Reklama

ATB a teploty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 20.02.11 08:57
ATB a teploty

Ahojky, mam takovy dotaz v patek jsme dostali ATB Klacid, maly mel sileny kasel, ale vse bez teplot, rej mu to sedalo na prudusky, tak proto ty atb. Prvni davku dostal hned dopoledne v patek a vecer uz mel zvysenku 37-37,5. Zvysenka mu pretrvava i dnes, k tomu se mu dnes spustila ryma,nebo tedy ne ryma, ale zacal nejak vysmrkavat hleny. Myslite ze ta teplota, teda zvysenka je normalni reakce u ATB, ze se telo jen brani?? Jinak asi zacinaji zabirat ty atb, bo dnes uz nekasle v kuse, jako predchozi dny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 20.02.11 09:12

Mě přijde jako by k tomu dostal jěště rýmu a zvýženou teplotu-nemá to spojitost s kašlem.Ten Klacid zabere jen na bakterie a rýma a teplota může být virová :think:Kdypak jdete na kontrolu?

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 20.02.11 09:44

ahoj, tak atb zaberou až tak třetí den a ta teplota je opravdu nízká, takže bych si z toho nedělala starosti.. malé se projevily horečky ještě tak pátý den po atb ale to jsme museli léky změnit, tak at se prcek brzo uzdraví

Kakika
Extra třída :D 14895 příspěvků 20.02.11 11:31

Jak už tady holky psali, ATB zabírají až od třetího dne. Mě kluk dostal třetí den odpoledne horečky 39, ale večer začla klesat. Spát šel s 38,5 a v průběhu noci zmizela úplně. Ani jsem jí ničím nesrážela. Takže tomu dej čas, nemá nijak vysokou a bude to reakce těla na nemoc. Teplota a horečka je přirozená, tělo chce bakterie uvařit, takže bych to ani nedávala do souvislosti s ATB.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16953 příspěvků 20.02.11 12:05

Vydrz,taky jsme v pondeli dostali Klacid a jeste ve ctvrtek odpol teplota 39,vecer to spadlo a od te doby je klid..budem mit neco podobneho,kom­binovaneho s virozou,takze to bude na dyl.Momentalne kasle a hodne rymuje,ale je ok,bez teplot

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 20.02.11 14:10

Holky diky, mu se to prave zvedlo po tom ATB,asi se aktivolaval organismus a zacal se branit, tak to rika manzel :lol: Jinak je celkem ok, kasel je o 5O% lepsi nez vcera, nekasle kazdou minutu. Tak diky moc.

alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 08.04.13 13:16

Asi blby dotaz, ale od patku ma mala teploty, dostali jsme ATB (na ledviny- bakterie v moci) teploty ted jsou jen zvysene +- 37,5, mela ted 3 dny Nurofen, ten se na letaku ale muze brat jen 3 dny, jde mi o to, ze jestli dostane zase teploty 38 muzu dat znova nurofen (hned po jednodennim vysazenim) a nebo neco jineho (Panadol)? nebo pri ATB nedavat nic?

mystery 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.13 13:29

Ahoj, my když jsme měli atb a k tomu hořečky kolem 39-40 tak nám doporučili nuroen a panadol po třech hodínách. a vždy to zabrala tak nejak do druhého dne a antibiotika taky tak, ale meli jsme jen anginy.. jinak pokud si nejsi jistá tak si zavolej k doktorovi

Run
Generální žvanilka 20547 příspěvků 08.04.13 14:24

@alsem to je spíš myšlený, že po třech dnech máš mazat k doktorovi, že to nebude jen tak.. My byly v úterý a pak znovu v pátek, doktorka říkala, ať normálně srážíme.. Malá teda měla věčně přes 38..

alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 08.04.13 14:50

Uz jsem ji to prcla :D doktorka uz tam prave nebyla..jeste jsem se ji na to ptala, ale az doma jsem si uvedomila, ze mi na to neodpovedela a psala rovnou ATB :D tak budem do stredy srazet nurofenem a pak jdem stejne na kontrolu..dekuji za rady :kytka:

Doctus
Závislačka 4366 příspěvků 08.04.13 15:29

90 % akutních bronchitid je výlučně virového původu, ATB by se tedy nasazovat neměla. Nasazování ATB tam, kde to není indikováno (pozn.: ATB není antipyretikum), způsobuje rozšiřování rezistence vůči těmto léčivům. Proto dle některých mikrobiologů stojíme na počátku konce antibiotické éry medicíny. Je taková perlička, v Indii se již objevily bakterie rezistentní vůči jedněm z nejúčinnějších antibiotik – karbapenemům. Všeobecně je zvýšená teplota způsobena bakteriálními pyrogeny, chemickou podstatou jsou to lipidy (lipid A bakteriální stěny). Lipid A (bakteriální pyrogen) se uvolňuje při zničení bakterie (např. i přirozené mikroflóry, nejen patogena). Ty působí na hypothalamus, kde nastaví na „termostatu“ vyšší teplotu a ta je poté aktivně udržována. Klacid, jakožto zástupce makrolidových ATB, působí jen bakteriostaticky, nikoliv baktericidně (jako rodina beta-laktamových ATB).

alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 08.04.13 15:52

@Doctus no a ted to prosim napis tak abych to pochopila :mrgreen: na me je to moc medicinsky :oops:

Run
Generální žvanilka 20547 příspěvků 08.04.13 15:58

@alsem to stejně asi byla reakce na první zakladatelku.. Vy nemate bronchitidu, jinak taky tápu, hlavně na konci

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 08.04.13 16:04

@Doctus Jo a vsichni doktori jsou magori, co predepisou ATB od boku a jen proto, aby celkove oslabili nasi populaci :roll:

Doctus
Závislačka 4366 příspěvků 08.04.13 16:05

@alsem Pokusím se… Primárně „by se mělo“ (ale v praxi se často nedělá) udělat mikrobiologické vyšetření. V případě akutní bronchitidy by kultivace v 90 % případů neprokázala bakteriální původ. ATB by proto byla zbytečná. Klacid neničí bakterie, pouze zastavuje jejich dělení, účinek nastupuje po 3 až 5 dnech (narozdíl od penicilinů – cca 48 hodin). Po vysazení klacidu se však bakterie mohou začít množit dále. Bakteriální jedy, které se uvolňují při destrukci G- bakterií, způsobují zvýšení teploty (ale v malých koncentracích působí pozitivně na aktivaci imunitní odpovědi). Proto tělesná teplota do 38 °C (subfebrilie) nebo i nad (febrilie) jsou naprosto fyziologickou odpovědí. U dospělých se nedoporučuje teploty srážet, pokud nedosáhnou 40 °C. Jinak je tomu u dětí, tam srážíme teplotu vždy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >