Autosedačka a vajíčko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
brncal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.09 15:35
Autosedačka a vajíčko

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Máme doma dvou letou holčičku, která má připevněnou autosedačku za sedadlem spolujezdce, prý je to nejbezpečnější. Teď čekáme miminko, které budeme dávat do vajíčka.
Jak jste umístili sedačky v autě vy?
Vzhledem k tomu,že mimi se narodí v zimě, chci vajíčko vždy vytahovat z auta, aby pak nebyla miminku zima.

Reakce:
steeve
Kelišová 7095 příspěvků 08.12.09 16:10

dejte to vajíčko za sedadlo spolujezdce, je to bezpečnější hlavně proto, že se tam nastupuje od chodníku, a ta větší dcera touto stranou může taky nastupovat, když to vajíčko budete stejně vyndavat, tak tudy proleze a poté připnete vajíčko.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28255 příspěvků 08.12.09 16:10

Ahoj.Pokud jsi řidič,je možné dát vajíčko na místo spolujezdce,pokud je volné,ale nedoporučuje se to a já bych to ani nedělala.To místo je dle statistik nejméně bezpečné.

Já řidič nejsem.Emičku ještě vozíme ve vajíčku,protože teď přes zimu jezdíme málo.Vajíčko dáváme na zadní sedadlo vedle sedačky Adámka.

Ale na miminko vedle sebe budeš mít zase větší dohled.

Musíš sama zvážit.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 08.12.09 16:45

ahojky,

my máme starší dítko za sedadlem spolujezdce, mladší za řidičem. hlavně kvůli tomu, že máme s manželem oba dlouhé nohy a tato kombinace nám vyhovuje:) i když teď už má větší dítko autosedačku 15-36, tak bychom to mohli i přehodit. za chvíli ale půjde mladší do sedačky 9-18, tak se to zas změní…jinak je taky možnost umístit sedačku na prostřední místo vzadu, podle crashtestů to snad je i nejbezpečnější. musí to však být místo vybavené 3 bodovým bezpečnostním pásem. pozor vpředu může být sedačka umístěná pouze, pokud tam není airbag, nebo jde vypnout (pak musí být vypnutý).

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 08.12.09 18:19

Jenom malickost - nejbezpecnejsi je misto za ridicem - nasli jsme to v nejakych moto radach BESIPu ci co. Je to i logicke - pri srazce se ridic instinktivne snazi uchranit a strhava auto na druhou stranu nez je sam…Ale blbe to je pri nastupovani ze silnice, to jo - nez se tam da vajicko vcelku trva…ale stejne mame malou za ridicem.

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.09 19:27

Já mám v autě Kubíka za spolujezdcem a Karolínku ve vajíčku za sebou (za řidičem) - jednak při parkování u domu můžu používat jen jednu stranu a to tu za řidičem a tak si nedovedu představit jak bych vytahovala vajíčko přes velkou sedačku :nevim:
Až půjde Karoli do větší sedačky 9-18 kg tak ji dám za spolujezdce kvůli přivazování! Přes velkou sedačku na tu menší dosáhnu líp než naopak. Kubík se sám neumí pořádně přivázat a tak ho budu mít víc po ruce a taky ta menší sedačka je taková hamatnější a je potřeba víc místa na nožičky což je u nás za spolujezdcem!
Vymyšlené to mám dobře, ale jak to bude fungovat uvidím až v reálu 8-)

Vajíčko bych na předním sedadle nevozila, měla jsem tam syna jednou a šíleně mě to rozptylovalo :roll:
Vždycky jsem ho vozila vzadu a když byl nějaký problém tak jsem zastavila a nikdy jsem nic neřešila při jízdě jak mě lákalo když byl vepředu.
Teď mi v autě nejde vypnout přední airbag a tak vajíčko vepředu vozit ani nemůžu a taky máme super chůvu a ten se o Karolínku postará za každé situace :palec:

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 08.12.09 22:41

My vozíme vajíčko vepředu :nevim: A syna za ním, já sedím za manželem. Ještě pár měsíců a půjde malá do sedačky 9-18 a to pak bude za řidičem.

Váš příspěvek
Reklama