Kuny na půdě a koťata

Anonymní
11.11.20 22:00

Kuny na půdě a koťata

Musíme mít na půdě kunu nebo kuny, protože nám večer a v noci už několik let běhají po půdě, slyším ten dupot.

Máme teď koťata, skoro 3 a 6 měsíců, venkovní. Kočky mají na půdu přístup a dočetla jsem se, že kuny můžou kočky zabít nebo jim hodně ublížit. Kočky máme od konce září a zatím se nic nestalo, ale hodně se teď bojím. Kočky na půdu chodí nebo ty kuny můžou asi chodit i po venku - nevím, jestli chodí i ven, jen je zvláštní, že za celý život jsem je venku neviděla. Ale na půdě jsme je vždy měli, protože v noci běhají a dupou… Zavírali jsme vždycky na noc kuřata kvůli tomu. Pokud kuna chodí na půdu jen na noc, tak opravdu nechápu, jak to že jsem je ale nikdy neviděla venku někudy tam lézt a nebo ven.

Jsem teď z toho opravdu vyděšená a nevím, co dělat. Těch přístupů na půdu je x nevím, jestli se podaří všechno nějak zadělat a zabednit. A jestli to dává nějakou jistotu, že se nemůže nic stát, protože možná může venku běhat i nějaká kuna od sousedů a podobně? Bydlíme na vesnici. Nechci teď každou noc trnout hrůzou…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
320
11.11.20 22:09

Kuny máme taky a koťátko teď už teda šestiměsíční a nic se mu nestalo a to jich tady máme fakt hodně :roll: asi se vyhybaji, navzájem a nelezou si do teritoria… nevím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
11.11.20 22:17
@Hedvikaaa píše:
Kuny máme taky a koťátko teď už teda šestiměsíční a nic se mu nestalo a to jich tady máme fakt hodně :roll: asi se vyhybaji, navzájem a nelezou si do teritoria… nevím :lol:

Taky si nemyslim, ze kuny resi kocky..jo babicka je taky mela nekde na pude i kotata, ale nikdy nerikala, ze by spolu bojovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15794
11.11.20 22:20

Kuna je v prvé řadě noční predátor. S kočkou se navzájem vyhýbají. Kuna nemá zapotřebí za každou cenu lovit něco, co nesežere a většina koček není tak blbá, aby šla do boje. Mladou kunu kočka ulovit dokáže. Většinou se v místě bydliště tak nějak tolerují. Kuny navíc nezabíjejí zvířata blízko svého bydliště…prozradily by tak svůj úkryt (což je vzhledem k tomu smradu a kraválu, co nadělají, opravdu vtipné). Zabezpečit, aby se nedostaly na půdu? Hodně štěstí. My museli rozebrat celou střechu. Všude kde to je možné, je králičí pletivo ve dvou vrstvách. Ony si i s tím dokáží poradit, ale když to dá moc práce, je šance, že se na to spíš vyprdnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
11.11.20 22:36

Taky jsme měli na půdě kuny. Bylo to strašně nepříjemný slyšet ten dupot nad hlavou v ložnici. 8o Koupili jsme plašičku a nějaké tyčinky, co by jim měly vadit, a naštěstí odešli. Snad se nevrati :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
11.11.20 22:38
@Kakika píše:
Kuna je v prvé řadě noční predátor. S kočkou se navzájem vyhýbají. Kuna nemá zapotřebí za každou cenu lovit něco, co nesežere a většina koček není tak blbá, aby šla do boje. Mladou kunu kočka ulovit dokáže. Většinou se v místě bydliště tak nějak tolerují. Kuny navíc nezabíjejí zvířata blízko svého bydliště…prozradily by tak svůj úkryt (což je vzhledem k tomu smradu a kraválu, co nadělají, opravdu vtipné). Zabezpečit, aby se nedostaly na půdu? Hodně štěstí. My museli rozebrat celou střechu. Všude kde to je možné, je králičí pletivo ve dvou vrstvách. Ony si i s tím dokáží poradit, ale když to dá moc práce, je šance, že se na to spíš vyprdnou.

Náš soused furt nadává na kočky, že mu kakají na zahradě, a když mu říkám, že kočky to zahrabávají a že to bude kuna, skoro se mi vysmál. A jela jsem autem po ulici a hop hop, přes ulici kuna rovnou k sousedům :-).
Takže ony tam jsou :-).
Koťata nevyřešíš. Nebo je zavři na noc k vám domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15794
11.11.20 22:44

@Lucie_Sx sousedův kocour je schopný se nám vy… uprostřed trávníku :lol: Viděno na vlastní oči, jinak bych nevěřila. V našem okolí kuny běhají, často na ně koukám zejména na jaře, když běhají s mladými. Neskutečně krásná a mrštná zvířata…jen mě trochu znervózňuje, když nám běhají po střeše kolem pootevřených střešních oken :lol: Ale zatím žádnou nenapadlo nám sem vlézt. Jen když nám likvidovaly zateplení ve střeše, tak jsem je ráda neměla :lol: Nejlepší jsou bobky plné pecek od třešní po celém betonovém dvoře…vždycky pak vím, kdy už sousedovi dozrály. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
11.11.20 22:54
@Kakika píše:
@Lucie_Sx sousedův kocour je schopný se nám vy… uprostřed trávníku :lol: Viděno na vlastní oči, jinak bych nevěřila. V našem okolí kuny běhají, často na ně koukám zejména na jaře, když běhají s mladými. Neskutečně krásná a mrštná zvířata…jen mě trochu znervózňuje, když nám běhají po střeše kolem pootevřených střešních oken :lol: Ale zatím žádnou nenapadlo nám sem vlézt. Jen když nám likvidovaly zateplení ve střeše, tak jsem je ráda neměla :lol: Nejlepší jsou bobky plné pecek od třešní po celém betonovém dvoře…vždycky pak vím, kdy už sousedovi dozrály. :lol:

Přesně, ty pecky jsou typické :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
12.11.20 00:20

S kunama sváděli dlouhý boj moji rodiče, úplně jim ty potvory rozežraly izolaci. Nepomohlo rádio, světla, plašička ani medvědí exkrement (vyzvednut v cirkusu :mrgreen: )
Ale u nás tedy za exkrementy na zahradě můžou spíš kočky, zejména po nastěhování sousedky s polodomácím kocourem nastalo celkem peklo. Buď tu zahradu dokázal zřídit sám nebo se s místními venkovními kocoury dohadovali o teratorium, jestli tedy kočky značkují 8o
K původní otázce - jestli se kuny poznají podle pecek, tak byly pravidelně u dědy v kůlně, kde stejně pravidelně odchovávaly koťata divoké kočky. Nevšimla jsem si, že by někdy nějaké kotě utrpělo újmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat