Autosedačka 15-36 kg kompromis

14.7.15 09:17

autosedačka 15-36 kg kompromis

Mám dotaz ohledně výběru autosedačky. Chci-li udělat kompromis kvalita vs. cena. Mám volit „lepší“ autosedačku bez isofixu? Nebo raději o něco méně kvalitní, ale s isofixem? @steeve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
14.7.15 09:22

@marmelada78 15 -36 jedině s isofixem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
14.7.15 09:24

Tak třeba Cybex vychazi v testech s i bez izofixu skoro stejne… Zrovna nedavno jsem cetla nejake nove vysledky testu… jen ted nevim, kde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32126
14.7.15 09:26

Tak záleží jestli tvé auto má isofix nebo ne..naše třeba nemá, takže tam rozhodování nebylo žádné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.15 09:26

@malinika @mroe Díky za reakce. Já nějak právě mám pocit že raději jít do isofixu, nějak ve mě nebudí důvěru to jak je sedačka bez isofixu jen tak „na volno“ položená v tom autě, říkám si že ten pás sám o sobě ji přece nemůže dostatečně zafixovat v případě nehody.. Tak právě dost váhám. Budu ráda za jakékoliv tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.15 09:27

@smurfka Auto isofix má, jinak bych neuvažovala o sedačce s isofixem :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
14.7.15 09:28

Tak to byly testy ADAC 2015…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
14.7.15 09:30

My mame obe, s i bez, s izofixem lepe sedi v aute, ale jestli to ma nejak zasadni vyznam pro bezpečnost, nedokazu posoudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
14.7.15 09:31

@marmelada78 U té sedačky bez isofixu je spíš průšvih, že pokud se něco stane, tak ten pás, kterým je dítě připoutané nenese jen jeho váhu, ale i váhu sedačky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
14.7.15 09:34

Já teda v týhle kategorii jedině isofix - my zrovna přecházíme do téhle kategorie ale nějak mi nehraje to že sedačka je na volno a v případě nárazu jde dítě i sedačka setrvačností do pásu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
14.7.15 09:44
@teepe píše:
Já teda v týhle kategorii jedině isofix - my zrovna přecházíme do téhle kategorie ale nějak mi nehraje to že sedačka je na volno a v případě nárazu jde dítě i sedačka setrvačností do pásu…

Tak u člověka dospeleho je to stejne, jaky je v tom rozdil? Naopak, aby pasy spravne fungovaly, musí mit dite pozadovanou NEJMENSI vahu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
14.7.15 09:49
@mroe píše:
Tak u člověka dospeleho je to stejne, jaky je v tom rozdil? Naopak, aby pasy spravne fungovaly, musí mit dite pozadovanou NEJMENSI vahu…

Samo dítě má nějakých 20 kilo, se sedačkou může mít kolem 30, ne? Takhle to bylo myšlený.. :think:

Náš starší zatím jezdi v sedačce bez isofixu, ale budeme mu kupovat s… Mladšímu jsme koupili s isofixem rovnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
14.7.15 09:58
@kate02 píše:
Samo dítě má nějakých 20 kilo, se sedačkou může mít kolem 30, ne? Takhle to bylo myšlený.. :think:Náš starší zatím jezdi v sedačce bez isofixu, ale budeme mu kupovat s… Mladšímu jsme koupili s isofixem rovnou…

Ano, tak to bylo mysleny, jenze pasy v aute jsou na dospeleho člověka, ktery 20 kg urcite nemá a tedy je mozne, ze spravne nezabrzdi pohyb lehkého dítěte… nejsem samozrejme odbornik, ale tak ja si vysvetluju tu nutnost nejnizsi vahy při prechodu na vyssi kategorii… mimo jiné… A Cybex skutecne vychazi s i bez izofixu stejne v testech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
14.7.15 10:13

No mě jde o to, že ta váha jde v podstatě na dítě, které je první na pás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
14.7.15 10:19

@mroe Jenže ty testy jsou dělané v „labolatorních“ podmínkách…Nevíš, kolik kg bylo v autosedačce simulováno, jestli byl testovaný i boční náraz, na figuríně nezjistíš, co jí dalších 10 kg za zády udělá s hrudní páteří a ográny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama