Kecalka 181 příspěvků 06.06.19 12:50

No, kazda spolecnost to muze delat jinak, podle toho, co od budouciho zamestnance pozaduji. Obvykle je to serie ukolu. Casto to byvaji ukoly ve skupine, pokud chteji testovat, jak pracujes v tymu. Nacvic si urcite nejake sebepredstaveni.
Muze to byt treba ze jeden druhemu budete predstavovat nejaky fiktivni produkt, navzajem si neco jakoze nabizet, spolecne resit nejake zadani apod.
Jen jedna vec me k tomu napada, dobre si zjisti, jestli jde o solidni spolecnost a jak presne ta prace fin. poradce vypada. Aby to nebylo hromada humbuku vcetne AC pro praci, kde tyvm ukolem bude otravovat sve zname po telefonu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:52
@NInaL. píše:
No, kazda spolecnost to muze delat jinak, podle toho, co od budouciho zamestnance pozaduji. Obvykle je to serie ukolu. Casto to byvaji ukoly ve skupine, pokud chteji testovat, jak pracujes v tymu. Nacvic si urcite nejake sebepredstaveni.
Muze to byt treba ze jeden druhemu budete predstavovat nejaky fiktivni produkt, navzajem si neco jakoze nabizet, spolecne resit nejake zadani apod.
Jen jedna vec me k tomu napada, dobre si zjisti, jestli jde o solidni spolecnost a jak presne ta prace fin. poradce vypada. Aby to nebylo hromada humbuku vcetne AC pro praci, kde tyvm ukolem bude otravovat sve zname po telefonu.

Bylo by to v Českomoravsky stavební spořitelně.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.06.19 12:54
@Anonymní píše:
Bylo by to v Českomoravsky stavební spořitelně.

A na centrale nebo v terenu?

carsa
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 06.06.19 13:41

Nechce se mi věřit, že v dnešní době, kdy není možné sehnat lidi, by ČMS měla tolik zájemců, že by pořádala AS. Jinak Vám tam s největší pravděpodobností budou předkládat situace, se kterými se můžete setkat při výkonu té práce a budou sledovat, jak si s tím poradíte.

Verusse93
Nováček 8 příspěvků 06.06.19 13:48

Ahoj, já jsem Assesment centrum absolvovala před dvěma lety. Měla jsem zájem o pozici manažerky v jedné maloobchodní fimně, tak mne pozvali na Assesment, který se konal na centrále v Praze. Bylo to na celý den, bylo nás tam dohromady deset (já jediná žena :) ). Po té, co jsme se všichni sešli, tak jsme se měli v deseti minutách představit (jméno, věk, profesní zkušenosti, zájmy a měli jsme říct jednu věc, která nás vystihuje), tak jsme se navzájem představili. Následovalo několik úkolů společných i individuálních, při kterých nás pozorovalo vedení firmy, personalisti a pořadatele AC, dělali si poznámky a nevstupovali do toho.

První z úkolů: hra na námořníky - byli jsme rozděleny na kapitány a námořníky, přičemž kapitáni měli jisté výhody ale námořnici je chtěli také, do toho jsme museli včas doručit náklad :). Byla to skupinová konverzace, při níž bylo sledované, kdo je vůdčí typ, kdo si umí stát za svým, kdo se umí projevit a zároveň to podložit rozumnými argumenty.

Druhý z úkolů: byl rozhovor nadřízený (já) s podřízeným (pořadatel AC), řešili jsme fiktivní problém (podřízený byl slabý v prodeji služeb), tak jsme si ho měla vzít na kobereček a promluvit mu do duše a pomoct. Sledovali tam, jak přistupujeme k problémům podřízených a jestli jsme spíš direktivní typ nebo nápomocný.

Třetí z úkolů: Manažerský abstraktní test (cca na 60 minut)

Čtvrtý z úkolů: Společenská hra: sledovala se u ní týmovost, logické myšlení,…

Pátý z úkolů: Příprava prezentace na téma „Můj nejvetší pracovní neúspěch“

Šestý z úkolů: Přednes prezentace kolegům a porotě, mělo to být na třicet minut a ostatní mohli podávat doplňující otázky

Po té bylo rozloučení, cca za čtnáct dní na nás vypracovali několikastránkový psychologický posudek, silné stránky, slabé stranky, atd…

Následně jsme se sešli s vedením na zpětnou vazbu a pak bylo řečeno kdo AC vyhrál.

Vyhrála jsem a byla to skvělá i když lehce stresující zkušenost :)

Doporučuji to brát jako hru jednat přirozeně.

Budu držet palečky :hug:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.06.19 15:32

@carsa budes se divit, ale do CMSS se hlasi fakt hodne lidi ;)

Váš příspěvek
Reklama