Atopický ekzém poprvé v devíti letech

12071
19.6.10 10:46

atopický ekzém poprvé v devíti letech

Ahoj, mám doma dva atopiky, Čenda ho má do 17 měs., v podstatě převážně vymizel po homeo, Zuzce začal taky v 18 měs a průběžně zlobí, ale nic hrozného to není.

Teď ale vyrazila velmi podobná vyrážka mé nejstarší, která nikdy alergické problémy neměla, ani jako miminko. Má to v loketních a podkolenních jamkách, trochu na nadloktí, v těch jamkách fakt ošklivě, je to velmi svědivé, suché ale jen místy.
Mám trochu podezření na souvislost s bazénem, prý nepříliš čistým, kam chodí se školou (je to univerzitní bazén a veřejnost tam nemá přístup, takže se nemůžu jít podívat).
Samozřejmě to zkonzultuju, chci se jen zeptat, zda někdo máte zkušenost s prvním projevem AE v pozdějším věku než miminkovském nebo batolecím.
Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5345
19.6.10 13:00

ahojky, ano, mojí sestře se objevil až snad ve 13 letech…bohužel je to možné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5495
19.6.10 13:04

Mě se taky objevil ekzém se začínající pubertou a bohužel s tím bojuju dosud. M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
19.6.10 13:09

Díky za odpovědi, ale moc mě to nepotěšilo :-? Pořád vkládám naděje v to, že o prázdninách - bez bazénu - se to zlepší. Uvidíme.
taky mi vrtá hlavou, zda to fakt nesouvisí s nástupem puberty (u Aničky zatím jinak tedy jen v hlavě, ale stojí to za to :-D ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
21.6.10 07:49

U mě se ekzém objevil s porodem, kožní mi vysvětlila, že máme v sobě nějakou dispozici a ta spí. U každého ji nastaruje něco jiného a někdy jindy. Takže mi vyrazil exém a alergie na kočku (našeho pětiletého miláčka) a roztoče. Takže u vás by to asi klidně mohl být nástup puberty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama