Atopický ekzém a očkování Priorixem

Anonymní
10.9.20 19:47

Atopický ekzém a očkování Priorixem

:roll: Chci se zeptat na zkušenosti. Synovi se na jaře v obličeji objevil AE. V červnu ho doktorka ockovala Adacelem, že to nevadí a byl to průšvih. Skončil na kortikoidovych mastech, ale už má několikáté a moc se to nelepší. Teď přišla pozvánka, že máme přijít na MMR. Hned jsem volala, že chci odložit. Ekzém prý nevadí. Odkládáme víc než rok, je mu už víc než 6 let. Doktorka o odkladu nechce slyšet.
Kam všude nás může nahlásit a co všechno budeme řešit? Hygiena? Sociálka?
Nebo sdilite názor doktorky, že ekzém nevadí a klidně můžeme očkovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4330
10.9.20 19:53

Synovi s atopakem jsem MMR odložila z tehdejších 15 měsíců na rok a půl. Ani ne kvůli ekzemu, jako kvůli ročnímu období, na podzim a v zimě byl neustále nachlazenej a to by ho doktorka stejně neockovala. A s ekzemem mu to neudělalo nic, narozdíl od hexy, po které se mu zhoršil. Ale ne tak moc, jak u vás, jen jsme museli změnit masticky, vytridit jídlo atp. Jaký hrozí postih nevím, ale očkování je povinné, takže nějaký asi bude. To se zeptej té doktorky nebo třeba ZP, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 19:59

@chaela doktorky se samozřejmě zeptám, ale ráda na ni budu připravená.
On měl první dávku ve 3 letech kvůli nemocem.

• Citovat
  • Nahlásit
1254
10.9.20 20:02

Blasit te nejspis nebude aktivně nikam, ale nejspis po to e bude chtit podepsat revers, ze odmitas ovkovani. To samozrejme, kdyz prijde na kontrolu k mudre hygiena, tak muze byt problem. Pokud prosvihnes ten vyhlaskovy interval, tak si te muzou pozvat. Muzes dostat pokutu. Realne se to ale deje naprosto vyjimecne. Ja bych neockovala minimalne do doby, nez bude bez exemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 20:04

@kalie to nemusí být už nikdy. Já mám celoživotní, starší syn taky.
Dá se odklad uhrát na AE?

• Citovat
  • Nahlásit
9131
10.9.20 20:18

Hele, já mám atopický ekzém od 2.mesice života, jednou je to lepší, jednou horší. Nemohla bych absolutně nic, kdybych na to brala ohledy. U syna to samé, ale jemu se to většinou po očkování nezhoršilo..posledni MMR dostal před měsícem a ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 20:20

@Aduš8 já se právě bojím, jak reagoval v létě na ten Adacel. Je to víc jak 2 měsíce a není to pořád na úrovni před očkováním.

• Citovat
  • Nahlásit
1210
10.9.20 20:29

Já bych počkala. Ne mnoho let, ale měsíce určitě. Doktorka, socialka ani hygiena mi exem chodit domů mazat nebudou, je jim do toho houby, podle mě, jako morálně. Dle zákona nějaké postihy asi jsou, ale hygienu má teď jiné starosti a socialka doufám taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18488
10.9.20 20:43
@Anonymní píše:
@kalie to nemusí být už nikdy. Já mám celoživotní, starší syn taky.
Dá se odklad uhrát na AE?

Na autoimunitni onemocneni snad, coz AE je… Poradit se s jinymi Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.9.20 15:58
@Anonymní píše: :roll: Chci se zeptat na zkušenosti. Synovi se na jaře v obličeji objevil AE. V červnu ho doktorka ockovala Adacelem, že to nevadí a byl to průšvih. Skončil na kortikoidovych mastech, ale už má několikáté a moc se to nelepší. Teď přišla pozvánka, že máme přijít na MMR. Hned jsem volala, že chci odložit. Ekzém prý nevadí. Odkládáme víc než rok, je mu už víc než 6 let. Doktorka o odkladu nechce slyšet.
Kam všude nás může nahlásit a co všechno budeme řešit? Hygiena? Sociálka?
Nebo sdilite názor doktorky, že ekzém nevadí a klidně můžeme očkovat?

Určitě odložit! Může se mu to třeba i zhoršit, nikdo nezná předem reakci po očkování.. Doporučuji i zvážit další očkování a knihu doba jedová. Chápu, je to nátlak.. Ale myslím, že to nemůže nahlásit nikde. Já sama nejsem na něco z povinného naočkovaná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama