ATB pro kocoura na oko

K97
87
14.11.20 22:13

ATB pro kocoura na oko

Zdravím, už nevím co mám dělat, můj kocourek 1,5 roku od mala trpí na slzení očí. V červenci měl zánět spojivek, kapky Tobradex zabraly po více než týdnu a vše bylo OK. Teď na začátku listopadu opět začal mít kocour to stejné oko přivřené, viditelné třetí víčko - bělmo, oko červené a teče mu z něj průhledná tekutina, kterou se snažím tamponkem otírat, ale moc si na to nechce nechat sahat. Nevím z čeho by to mohl mít, je to kocour bytový, nikde nechodí, jen mi pořád leze na okno kde mám orchideje - tak si říkám, jestli si nemohl oko poranit? Každopádně dostal od veta kapky Maxitrol, ty mu nepomohly tak dostal opět Tobradex, ale po více než týdnu má oko stejné, ne-li horší. Veterinář mu dal teď v pátek ATB tablety Doxyhexal, 2× denně bere půlku po 12 hodinách, naštěstí to v pastě sežere bez problému. K tomu opět 3× denně 1 kapku Dexamethasone WZF Polfa. Mám strach, co s tím okem má protože je to už 14 dní a má to pořád stejné, četla jsem na netu něco o chlamydiích, ale vet mu žádné testy ani výtěr z oka neudělal, prý sám neví co to je a proto mu teď dal ty tabletové celkové ATB. Jsem z toho zoufalá, je mi ho líto, určitě ho to i bolí protože když kouká do světla nebo v místnosti, kam jde slunce tak mžourá a zavírá ho úplně. Mám i strach, aby o oko třeba nemohl přijít.. myslíte, že ty tabletové ATB zaberou nebo co by to mohlo být? Nemám z toho dobrý pocit a pokud tohle nepomůže asi zajdu za jiným veterinářem, protože tenhle nás zatím jen kasíruje - vždy za kontrolu oka 200,– přitom mu tam vždy jen zasvítí baterkou a pak mu píše nové kapky nebo léky, nechci aby byl můj kocour jako nějaký pokusný králík, co na něj zabere.. jako mít třetí kapky za tak krátkou dobu taky nevím, jestli je v pořádku. Je to můj první kocour a zkušenosti s tímhle nemám, tak budu ráda za jakékoli rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.11.20 22:18

Rozhodně změňte veterináře! Nejlépe k oftalmologovi. A ty testy mu klidně udělají na jakékoliv větší klinice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
14.11.20 22:19

Ahoj, kdyz ti leze k orchideim, nemuze mit treba alergii na pyl? I zvirata mohou mit alergie, kdyz to srovnam s clovekem, taky kdyz neco kvete mi slzej oci a neni to zanet :nevim: a jestli mzoura do svetla, treba je to tim, ze potrebuje zaostrit, ale ty slzy v oku mu to nedovoli, tak treba mzoura v nadeji, ze mu slza ukapne a on zaostri… jinak jeste si pamatuju, ze sousedky fenka melq problem s ockem taky, nekde si ho poranila a sousedka mu ho mazala Framykoinem, kde jsou antibiotika a pomohlo mu to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
87
14.11.20 22:29

Zapomněla jsem dodat, že jsem byla koncem října pozitivní na covid a jemu se to stalo pár dní po tom. Třeba to nemá souvislost, ale třeba ano, asi se neví, jestli to zvířata mohou chytit nějakým způsobem od lidí. Zakl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
87
14.11.20 22:29

@MáškaMarie33 Mrknu na to, pokud mu ty ATB nezaberou, tak půjdu k někomu jinému, protože už se mi to nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
87
14.11.20 22:32

@JeckoKacko To je možné, ale zase aby z toho měl nějaký zánět? Fakt netuším :nevim: nebo by mu ty oči slzely pořád (pokud by byl u nich) a to bych si časem všimla. Já jsem se docela divila, že kočka dostane lidské kapky a ATB tablety, je to zvláštní do zvířat cpát něco pro lidi, my taky nedostáváme zvířecí léky. S těmi kapkami je to trochu porod, mast nevím jak bych zvládla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17227
14.11.20 22:38

@K97 kočky od lidí covid chytit můžou, takže to s tím může mít spojitost, měla jsi to veterinářovi říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
14.11.20 22:50

No, treba chytil alergii na pyl nebo celkove na orchideje a jak mu slzely oci, mohl si je porad otirat tlapkou, mohl se lehce skrabnout a z toho se mohl vyvinout zanet :/ presne framykoin je i pro lidi, ja bych zas rekla, ze je horsi davat cicine kapky do oci nez ji cele ocko maznout framykoinem a zrovna ten zabira i u lidi vcelku rychle :nevim: a jinak teda s tim covidem u kocky se mi to zda divny… sama jsem cetla clanky, zda muj pes muze covid chytnout, zajimalo me, zda by ho pak utratili, aby nebyl prenasecem a vsude bylo napsano, ze na zvirata se neprenasi :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
87
14.11.20 22:54

@JeckoKacko Jasně, já si taky právě myslím, že ty lidský kapky a tablety jim nepatří.. ale když by mu to pomohlo, byla bych fakt ráda. Framykoin je ale také na předpis, pokud vím :? jinak on si to oko otírá packou pořád, někdy i po kápnutí do oka, je to těžký, kočce tohle prostě nevysvětlím co smí a co ne a pak se ten průběh léčení zpomaluje :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
puzzles.II.
14.11.20 23:00

Změnit veta. Ne všichni jsou dobří.

• Citovat
  • Nahlásit
17227
14.11.20 23:07

@JeckoKacko pes koronavirus nechytí, lépe řečeno psí organismus toho coroňáka zničí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17227
14.11.20 23:08

@K97 kočkám se lidské léky předepisují naprosto běžně, veterinář ví, které kočky můžou - nejspíš to má z těch orchidejí - zkus dát kytky tam, kam kocour nedostane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
15.11.20 06:59
@K97 píše:
@JeckoKacko Jasně, já si taky právě myslím, že ty lidský kapky a tablety jim nepatří.. ale když by mu to pomohlo, byla bych fakt ráda. Framykoin je ale také na předpis, pokud vím :? jinak on si to oko otírá packou pořád, někdy i po kápnutí do oka, je to těžký, kočce tohle prostě nevysvětlím co smí a co ne a pak se ten průběh léčení zpomaluje :(

Na jednu stranu zvirata jsou blizko lidem, nekdo psa bere jako sve dite, dostane misto granuli zbytky od obeda.. coz ja toho zastancem nejsem, nicmene kdyz ma pes prujem, taky mu loupnu zivocisny uhli nebo endiaron, ktery se dava tez lidem :nevim: zkusila bych se zeptat veta, zda by ti napsal framykoin nebo bych zaskocila za obvodakem, zda by ti ho mohl napsat, hodi se na jakekoliv kozni poraneni i na to ocko, kocce tim pretres vicko, aby se ji i trosinku dostalo primo do ocka a treba to zabere :/ pak bych zkusila premistit orchideje, aby jsi treba vyzkoumala pripadnou alergii na ten pyl a v posledni rade bych zkusila zmenit veta :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3906
15.11.20 07:36

Veterinární oční léky skoro neexistují. Někdy veterinář doporučí lidské léky, protože veterinární mají stejnou účinnou látku a jsou dražší, někdy prostě veterinární varianta neexistuje. Oni vědí, co zvířata mohou a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
16.11.20 07:26

@K97 Pokud kocour oko přivítá a je svetloplachy, určitě je ho třeba pořádně vyšetřit. Barvil mu vsadí veterinář oko fluoresceinem? Spíš si myslím, že buď má kocour poranenou rohovku a nebo na kočičí rýmu virového původu. Bohužel aplikaci kortikoidu do oka asi mu moc nepomuze. A ohledně léků…veterinarni kapky do očí jsou pouze jedny. Jinak se musí využívat humánní. Ale není to zakázáno, j :D e to povoleno pokud není lek s danou účinnou latkou ve veterinarni podobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama