Atopický ekzem u 2 leté

181
26.5.20 22:01

Atopický ekzem u 2 lété

Zdravím :mavam:
U dcery jsem našla takové červené flíčky, nebylo jich moc měla je na stehně a na bříšku, nebyli nijak velké.
Byli jsme asi před 3 mi týdny u paní doktorky ohledně očkováni, a když jsem se na ty flíčky upozornila dostala jsem mast ( Locoid Lipocream 0,1% ) že to má Atopicky ekzem, a že to mám mazat 1× denně, mažu ji to už přes 3 týdny a zmizelo ji to jen na stehně a na bříšku se to rozmnožilo na malinké flíčky, a nechce to zmizet, měli jste s tím někdo problém? Já už nevím jak se toho zbavit :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2060
26.5.20 22:10

Syn 1,5 roku má silný atopický ekzém od narození. Locoid je kortikoid a přijde mi, že jo mažete už strašně dlouho :think: u atopáku jsou bohužel tyhle nekonečné flíčky pořád, kde ho vyléčíte jinde vyleze, je to na budku :zed: já u syna na ty ložiska na radu kožního lékaře mažu 2× denně Ichtyol (dr. Konrád) a pak je třeba to cca po 5 minutách pŕemáznout AD Calcis (dr. Konrád)… je to běh na hodně dlouuuuhouuu trať, ale je to menší zlo než ty kortikoidy :jazyk: uplně nejlepší by bylo zaject aspoň na 14 dní k moři - tam se to synovi krásně vylepšilo a měl skoro rok klid :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731
26.5.20 22:14

@kikeciperka Kortikoidy bych používala jen, když už by to bylo dost ošklivé. Trvale to ale není dobré používat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.5.20 22:20

@Coda
No já jsem to u malé objevila těsně po jejich druhých narozenin, nikdy to neměla… na noze ji to zmizelo rychle a měla to velké, ale na břiše to nechce vůbec zmizet.. teď když jsem ji večer koupala tak jsem si všimla že to má i na hrudi takové malinke červené flíčky :roll: prášek i aviváž používám stejný, je pravda že to střídám ale i tak se ji to objevilo až před 2 mi měsíci
K moři jedem v srpnu, snad se ji to do té doby nerozšíři po celém těle :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
26.5.20 22:43

@kikeciperka Ahoj, u syna to byla ze začátku stejná diagnóza. Mazali jsme vším možným víc jak rok až nás dětská doktorka odeslala na alergologii, tam synovi zjistili potravinové alergie na kravské mléko a vaječný bílek. Tak jsme mléčné výrobky omezili a najednou se to začalo mírnit až to vymizelo úplně. Nyní v šesti letech už s tím problém nemá a nemusíme nic omezovat. Držím palce, ať je brzy lépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
26.5.20 22:44

Atopak je většinou způsobeny stravou. Zkuste vypozorovat jestli se jí to nedělá po nějakém jídle. Vysadit nejčastější alergeny a postupně zavádět. Flíčky mazat zinkovou mastí. Až vyschnou tak promašťovat. Třeba indulonou. Kortikoidy bych dávala jen na opravdu ošklivě rány.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5348
26.5.20 23:01

@kikeciperka jestli chceš mít jistotu, tak bych zašla na alergologii. Mazání kortikoidů sice pomáhá, ale není to řešení problému. Jinak jak píší ostatní, můžete se snažit sami vypozorovat po jakém jídle to má. A souhlas moře určitě pomůže, ale zase jen krátkodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.5.20 23:18

@Smothi
No malá je bez svého mléka (HAMI) už třičtvrtě roku, jogurty nebo mléko má 1× za týden možná ani to ne :) takže mléčné výrobky má minimálně, takže vůbec nevím z čeho to muže mít :(
Za par týdnu jdu znovu k doktorce na očkováni, tak se ji na to poptam ;))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.5.20 23:26

@Celeste97
No na oběd dnes měla rýží s kuřecím masem a nic víc, a před večeři jsem ji dala do vany a všimla jsem si že má malinke flíčky na dotek drsné, uvidím jak to ráno bude vypadat, ale na té noze to zmizelo hned co jsem to namazala s tou masti, ale na tom bříšku to má červené. A nikde jinde to nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.5.20 23:35

@janickaIII
Jojooo, určitě si tam zajdu, děkuji :)
Nemyslím si že by to mělo být z jídla, protože to má už jenom na bříšku jeden středně velký flíček a par malinkých flíčku. Jako mléčné výrobky má minimálně.
Ale uvidíme jak se to dal vyvrbí. Uvidím ráno jak to vypadá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.5.20 23:40

Teď jsem se na to podívala a nemá to už tolik zarudle, dnes se totiž koupala v Linole, tak snad by nám to mohlo pomoc :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
27.5.20 11:13

Mé kolegyni pomohl krém z bahna z mrtvého moře od Mínus 417. Úplně jí zmizel ekzém z rukou. Já to teď koupila tříletému synovci a zdá se, že mu to taky pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
29.5.20 14:25

@kikeciperka jak bojujete? U atopického ekzému všichni zmiňují jenom jídlo, ale my jsme třeba souvislost nevypozorovali. U dcery ekzém vyznamně zhoršují sezónní alergeny. A taky, když je unavená, zpocená a ve stresu. A třeba Linola projevy zhoršuje. Pokud to má jenom na jednom místě, nemá tam nějaký kontaktní alergen (knoflík kalhot, přeska pásu atd?) Neškrti ji kalhoty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
30.5.20 12:58

@Sue2008
No měla to na pod stehnem takový suchý flek který po par mazání zmizel, na bříšku to má na pravé straně, a ona nosí volné leginky takže to z toho nemá, uvidíme jak dopadneme za týden u paní doktorky, ale Linola trochu pomáhá že to vysušené místo trochu mizí, ale přes den to ma zase červené :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama