Metličkové žilky

21
11.2.20 15:14

Metličky a bolest

Ahoj lidi,
ráda bych se zeptala, máte někdo zkušenost s metličkovými žilkami? Je mi 24, mám je cca od 20..jako nevím přesně, začala jsem to pociťovat svěděním, ale hrozným svědění na lýtkách, pod koleny. Hned jsem to rešila při běžné kontrole na gyndě i u praktika, ale řečeno mi bylo, že to můžu mít vrozené matka, sestra, babička. Otec..atd. Naši netrpí ničim, máma poporodu, což je v jejím věku řeknu normální, jsme 3) sestra má dvě děti a má nepatrné žilečky, spíše má stojavé zaměstnání. Já od 15 let praxe, hotelovka takže se člověk naběhal hodně. Moje zaměstnání administstiva ve skladu, naběhám se taky, ale jako při většině práce u pc. Abych nelhala ty nohy někdy dostávaj zabrat, že stojím celý den, to ne, že ne..Ale na můj věk, si myslím bezdětná je brzo..nebo nevím. Mazala jsem si to nějskými mastmi..nepomáhá. Nemám to nějak extra, ale jak člověk vybledne přes zimu, je to vidět. A ta místa pobolívaj jak po modřině. Máte někdo radu, co s tím, jak to třeba krom té snahy ulevovat nohoum zamezit? Antp jsem jedla 4 roky. Už dva roky jsem čistá jako lylie…děkuji. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.20 14:23

Čauky a obvoďák na to nic? Sama mám křečáky a mám je dědičné a není to nic moc. Maj se řešit už prvotní příznaky právě! Kámoška když řešila, jestli nemá metličky, šla k obvoďákovi, ať se jí na to koukne a dostala Detralex jak já. Že prej aby se to do budoucna nepřehouplo kam nechceme. Protože na tohle masti nepomáhaj. Navíc v zimě je to vždycky lepší, ale jak začnou vedra… Ještě je varianta jít na cévní, ale to spíš až s těmi křečáky, když jsou. Ale jestli tě to trápí, svědí a bolí, šla bych ještě tam. Můžeš i bez žádanky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 21:59

@Nelel12 Ahoj, zkušenost mám, jak s metličkami, tak se samotnými křečovými žilami. Ty metličky jsou taková „předzvěst“. Jak píše @evickarejci, určitě stojí za to navštívit doktora, ideální přímo toho cévaře, on ty žíly projede ultrazvukem a řekne ti, v jaké je to fázi a co s tím dělat. Někdy stačí třeba jen cvičení, někdy už je to třeba na prášky (to je můj případ) a nebo se to dá řešit i operačně. To v tvým případě nevím, přeci jen jsi mladá a třeba do budoucna uvažuješ o dětech (mně doktor případnou operaci doporučil právě až po dětech). Já bych na tvém místě zkusila nějaké ty cviky, není to nic náročného a můžeš je dělat klidně i při práci, když si vzpomeneš. Koukni na stránky zilniporadna.cz, tam určitě nějakou inspiraci najdeš. A za návštěvu toho doktora taky nic nedáš a budeš aspoň vědět, na čem jsi. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
20.2.20 22:38

@evickarejci
@Laurinkaaaa85
Holky dík :)
Deti do budoucna 100% takze zacnu resit :)) diiky moc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit