Aupair USA 2021

Anonymní
7.6.21 16:31

Aupair usa 2021

Ahoj,
chci se zeptat co si myslite o tomto programu a jestli nekdo takto byl v americe? Hodne ctu posledni dobou internet a nachazim spoustu spatnych zkusenosti od lidi co delali aupair. :(

Duvod proc bych chtela jet je ciste pouze poznat ameriku, videt jak to chodi v takove americke rodince. Chtela bych na starost spise male deti co nechodi jeste do skoly, idealne mimino - batoli. Jazyk pro me neni podstatna vec.

Jenze ted jsem zjistila ze poplatek agenture je cca 35tis. A bez agentury to nejde. Pak kapesne tydne 200 dolaru to je mesicne cca 18tisic kc. V cr mi po odecteni vsech nakladu na bydleni, pojistky, mobil, internet a jidlo zbyde asi 9k. Pocitam s tim ze z aupair platu neusetrim moc, kdyz budu chtit hlavne cestovat a naklady na zivot jsou v usa urcite jinde. Pak 10 dnu dovolene a jeden a pul dne volny v tydnu. Takze realne casu na cestovani mi prijde malo.

Ceho se bojim je, ze skoncim ve spatne rodine, cetla jsem ze cloveka casto berou jen jako sluzku a ne vubec jako clena rodiny jak prezentuje agentura. Nekde jsou problemy s jidlem - strava jen polotovary, nebo jezdi do restaurace a aupair neberou sebou vubec. Taky problemy s pujcovanim auta, nelibi se jim kdyz se vracite k nim domu pozde vecer i kdyz mate volno. Kdyz se nastvou odpoji vam internet a zakazou pujcovat auto. To me prijde psycho. Zalezi na rodine a jake bude mit clovek stesti, ale nejak se bojim, ze u me to proste uz nepujde moc prekousnout, ze bych zase mela mit pravidla a ve svem volnu si nemohla delat co chci. Citim se ze asi uz jsem na tohle stara a nevim jestli mi to stoji za to.

Takze dalsi dotaz, neni lepsi proste k tem 35 tisicum co by si vzala agentura nasetrit dalsi penize a jet tam treba na mesic/dva jako turista?

Je mi 25 a tento program je limitovany vekem a berou do 26 let max. Takze si rikam jestli mam vyuzit prilezitost a zkusit to, nebo proste radsi jet do ameriky sama jako turista. Nechci moc riskivat to, ze se mi nepovede vyber rodiny a skoncim jako mnoho dalsich, kteri museli jet zpatky domu mnohem drive, protoze rodina byla strasna a vyhodit 35 tisic, abych jela treba za par mesicu domu se mi moc nechce, ale taky na druhou stranu hodne lidi si to pochvaluje ze to je idealni moznost jak poznat usa. Co myslite? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8492
7.6.21 16:35

Radši si našetří a jed tam jako turista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
7.6.21 16:42
@Anonymní píše:
Ahoj,
chci se zeptat co si myslite o tomto programu a jestli nekdo takto byl v americe? Hodne ctu posledni dobou internet a nachazim spoustu spatnych zkusenosti od lidi co delali aupair. :(

Duvod proc bych chtela jet je ciste pouze poznat ameriku, videt jak to chodi v takove americke rodince. Chtela bych na starost spise male deti co nechodi jeste do skoly, idealne mimino - batoli. Jazyk pro me neni podstatna vec.

Jenze ted jsem zjistila ze poplatek agenture je cca 35tis. A bez agentury to nejde. Pak kapesne tydne 200 dolaru to je mesicne cca 18tisic kc. V cr mi po odecteni vsech nakladu na bydleni, pojistky, mobil, internet a jidlo zbyde asi 9k. Pocitam s tim ze z aupair platu neusetrim moc, kdyz budu chtit hlavne cestovat a naklady na zivot jsou v usa urcite jinde. Pak 10 dnu dovolene a jeden a pul dne volny v tydnu. Takze realne casu na cestovani mi prijde malo.

Ceho se bojim je, ze skoncim ve spatne rodine, cetla jsem ze cloveka casto berou jen jako sluzku a ne vubec jako clena rodiny jak prezentuje agentura. Nekde jsou problemy s jidlem - strava jen polotovary, nebo jezdi do restaurace a aupair neberou sebou vubec. Taky problemy s pujcovanim auta, nelibi se jim kdyz se vracite k nim domu pozde vecer i kdyz mate volno. Kdyz se nastvou odpoji vam internet a zakazou pujcovat auto. To me prijde psycho. Zalezi na rodine a jake bude mit clovek stesti, ale nejak se bojim, ze u me to proste uz nepujde moc prekousnout, ze bych zase mela mit pravidla a ve svem volnu si nemohla delat co chci. Citim se ze asi uz jsem na tohle stara a nevim jestli mi to stoji za to.

Takze dalsi dotaz, neni lepsi proste k tem 35 tisicum co by si vzala agentura nasetrit dalsi penize a jet tam treba na mesic/dva jako turista?

Je mi 25 a tento program je limitovany vekem a berou do 26 let max. Takze si rikam jestli mam vyuzit prilezitost a zkusit to, nebo proste radsi jet do ameriky sama jako turista. Nechci moc riskivat to, ze se mi nepovede vyber rodiny a skoncim jako mnoho dalsich, kteri museli jet zpatky domu mnohem drive, protoze rodina byla strasna a vyhodit 35 tisic, abych jela treba za par mesicu domu se mi moc nechce, ale taky na druhou stranu hodne lidi si to pochvaluje ze to je idealni moznost jak poznat usa. Co myslite? :think:

Když máš k tomu postoj, jaký uvádis, pak je opravdu lepší si našetřit a jet jako turista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
7.6.21 17:36

Já tam kvůli takovým zkušenostem i mých kamarádek nejela. Ale jedna byla maximálně spokojená, dostala super rodinku a fakt si to tam užila. Jenom to byla opravdu výjimka. Jediná asi z 10 holek, kterých jsem se ptala. Některé to prostě nějak přežily a nejely domů dřív, ale rozhodně to nebyl takový zážitek, jaký by si přály a výdělek nula nula prd. Často po nich rodiny chtěly ať se živí samy, nebo ze svého kapesného živí jejich děti atd.
Jejich mentalita je prostě úplně jiná a au-pair je tam vysloveně služka, která maká od rána do noci, drží hubu a krok a poslouchá na slovo. Nezapomeň, že pro ně jsi tam často nějaká nula z východu, která beztak ráno chodí tátovi pomáhat orat pole, vyhýbá se raketám a teroristům a tak podobně.
Takže pokud chceš vidět, jak se tam žije, radši si našetři a jeď jako turistka. Opravdu to riziko, že natrefíš na blbou rodinu je obrovské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.6.21 17:47

Ja byla v USA jako aupair cca pred 15ti lety. Nepamatuji si, ze bych platila nejaky poplatek za program, bylo to zdarma. Prvni rodinu jsem opustila po 2 tydnech, meli me za sluzku. Ve druhe rodine uz to bylo lepsi, mela jsem k dispozici auto a volny cas pro sebe. Nicmene jsem se tam stejne nudila. Lepsi program je work and travel pres leto a pote mesic cestovani, absolvovala jsem 2× a nejradeji bych to absolvovala kazdy rok az do konce sveho zivota. Dulezite je vybrat si krasne misto (za me narodni park). Jestli uz neni vzhledem k veku pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18527
7.6.21 18:28

Takove finance? To bych se na to vy…a jela jako turista. Bydlenim v jedne rodine opravdu Ameriku nepoznas. Obzvlaste v Americe. Lide jsou tu hrozne ruznorodi, vic nez v Evrope. Hodne zalezi na statu i na postaveni te rodiny.
Na nas se tady nikdy niko povysene nekoukal, nebude to Evropou, spis au-pair uz z principu je takova hure vnimana pozice a na takovych se radi hoji ne zrovna dobre charaktery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6722
7.6.21 18:31

Myslím že to máš dost zidealizované…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16927
7.6.21 18:51

No letos to stejně bude komplikované kvůli covidu.

Bez agentury tě k dětem nikdo nepustí, pro rodinu je agentura jakási základní pojistka.
Na černo, bez agentury, navíc bez referencí od nějakých jiných američanů tě nikdo k dětem nepustí. A v práci co se na černo dělá (kuchyně, úklid a pdobně) jaksi je dost poptávka všech dalšíh nelegálů, co v USA žijí, nemohou se legalizovat a umí v tom chodit.

Zároveň ale v jakékoliv zemi na pozici au-pair budeš pomocný personál odněkud z Ruska. Ano, slušní lidé se k tobě budou chovat slušně, ale když chceš praocvat na pomocné pozici, tak se smiř s tím, že jsi na pomocné pozici. Cokoliv jiného vede k velkém mrzení na obou stranách. Zároveň jaksi tvoje pracovní zařazení je hned vedle nelegálů ze střední a jižní ameriky…

Jinak jednodušší to budeš mít přes Work&travel a ano, i tam musíš mít nějaké poplatky, sama pracovní vízum nezískáš a agentura s tebou má práci. A na letoš to taky nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16927
7.6.21 18:56

Pokud ti primárně jde o procestování USA, tak ty peníze na to vydělej jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 00:03

Diky za odpovedi!

Diky za vsechny odpovedi, doufala jsem trochu ze se ozve i nekdo kdo mel dobrou zkusenost, ale jak to tak byva ti spokojeni moc nepisou, ale nespokojeni vetsinou ano a je toho plny internet. :(
Me vubec nejde o to tam pracovat, jen jsme si rikala, ze by bylo fajn videt i jak takova rodinka funguje. Hlavne me to zajimalo z pohledu cestovani. No jeste nad tim budu premyslet, ale vypada to ze ten program je proste pro jinou skupinu lidi nez jsem ja.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat