Astma - rady

11.2.20 20:48

Astma- rady

Ahoj :)
Mám otazku- před cca 14 dny mi na plicním diagnostikovali ze mám astma. jsem od malinka silná alergicka a po porodu a po kojení se mi alergie zhoršila. Měla jsem 2× záchvat ze jsem si musela vstrikavat ventolin. Po ventolinu bylo vždy vše ok.
Kazdopadne, beru léky 14 dni a nemám vůbec žádný kašel, vůbec rýmu, svědění oči, žádné záchvaty, sypani ani pískání v dýchání nemám. :nevim:
I tak se mi STÁLE POŘAD ŠPATNĚ DÝCHÁ. Tak jakoby tlak na hrudi a na krku, ale ne pořad. Vždycky ti přijde z ničeho nic, nebo když jsem sama doma, nebo když si na něco vzpomenu 8o
Byla jsem u lékaře, udělal odbery krve, poslal mě na kardiologii, internu, a magnetickou rezonanci.
Všude mi udělali X vyšetření a řekli mi, ze jsme zdravá a ze je vše Ok. Kromě toho, ze mám bloklou krční pater a vyhrez plotenek.
MYslite si, ze bych do dýchání mohla mít z psychiky? Protože špatně dýchání u astma je jiný ne?
Segra mi říkala, zE špatné dýchání muzu mít klidně k z té blokády zad :nevim:
Nemáte zkušenosti, rady tipy?
Díky!
Jinak mi je necelých 25let, po porodu mám stále 8,5kg nahoře :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.2.20 20:54

Dodatek

Ještě bych chtěla napsat ze jsem hrozny nervak, stresař, od porodu úplně extrem. Nemůžu se pomalu ani dívat na TV, proorze všechno hrozne beru, nad vším hodně přemýšlím a jsem denně ve stresu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 21:08
@Eminka-Jituska píše:
Ještě bych chtěla napsat ze jsem hrozny nervak, stresař, od porodu úplně extrem. Nemůžu se pomalu ani dívat na TV, proorze všechno hrozne beru, nad vším hodně přemýšlím a jsem denně ve stresu :zed:

Spatne dychani muze byt ze stresu - prave tim se projevuje astma…presne jak to popisujes…mivam to taky. Jsem silna alergicka a astmaticka…a ano, vetsinou to byva prave psychosomaticke…

Příspěvek upraven 11.02.20 v 21:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 21:09

Podle toho, co píšeš, bych si troufla napsat, že je to od psychiky.
Opravdové astma to být nemusí, i když i u něj sehrává velkou roli právě psychika.
Myslím si, že i stanovení dg. astma je dost problematiké.
Měla jsem to podobně a jeden lékař - alergolog mi tvrdil, jak mám silné astma, předepisoval docela silné kort. spreje a jiný plicní lékař tvrdil, jak mám vše v normě..

• Nahlásit
  • Citovat
11.2.20 21:11
@Anonymní píše:
Podle toho, co píšeš, bych si troufla napsat, že je to od psychiky.
Opravdové astma to být nemusí, i když i u něj sehrává velkou roli právě psychika.
Myslím si, že i stanovení dg. astma je dost problematiké.
Měla jsem to podobně a jeden lékař - alergolog mi tvrdil, jak mám silné astma, předepisoval docela silné kort. spreje a jiný plicní lékař tvrdil, jak mám vše v normě..

Tak astma se diagnostikuje prece nekolika vysetrenimi vcetne spirometrie atd…Tak nemuze preci jen tak od stolu rict, ze mate astma a pak plicni rict ze vysledky jsou v norme a vse ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
11.2.20 21:29
@Dragonsqueen píše:
Tak astma se diagnostikuje prece nekolika vysetrenimi vcetne spirometrie atd…Tak nemuze preci jen tak od stolu rict, ze mate astma a pak plicni rict ze vysledky jsou v norme a vse ok…

No bohužel mi oba dělali spirometrii, krev, poslech, rtg.. co dr., to názor.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
593
11.2.20 21:56

@Eminka-Jituska
Tak me na plicnim diagnostikovali astma ani ne pred tydnem. Sla jsem na plicni, protoze jsem dlouhodobe kaslala, ale zadne problemy s dychanim jsem nemela. Dostala jsem inhalator a od te doby mam problemy se zadychavanim. A ted nevim, jestli je to vedlejsi ucinek toho inhalatoru a nebo je to psychicke :nevim:. Kaslat jsem prestala uz mesic predtim po antibiotikach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 09:48

@Dragonsqueen
No já to mwla jednou až tak vyhroceny, ze mě vezla rychla.
Nějak se ml ucpal nos tak jsem začala byt nervózní ze nemůžu dýchat nosem, strikla jsem si kapky a nepomohlo to a já začala mít strach, ze nemůžu dýchat nosem..: a najednou jsem začala dýchat i špatně pusou a už to jelo. Začalo mě všude pichat, všechno mě brnelo, motala se mi hlava, bylo mi na omdleni a nemohla jsem dýchat. Tak mi přítel zavolal rychlou (mám doma 8m dítě totiž). V rychle a pak následně i v nemocnici která je ode mě asi 200metru mi udělali vyšetření, odbery, ekg atd.. a přišli na to, ze mo vůbec nic není :nevim: lékař mi dal inhalovat kyslík a pak nějaký prášek na stresy (lexaurin) nebo jak se to píše a do zprávy mi napsal - neurostresy… a pustili mě domu.
Poté jsem šla na plicní hned další den a tam mi řekli ze mám i astma :nevim: nasadili léky ale dýchání mám pořad hrozny… volala jsem ai proto s jednou doktorkou známou a ta mi rekla, ze mám psychické staly a úzkosti a měla bych vyhledat psychologa spis jak doktora… tak nevím no :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 19:28

Zakladatelko, podle mne spíš nemáš astmu. Může to být u Tebe psychické, nebo z té plotýnky (nebo obojí). Já mám astmu cca 10 let, astm. záchvaty jsem měla netypické (jako kdyby se mi dostalo jídlo do „špatné dírky“, dusila jsem se a kašlala 20 až 30 min. Ale mohla jsem normálně dýchat!), teď na podzim jsem měla první klasický astm. záchvat: nemohla jsem dýchat, trvalo to 3 min. (určitě jsem mohla trošinku dýchat, ale bylo to děsné…), ani lék jsem si nemohla vdýchnout - měla jsem stáhnutý krk od dekoltu (lékařka mi napsala do zprávy, že jsem měla laryngospasmu a ptala se mne, zdali jsem neměla stažené také plíce - takže i to může to existovat, to musí být ještě větší hrůza). Jinak záchvatů mám minimum, ani ne 6 za rok, zmizely mi velmi rychle po nasazení Seretide (vdechuje se preventivně). A to byl důkaz, že mám astmu (já totiž také pochybovala, zdali jsem správně diagnostikovaná, páč jsem neměla klasické astm. záchvaty) - kdesi jsem totiž četla, že když jsou pochybnosti ohledně diagnózy a léky na astmu pomůžou, tak se jedná o astmu. Protože ano, nediagnostikuje se to prý lehce - to vím z netu. Můj známý, lékař, mi řekl, že 15 těžkým astmatikům v ČR nasadily v jedné studii nové léky. A zjistili, že polovina z nich nemá astmu. :(
Kromě toho se musím chránit před klasickými nemocemi, protože asi 4 roky po diagnostikování astmy mi angina a nachlazení skončí zánětem průdušek (mám je citlivé…). A také můžu jíst jenom minimum mléčných výrobků - některé astmatiky děsně zahleňují, mne také. Má známá se zas v noci budí a nemůže dýchat - ale nemá astmu, ale něco psych. původu, má to i název. Takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 19:38

Mám astma diagnostikované na alergologii tzv. bronchokonstrikčním testem. V minulosti negativní, teď poslední vyšel pozitivní jak podle učebnice (slovy doktora). Rtg plic i běžná spirometrie v pohodě… Zakladatelko, možná máš astma, to neposoudim, ale hlavně máš rozhozenou psychiku, k tomu asi i záda, a na to ti léky na astma nepomohou, resp. maximálně jen uleví, ale nevyřeší příčinu. Chce to hlavně řešit toto…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama