Polyvalentní léková alergie - co to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 11:50
Polyvalentní léková alergie

Ahojky prosím nevíte někdo náhodou co je polyvalentní léková alergie? Děkuji moc :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.03.18 11:59

Alergie na více léků

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 12:07
Polyvalentní léková alergie

Tak tu asi mám, protože na každý lék co si vezmu, tak reaguji dušností bohužel i na vitamíny typu B. Strašně mě to štve. Dá se to nějak léčit. Začalo to minulý rok.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 15.03.18 12:19

@monulina1 Již se podařilo někde konzultovat problémy s léky?

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 12:37
Polyvalentní léková alergie

Ano, ale zatím na nic nepřišly. Možná, že už je to i strach, že to znovu nastane. Než si vezmu nějaký lék začnu se třást. Ale nikdy nevím, jak mé tělo zareaguje. Teď už i na lék, který mám roky.

ka2ka
Extra třída :D 13117 příspěvků 15.03.18 12:42

@monulina1 chápu tě mám to samý stalo se mi to po alergické reakci na léky od té doby mám problém vzít si léky i když je beru pravidelně a nedej bože když musím nějaký co jsem ještě nebrala

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 13:02
Polyvalentní léková alergie

Všichni i doma mi už tvrdí, že je to PSYCHICKÝ. A tím, jaký mám strach si to způsobím. Pořád na to myslím a teď ty léky co beru sedm let a mám to i u nich, ale brát je musím ty jediný na mě zabírají.

ka2ka
Extra třída :D 13117 příspěvků 15.03.18 13:08

@monulina1 jasně je to psychický je to záchvat panický ataky a způsubuješ si to sama a taky si to sama zhoršuješ, takže si to musíš srovnat v hlavě. Hele já si takhle jednou vyhnala tlak 170 na 110 pak jsem si vynadala a snažím se si to v hlavě rovnat vím že to je psychický a že se mi po nich nic nestane a pomalu se to lepší

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 14:09
Polyvalentní léková alergie

No zkouším se zklidnit. Říkám si, že už bych musela mít šok, když to beru delší dobu. Jenže, kdyby to dýchání bylo na chvíli, ale mě se špatně dýchá pořád. Fakt už nevím ani antihistaminika nezabírají. A jako mít stejnou reakci na každý lék co vezmu ať je to od bolesti, na uvolnění svalů, vitamíny, nosní kapky, atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 14:44

Psala jsem už jinde, mám reakce na léky, ale ne pokaždé stejné. Přesto jdu do nového s cílem, že mi pomůže… i když nejhorší je, že se většinou jedná o léky na bolest a většinou na bolest nezaberou, ta se buď zhorší sama, jelikož nereaguji na léky anebo to ty léky zhorší. A dodržet pak časová pravidla na jiný lék, je hodně těžké, vzhledem k rozjeté migréně…
Ty reakce na preventivní léky mi tolik nevadí, jako je to omezující a kolikrát se vzpamatovávám pár týdnů, ale neovlivňuje to bolest k horšímu.
I když momentálně jsem se prala s preventivními léky, které jsem nemohla sama vysadit, po roce to již mám snad pod kontrolou, ale za cenu, dalších dvou léků na vedlejší účinky.

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 15:11
Polyvalentní léková alergie

Kdybych měla nevolnost nebo bolesti hlavy nebo ještě jiné co neohrožují na životě, ale já mám pokaždé tu stejnou reakci dušnost bez výsevu pupíku nebo viditelných otoků. Jen mi pálí už několik let jazyk.Byla jsem na alergologie v roce 2013 dělala jsem sedm let v zahrádkářských potřebách a začali se mi dělat červené fleky na krku potom zhruba šíleně svědky a kůže se slupka k tomu duše ostatní spáchala jsem vsedě a kašel k tomu hrubý hlas. Poslali mě na vyšetření na astma. Naštěstí se neprokázalo, ale musí jsem odtud odejít. Alergie na postřiky a hnojiva bohůžel nešlo prokázat na jaké. Občas se mi Problémy vrátily, ale teď jsem to dva roky neměla vůbec a je to týden znovu fleky na krku sice menší, ale byli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 15:25

Co mne napadlo, ale neříkám, že tomu tak může být, zkus si nechat udělat testy na histaminovou intoleranci, případně na mastocytózu (pokud jsou reakce třeba i na pachy). S tím prvním mám zkušenost, to druhé vím, že existuje.

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 17:17
Polyvalentní léková alergie

Reakce na pachy nejsou. Ale děkuji za radu. Spíš je mi divný, že reaguji i takto na antihistaminika. Mám diagnostikovanou úzkostnou poruchu po tom co jsem našla mrtvou moji maminku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 17:54

@monulina1 to je mi líto. Ne každé antihistaminikum každému sedí. Zkus ze skupiny desloratadin (názvy se dají najít na netu, patří k nim i aerius a léky s podobnými názvy jako zmíněná učinná látka/skupina)

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 16.03.18 08:48
Polyvalentní léková alergie

Ale pokud bych měla histaminovou intoleranci, tak by to antihistaminika měli zmírnit a né mít na ně alergii. A taky lék, který beru X let, tak tělo na něj už si zvyklo. Jsem objednaná až 29.3.k lékaře a všichni mě mají za blázna. Jsem fakt zoufalá a ty antidepresiva brát musím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >