Atopický ekzém / Alergie

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.03.18 16:40
Atopický ekzém/ Alergie

Dobrý den, již to bude druhým rokem co me to trápí. Chodím na střední školu, obor zámečník takže pracuji s kovy. Objevuje se mi to jen přes praxi. Ze začátku zrudlá kůže, nesnesitelne štípání jen pokud jsem ruce dala pod studenou vodu zmirnilo se to. Později začíná kuze praskat a vysychat. Poprvé se to objevilo v zimě tak mě napadlo že je to jen příliš vysušená pokožka z počasí, ale neustávalo to. Obvodni doktorka řekla, že se jedna o ekzém předepsala mast ktera nepomohla a akorat to stipalo vice. Při první návštěvě kožní řekla doktorka že se jedna o alergii na solvinu a dala jinou mast a leky Analergin, ktera opet nepomohla a po vysazeni solviny žádné zlepšení. Pri opětovné návštěvě řekla ze se jedná o atopický ekzém, predepsala jinou mast (která opet nezmirnila potize) a opet léky Analergin. Poslala mě tedy na alergologii kde mi vzaly krev, výsledky měly do dvou týdnů poslat obvodni doktorce. Již je to měsíc a stále nic proto bych se chtela zeptat zda s tim nemáte zkušenosti?

Reklama

Reakce:

meduzza
Echt Kelišová 8618 příspěvků 16.03.18 17:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, již to bude druhým rokem co me to trápí. Chodím na střední školu, obor zámečník takže pracuji s kovy. Objevuje se mi to jen přes praxi. Ze začátku zrudlá kůže, nesnesitelne štípání jen pokud jsem ruce dala pod studenou vodu zmirnilo se to. Později začíná kuze praskat a vysychat. Poprvé se to objevilo v zimě tak mě napadlo že je to jen příliš vysušená pokožka z počasí, ale neustávalo to. Obvodni doktorka řekla, že se jedna o ekzém předepsala mast ktera nepomohla a akorat to stipalo vice. Při první návštěvě kožní řekla doktorka že se jedna o alergii na solvinu a dala jinou mast a leky Analergin, ktera opet nepomohla a po vysazeni solviny žádné zlepšení. Pri opětovné návštěvě řekla ze se jedná o atopický ekzém, predepsala jinou mast (která opet nezmirnila potize) a opet léky Analergin. Poslala mě tedy na alergologii kde mi vzaly krev, výsledky měly do dvou týdnů poslat obvodni doktorce. Již je to měsíc a stále nic proto bych se chtela zeptat zda s tim nemáte zkušenosti?

Co nějaká kontaktní alergie? Na kovy či něco co používáš a na co saháš? Co si zkusit vzít nějaké rukavice? Pozor na užívání kortikoidů, při dlouhodobém užívání poničí kůži. Nějaké drobné kousky při řezání? Nějaká chemie, kterou používáš? Ono když je ekzém rozjetý, stačí mu k podráždění i malý podnět, který by jinak nevadil. Mohlo to rozjet víc faktorů dohromady. Klidně i ta Solvina může vadit. Ale na to, aby se kůže vzpamatovala chce to čas, málo chemie a přijít na to co všechno vadí. Což je někdy náročné. Držím palce, ať na to brzy přijdeš co vadí.

Anonymní  16.03.18 17:18

@meduzza Prave v rukavicich nejde vydrzet 6hodin v kuse kdyz to mam na rukach rozjete cerstve. Na umyti jiz pouzivam obyčejné tuhe mydlo. A ano pri rezani odpadavaji malinke spony takze i to by mohl byt ten problem. Nedávno jsem vzala kus kovu a jen s tim prejela po ruce, tak se to po chvili objevilo. Tak uz jsem napjata o co se presne jedna.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 16.03.18 17:51

Tohle nevypadá na atopický ekzem, ale na alergii na kov

Anonymní  16.03.18 17:57

Dobře, dekuji

meduzza
Echt Kelišová 8618 příspěvků 16.03.18 19:32
@Anonymní píše:
@meduzza Prave v rukavicich nejde vydrzet 6hodin v kuse kdyz to mam na rukach rozjete cerstve. Na umyti jiz pouzivam obyčejné tuhe mydlo. A ano pri rezani odpadavaji malinke spony takze i to by mohl byt ten problem. Nedávno jsem vzala kus kovu a jen s tim prejela po ruce, tak se to po chvili objevilo. Tak uz jsem napjata o co se presne jedna.

To je blbé. Alergie na kov se dalším kontaktem zhoršuje. Co čistě bavlněné rukavice? Klidně mít dvoje troje a během výuky si je převéknout. Předeprat si je v něčem nedráždivém. Ale nevím zda by to šlo z bezpečostního hlediska kvůli řezání mít ty rukavice. Pokud by bylo třeba, aby neklouzali, jde na to použít protiskluzová ABS hmota, která se dává na ponožky.

meduzza
Echt Kelišová 8618 příspěvků 16.03.18 19:38

Ještě k tomu mýdlu, mělo by mít ve složení jen olej a hydroxid. Pokud jsou tam další látky jako konzervanty a parfémy, může to dráždit. Třeba obyčejné zelené mýdlo Knossos (100 g / 30 Kč) a nebo pravé Marseillské mýdlo. Přeji ať se to brzy zlepší.

Anonymní  17.03.18 14:32

@meduzza dekuji za rady, vyzkousim..Jen doufam ze brzy poslou vysledky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama