Kde kupujete bezmléčné výrobky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alčák1
Závislačka 2725 příspěvků 12.03.18 14:52
Kde kupujete bezmléčné výrobky ????

Ahoj maminky, máme doma atopáčka / středěn těžký atopický ekzém/ s alergiemi snad na vše. Má alergii na MLÉKO, VEJCE, SOJU, RYBY, RAJČATA a výrobky z nich, ČOKOLÁDU, OŘÍŠKY, SEMÍNKA toto nesmí vůbec :zed: má nasazenou nízko histaminovou dietu takže nesmíme ani přezrálé banány, zavařované ovoce, marmelády, kysanou zeleninu, zelí, čalamády, okurky nakládané…jakmile něco takového sní, už máme zhoršený ekzém, drbe se řve, fleky na těle až pomalu do masa :( hnusnou rýmu a občas se pozvrací - takže si umíte představit jak se u nás vaří :roll: a nakupuje, vše hlídám, čtu složení a zkouším vařit vše bez těchto potravin, jsem dietní sestra, tak naštěstí vím, co mu uvařit aby měl vyváženou stravu, hledám alternativy, když chce starší / zdravý syn/ třeba palačinky, tak přemýšlím a vymýšlím aby to mohl i ten menší ono to jde a chutná. Jdu k vám pro radu, teď v týdnu by si starší syn dal obalovaný sýr. Jak obalit řízek bez vejce už jsem taky zvládla ale musím sehnat nějaký rostlinný sýr bez mléka a soji. Kdo máte dětičky s podobnou alergií, kde sháníte takové sýry, vyrábí se jak tvrdé, tak mazací??? Byla jsem se podívat 17km v Žatci ve zdravé výživě, tam sice mají náhražky ale je tam soja. Paní říkala, že vyrábí i bez soji ale ty jsou prý drahé a tak je neobjednávají ale kde je sehnat??? moc děkuji za rady, typy…

Reklama

Reakce:

rozand
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 12.03.18 15:09

https://www.toprecepty.cz/…oji-a-agaru/

Jinak me napadaji jen z kokosovych a mandlovych mlek a to nevim, jestli nepatri do orechu, ktere mu vadi.

Hledala bych veganske syry bez soji. :nevim:

ÁjaMil
Kecalka 163 příspěvků 12.03.18 15:23

Ahoj, hodně nakupuji ve zdravých výživách nebo i drogerie DM či Rossmann je na to prima, také globus je na alternativní potraviny prima. Já třeba používám rýžové mléko, rýžové smetany, rýžové jogurty… to rýžové mlékou právě používám i do palačinek, do bábovky, na koktejly, na cokoli. Rýžová smetana je vhodná do omáček, do různých zapečených těstovin, atd. Místo vajec používám např. hrašku, je to opravdu z hrachu ale chuťove k nepoznání. Mají i vanilkovou do sladkých jídel.

ÁjaMil
Kecalka 163 příspěvků 12.03.18 15:26

Palačinky :-)
2 hrnky celozrnné špaldové mouky
2 a 1/2 hrnku rýžového mléka (možná i méně záleží na savosti mouky)
1/4 lžičky soli

Smíchat a smažit

ÁjaMil
Kecalka 163 příspěvků 12.03.18 15:33

Různé alternativy vajec do těsta, vybereš dle chuti do receptu

Vanilková hraška (1 lžíce + 2 lžíce vody = 1 vejce)

Banán (1/2 rozmixovaného banánu, tj. 1/4 hrnku pyré = 1 vejce)

Kukuřičný škrob (2 lžíce škrobu + 2 lžíce vody = 1 vejce)

Jablečné pyré (1/4 hrnku = 1 vejce)

Pudinkový prášek (2 lžíce prášku + 2 lžíce vody = 1 vejce)

Avokádo (1/2 avokáda = 1 vejce)

Alčák1
Závislačka 2725 příspěvků 12.03.18 17:51

@ÁjaMil rýžové mléko také používám, je super, dokonce v něm obaluji. Takže naklepu malému řízek, obalím v mouce, rýžovém mléku a strouhance a od normálně obaleného řízku ve vajíčku nejde vidět rozdíl. Ta rýžová smetana mě zaujala - tu kupujete kde??? tu jsem ještě neviděla :O

Alčák1
Závislačka 2725 příspěvků 12.03.18 17:53

@ÁjaMil díky, já vymyslela palačinky - rýžové mléko, do toho na 20 minut namočit lžíci str. kokosu, po 20 min. přidám¨špetku soli, cukr, solamyl a hl. mouku, promíchám, nechám 10 min odstát a pak peču palačinky - s tím kokosem jsou výborné. Staršímu jsem to namazala nutelou a mladšímu podusila na kostičky broskvičku a tím mu to naplnila - no mlaskali oba :D

Alčák1
Závislačka 2725 příspěvků 12.03.18 17:54
@ÁjaMil píše:
Různé alternativy vajec do těsta, vybereš dle chuti do receptu

Vanilková hraška (1 lžíce + 2 lžíce vody = 1 vejce)

Banán (1/2 rozmixovaného banánu, tj. 1/4 hrnku pyré = 1 vejce)

Kukuřičný škrob (2 lžíce škrobu + 2 lžíce vody = 1 vejce)

Jablečné pyré (1/4 hrnku = 1 vejce)

Pudinkový prášek (2 lžíce prášku + 2 lžíce vody = 1 vejce)

Avokádo (1/2 avokáda = 1 vejce)

díky ;)

ÁjaMil
Kecalka 163 příspěvků 12.03.18 18:17

@Alčák1
Mnam to zni dobre :potlesk:

ÁjaMil
Kecalka 163 příspěvků 12.03.18 18:18

Jinak treba jeste ovesne mleko je dobre a v Rossmann maji i prichute napr. vanilka a ryzove kupuji ovonene kokosem v Albertu je drazsi ale mnamka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama