Kdy 2. dávka mmr?

157
24.8.20 13:08

Kdy 2 dávka mmr

Dobrý den, potřebuji se zeptat do kdy je potřeba dát druhou dávku mmr. Dcera dostala první ve 2,5 letech. Teď je jí 5,5 let a Dr tlačí, že už musí. Máme jít příští týden ve čtvrtek. Jenže dcera ode dneška rýma a teplota, takže ji to dávat určitě nechci ???? jak to teď prosím je? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1086
24.8.20 13:16

2.dávka by se měla dát mezi 5. a 6.rokem. Nachlazené dítě a navíc s teplotou bych očkovat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
24.8.20 13:19

No, dcera má 6 let v prosinci. Takže do té doby máme tedy ještě čas? Nebo co jako, když to prostě nestihneme? 🤔 Z toho mám úplně nervy, to s tou Dr zase řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22401
24.8.20 13:24

Tak ono to určitě ještě měsíc počká.
Nachcípané dítě bych nenechala očkovat ničím, natož živou vakcínou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
24.8.20 13:37

Ono se nic nestane, ani když ji date po sestem roce. Ja jsem ted nejmladsimu synovi nechala dat prvni davku az ve dvou letech a ta se ma dat do 18 mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22401
24.8.20 13:39

@Adelka951 Ono jde spíš o to, kolik může být oficiálně maximálí rozestup mezi 1. a 2.dávkou dle výrobce (ne dle očkovacího kalendáře stanoveného státem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
24.8.20 13:42

@Svistice no a to je prosím jaká doba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5892
24.8.20 13:44

Naše doktorka říkala rozestup max 5 let. Já nechala dát u dcery ve 2,5 a 7,5 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 13:47

Dle vyhlášky je druhá mmr mezi 5.-6.rokem. Takže do 6.narozenin máte ještě 1/2 roku čas ;) Ale i kdyby to potom, třeba ze zdrav. důvodu nevyšlo, tak o očkování rozhoduješ ty, ne dr - můžeš samozřejmě odložit i déle (v tom případě ale porušuješ vyhlášku a teoreticky hrozí pokuta od hygieny, kdyby na vás náhodně přišli). Plus někteří doktoři v takovém případě chtějí podepsat papír o odkladu.
P. S: Moje děti dostali první dávku před 3.narozeninami, teď jim bylo 7 a druhou zatím nemají. Plánui ji nechat naočkovat pravděpodobně příští jaro.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 14:02

Jinak s tou horní hranicí - Priorix žádnou stanovenou nemá. Očkuje se i dospělým. Stejně tak nemá nikde stanoveno, jak dlouho by měly být ty dvě dávky po sobě. (Na slovensku např. se druhá dávka před změnou očko kalendáře podávala až v 11 letech.)

• Citovat
  • Nahlásit
157
24.8.20 14:22

Moc děkuju 🙂 zítra k Dr zavolam, nebo nevím jestli rovnou nezajdu ať mi věří, že je malá nemocná a prostě to preobjednam. Ať se třeba po.. 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22401
24.8.20 14:28
@Natalka123 píše:
@Svistice no a to je prosím jaká doba?

Nevím, zkusila bych kouknout do příbalového letáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
24.8.20 14:59

Co já vím, tak velikost rozestupu není daná. Každá země to má jinak, někde se očkuje až po 10. roce, což je lepší, pokud chceš dítě opravdu ochránit.
Vakcína vyprchává a ochrana proti příušnicím a zarděnkám je lepší, když se dá až v pubertě, ne v šesti letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
24.8.20 15:03

@Lucie_Sx kdyby bylo na mě dám jí to až ve 20 😂 ale nase dětská je nepříjemná baba s kterou něco řešit je o žaludeční vředy. Normálně se jí bojím. A mám z toho fakt nervy, že ji musím zavolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
24.8.20 15:04
@Natalka123 píše:
@Lucie_Sx kdyby bylo na mě dám jí to až ve 20 😂 ale nase dětská je nepříjemná baba s kterou něco řešit je o žaludeční vředy. Normálně se jí bojím. A mám z toho fakt nervy, že ji musím zavolat

Asi se holt budeš muset naučít říkat „ne“ :nevim:.
Nebo jí rovnou navrhni, že jí podepíšeš papír o odkladu, a máš vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama