Jaký druhý jazyk na střední škole?

Anonymní
7.6.21 12:47

Jaký druhý jazyk na střední škole?

Ahoj, chci se zeptat když by mělo dítě na ZŠ angličtinu ale na sš by si měl vybrat buď angličtinu nebo němčinu, tak kdyby si vybral němčinu tak by se v té ss učili vše od začátku? Protože by to dítě neumělo. Německý ani ň? Jak to je? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2541
7.6.21 12:51

Nejlépe se zeptat na dané škole, všude to můžou mít jinak. A na ZŠ jsou teď 2 jazyky, nebo ne? Takže by dítko mělo mít alespoň základy dvou jazyků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
7.6.21 13:00

Uz jsem teda ze střední nějakej pátek, ale od začátku se nejelo. Spoluzacka prestoupila do anglictiny a po chvili se vracela zpět na nemcinu protože to nezvládla. Na vysoké jsme taky pak měli angličtinu pro začátečníky, ale taky to nebylo úplně od začátku. Nějaký základy byly samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
7.6.21 13:07

U nás na sš to fungovalo tak, že povinně byly dva jazyky, AJ a NJ. S tím, že při nástupu do prváku si student mohl vybrat, který jazyk chce jako,,hlavní¨¨ a druhý jako,,vedlejší¨ U toho hlavního šlo o to, že už by v něm člověk měl mít nějaké základy a bude z něj pak maturovat. Vedlejší se učil povinně taky, ale téměř úplně od začátku a nebyla z něj maturita. Doporučuji vybrat si ten, který už se dcera učila dřív. Pokud chcete nějaký jazyk navíc, pak doporučuji spíše jazykovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
7.6.21 13:10

U angličtiny a němčiny bych předpokládala, že se úplně od začátku nepůjde, protože to jsou jazyky, které se běžně vyučují na základce. U francouzštiny, ruštiny a španělštiny bych naopak od dětí žádné základy nečekala.

Já jsem měla na střední ruštinu a jeli jsme od nuly. Němčináři myslím ne. Ale to už je víc než patnáct let, tehdy ještě na běžné základce byl jen jeden cizí jazyk.

Normálně bych se zeptala přímo na konkrétní škole, je to relevantní a důležitý dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14363
7.6.21 13:32

U nás na střední se jela němčina od začátku, sice rychlejším tempem než na základce, ale učitelka dávala ohledy na začátečníky. A my co ji už uměli (res. spíše měli umět :D ) jsme si to pěkně zopakovali :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
7.6.21 13:36

Ne nějaký základ toho jazyka už mít musí, nejede se úplně od nuly. Většinou se bere ten jazyk, co dítě mělo na základce. Od nuly jsme jely druhy jazyk (v mem případě ruštinu), ale ten jeden ze základky už byl pokročilý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
7.6.21 13:49

Nějaké divoké.. Na ZŠ jsou povinné 2 jazyky, kluk si vybral ruštinu, učil se jí od 5.tridy, v 9 přešel, na nové škole jen němčina, no musel rok dohnat. Na SŠ mají povinně aj a nj, ale od začátku nepojedou, pac se předpokládá, že ji měl 2 roky na ZŠ :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34545
7.6.21 13:52

Jestli je nějaké opakování, nevím. Ale u němčiny se předpokládá, že studenti mají základy ze ZŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
7.6.21 13:55

Na základce jsou přece dva jazyky, holka měla AJ+NJ. Teď je v prváku na gymplu. AJ povinně a k tomu si přibrala ruštinu, tam jedou od nuly. Ale v AJ a NJ se psaly v září rozřazovací testy, a na jejich základě se utvořily skupiny…ale od nuly se nejede v žádném z nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
7.6.21 14:07

Tohle může mít každá škola jinak a u nás taky byl „hlavní a vedlejší“, u hlavního se počítalo se znalostmi ze základky a u vedlejšího se začlo pěkně od píky od začátku…
prostě si do té školy zavolej, za to nic nedáš a budeš v klidu…
jazyky jsou základ, já jsem klidně i pro tři, ať se děcka ve světě domluví… je celkem tristní, jak velká část mé generace a padesátníků neumí na dovči ani kváknout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
7.6.21 14:13

Oprava, špatně jsem to napsala. V AJ byly ty rozřazovací testy, to je hlavní jazyk. A u těch „druhých jazyků“ se už při zápisovém lístku vypisovalo jak dlouho ten vybraný druhý jazyk děláš. Takže u němčiny by Tvoje dítě napsalo 0. A pokud by se jich takových sešlo hodně, tak by skupinu začátečníků otevřeli. U nás se tak nestalo, němčina od nuly není…jen ruština a franina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29204
7.6.21 14:14

Angličtina je na zakladce povinná, takže bude povinna i na střední, pochybuju, ze by byla ve výběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
7.6.21 14:27

U nás nebyla na výběr španělština, jen němčina, francouzština a ruština. Vzala jsem ruštinu, protože jsem věděla, že učitelka je moc fajn. Pokud můžeš, tak se zeptej někoho kdo na školu chodí a řekne ti, jo němčináři šprtali slovíčka furt a francouzstinari to taky lehké neměli. Umět azbuku je fajn, ale to je asi vše. Využití nevidím žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
7.6.21 16:32

@dreamis ted se rustina zas vraci i do hr oboru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu