Očkování proti Covid 19

1388
7.9.20 23:08

Očkování proti Covid 19

Zdravím dámy na internetu se píše, že příští rok bude v ČR k dispozici vakcína proti viru Covid 19. Pro některé bude vakcína hrazena státem, jiní si zaplatí. Otázka zní, budete se nechávat očkovat? Pro děti zatím očkování nebude (asi to bude pěkné svinstvo) jako každé jiné očkování. Jaký na to máte názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1915
7.9.20 23:10

Nenechám se očkovat. Nenechávám se ani proti chřipce a ani by mě to nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
7.9.20 23:12

Na virové onemocnění podobné chřipce bych se očkovat nikdy nenechala. Covid když už jej člověk (zdravý bez nějakého važného onemocnění) má tak by jej měl prodělat, není to zas tak vážná nemoc aby se musel na něj očkovat jak se očkujou na chřipku, která taky není nijak vážná (opakuju myšleno u zdravých lidí) Lidé co mají važné onemocnění by měli veškeré očkování konzultovat s lékaři a po zkušenostech radši s více

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
7.9.20 23:17

Nevím, asi bude záležet, zda to očkováni bude třeba vyžadováno při cestě do nekterych státu nebo oblasti světa - pokud ano, tak se naockovat nechám, pokud ne, tak ne. Kvůli práci, studiu a rodině hodně cestuji, takže pokud by to nějaká země vyžadovala, tak Ok, ale pokud ne, tak ne. Zase už jsem naockovana proti různým věcem jako je žlutá zimnice, břišní tyfus nebo všechny možné zloutenky a vzteklina atd…takže jedno očkováni navíc by mě asi nezabilo. Ale pokud to nebude nutné, tak se tomu asi vyhnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2493
7.9.20 23:19

Stoprocentně nenechám. Klidně si někdo vemte mou vakcínu. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
7.9.20 23:21

Nenechám, pokud mě nedonutí předpisy v zaměstnání. Spadám do 1.linie, ale nežiju v Čechách. Ale u nás se o tom mluví taky. Pro děti očkování nebude ne proto, že je to svinstvo, ale protože se jedná o novou a rychle vytvořenou vakcínu a testují ji pouze na dospělých. U dětí se vážných případů vyskytlo opravdu jako máku, takže by to bylo zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24667
7.9.20 23:37

Nenechám ani náhodou, důvody už tu padly. Díky Bohu, že tenhle experiment nechtějí povinně cpát do dětí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42839
7.9.20 23:49
@Aduš8 píše:
Nenechám, pokud mě nedonutí předpisy v zaměstnání. Spadám do 1.linie, ale nežiju v Čechách. Ale u nás se o tom mluví taky. Pro děti očkování nebude ne proto, že je to svinstvo, ale protože se jedná o novou a rychle vytvořenou vakcínu a testují ji pouze na dospělých.U dětí se vážných případů vyskytlo opravdu jako máku, takže by to bylo zbytečné.

Jako máku je synonymum pro „hodně!“
Jestli chceš vypíchnout, že toho bylo málo, pak „jako šafránu“.
Konec lingvistického okénka. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42839
7.9.20 23:51

A k tématu…
Nevim, asi jo. :think: :think:
Jsem známej proočkovač, veškerá očkování snáším fajn, pro práci v jednom kuse mezi lidmi by se mi imunita šikla a někdo musí zjistit, kudy cesta nevede.
Když do očkování všichni hodíme vidle, jednak je vývoj té vakcíny zbytečný a krom toho to pak skončí mnohem později nebo nikdy.
Když mě to sklopí… tak jo, no. :nevim:
Na někom na to přijít musejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
8.9.20 00:18

Očkovat se nenechám. Neočkuju se ani proti chřipce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45485
8.9.20 02:08

Očkovat se určitě nenechám. Na to, abych do sebe nechala cpát dostatečně neotestovanou vakcínu, se mám až moc ráda. Ale já osobně nejsem moc velký příznivce očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
8.9.20 03:35

Ne, jsem dostatečně nezdravý člověk na to, abych do sebe rvala něco, co není vyzkoušené. Na druhou stranu jsem dostatečně zdravá na to, abych ten vir zvládla.

Na chřipku se také neočkuji a snad nikdy jsem ji neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
8.9.20 05:58

Uvidím ako sa bude vyvíjať situácia teraz v zime, ak podobne jak na jar (=veľa ťažkých priebehov) tak sa zaočkovať nechám. Rátam s tým, že kým u nás budú voľné dávky pre plebs tak to už bude odskúšané miliónmi ľudí v zahraničí.
Aj blbá ryma sa ma vždy drží aspoň 3 týždne aj s teplotami, takže nemám veľké nádeje na ľahký priebeh prípadného covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
8.9.20 07:20

Taky s očkováním neplánuji. Když nebude mít stát kšefty u dobrovolných lidí, můžou to uzákonit povinně, aby se jim za nakoupené vakcíny vrátily peníze? No.. Snad k tomu nedojde. Může nesouhlasit o naočkování senior nad 65 let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42839
8.9.20 07:23
@korneli píše:
Taky s očkováním neplánuji. Když nebude mít stát kšefty u dobrovolných lidí, můžou to uzákonit povinně, aby se jim za nakoupené vakcíny vrátily peníze? No.. Snad k tomu nedojde. Může nesouhlasit o naočkování senior nad 65 let?

Víš o nějakém povinném očkování, které si občan platí? ;)
Takže jak, vrátily peníze? :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama