Můžeme očkovat?

Sarrule
12.8.20 15:09

Můžeme očkovat ?

Zítra jsme s dvouletým synem objednaný na očkování meningokoku tipu C. Včera měl ale 2* řídkou stolici a dneska zatím 1* může ho i tak doktor očkovat? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4267
12.8.20 15:14

Zeptej se lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sarrule
12.8.20 15:15

@mackA159 to samozřejmě udělám, ale dnes už v ordinaci není a jsme objednaný na brzo ráno.

• Citovat
  • Nahlásit
1020
12.8.20 15:16

Normálně bych šla a dohodneš se na místě… Kontroluj třeba i teplotu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50245
12.8.20 15:16

Sve dite bych v tomhle vedru ockovat nedala a to jsem ockujici matka. Domluv se u Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18205
12.8.20 15:17

No jdi tam a uvidis, max te posle domu bez ockovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sarrule
12.8.20 15:19

@Kelsey doktor nám právě volal že do dvou let nám pojišťovna bude hradit očkování meningokoku C a synovi budou za měsíc 2, jinak bych to také odložila. Ale bydlíme v kamenném domě, takže tu máme krásné chladecek, tak věřím že to bude dobrý a syn všechno hrazena i nehrazena očkování snášel vždy dobře ;)

• Citovat
  • Nahlásit
114
12.8.20 15:35

Nám doktor říkal, že při akutních průjmových onemocnění se očkovat nemá. Ale těžko říct jestli se dá tohle považovat za akutní. U takto malých dětí se prý za průjem bere řídká stolice více jak 3 krát za den. Takže pokud by ji víckrát měl nebo dokonce teplotu tak bych ani nejezdila a rovnou zavolala, že odkládám. Ale záleží na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14140
12.8.20 15:59
@Sarrule píše:
@Kelsey doktor nám právě volal že do dvou let nám pojišťovna bude hradit očkování meningokoku C a synovi budou za měsíc 2, jinak bych to také odložila. Ale bydlíme v kamenném domě, takže tu máme krásné chladecek, tak věřím že to bude dobrý a syn všechno hrazena i nehrazena očkování snášel vždy dobře ;)

no, očkovat za každou cenu jenom kvůli tomu, že to je zadarmo? To jako fakt? :nevim: Jinak po průjmu a v těchto vedrech bych neočkovala. A zrovna toto očkování nechám dětem až na pubertu (při přechodu na střední školu). Holt to bude něco stát, ale přijde mi to přínosnější, než valit do dost plného očkovacího kalendáře malinkého dítěte ještě meningokoka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sarrule
12.8.20 16:10

@nozu od doktora jsem dostala takovou nabídku, domluvili jsme se na teď tak nevím o co vám jde… A to kolik očkování mojí dítě má nebo nemá do toho vám nic není, nicméně že nejčastěji na to onemocní právě malé děti. Já do nedávná nevěděla že nějaká taková vakcína existuje a když mi ji Doktor nabídl s tím že do 2 let je zadarmo tak proč bych to nevyužila, nejsem první ani poslední.

• Citovat
  • Nahlásit
4268
12.8.20 16:13

NIKDY se nemá očkovat jakkoliv nemocné nebo oslabené dítě! Očkovat se nemá ani v tak velkém vedru! Dítě nemá dokončený termoregulační systém jako my dospělí.
Raději bych si to zaplatila sama a nechala si propadnout proplacení pojišťovnou, než dala očkovat dítě, které má oslabenou imunitu a ještě je takové vedro.
Pro tělo je každá očkovací látka zátěž.
A každý dobrý lékař nebo dětský neurolog nebo jakkoliv přemýšlející lékař by Vám doporučil odložit nebo obvolal pacienty, kteří jsou objednáni na očkování, že nemají chodit v takovém vedru.
A další věc, jít mezi zdravé děti s dítětem, které má průjem mi přijde bezohledné vůči ostatním dětem.
Ale to už by bylo na dlouhé psaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
12.8.20 16:47

@Sarrule já bych s očkováním týden pockala a čekala bych jestli se z toho něco nevyklube. Já dnes taky očkovala meningokoka u 4letyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
12.8.20 17:21

Počkala bych týden, vždyť máte ještě měsíc, ne? Za týden třeba ani nebude tak horko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3912
12.8.20 17:23

@Sarrule proč se ptáš tady, jestli může doktor očkovat? Svéprávná jsi? Ty jsi matka, ty rozhoduješ o tom, co a kdy se do dítěte píchne. Doktorovi je to jedno, jeho dítě to není, on se o něj s případnými vedlejšími účinky starat nebude.
Jinak tohle taky nechápu-očkovat dítě za každou cenu, jenom proto že mi to někdo nabídl, že je to zadarmo, a ani pořádně nevim, na co to je. Buď jsem přesvědčená, že to pro své dítě chci, v tom případě očkuju podle stavu dítěte a v dobu, kterou uznám za vhodnou a jsem ochotná to zaplatit. A ne to narvat do ne zcela zdravého dítěte ještě v tropech, jenom proto, že je to zadara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
12.8.20 17:27

No jo, dnešního doba, kde každá matka ví daleko víc než vystudovaný pediatr.

Dnes jsem byla na očkování, i v tom vedru, vím, jsem hrozná matka. Být tebou, měřím teplotu, já myslím, že nějaké akutní střevní potíže se berou až po třech průjmech denně, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama