autosedačka Infinity Kiddy Pro

Anonymni
25.7.07 21:07

autosedačka Infinity Kiddy Pro

Ahoj, teď se mi dostaly do rukou nové testy autosedaček. Pro skupinu I to vyhrává Infinity Kiddy Pro. Máte s ní, prosím, někdo nějakou zkušenost. Junior pomalu odrůstá vajíčku, tak to začínám řešit. Bohužel nemáme isofix. Vždycky jsem si myslela, že vedou MaxiCosi, ale tahle v testech dokonce porazila i MaxiCosi Priorifix, a to je bez fixu! Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3657
8.2.08 13:32

Taky prosím o zkušenosti s touto sedačkou. Právě přemyšlíme o její koupi.
V testech dopadla opravdu dobře a cena (něco přes 4000,–) je docela dobrá.
Dííkkkyyy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
8.2.08 15:05

Kiddy to vyhrála v testech z jednoho důvodu, ona místo pásů používá záchytný stolek, kde se lépe rozloží energie nárazu a dětské tělíčko není tak namáháno jako u klasické sedačky s pásami, takže v tom je výborná, druhá věc ale je, že pod tím pultíkem je dítě zavřené, a většině dětí se to nelíbí, a dostat tam dítě v zimní bundě je někdy problém, a další věc, že se Kiddy nedá téměř polohovat, nemá dvojitou konstrukci jako běžné sedačky, které po lyžině jezdí a polohují se. Takže z bezpečnosti výborná , ale chce to před koupí 100% vyzkoušet jak se v tom bude dítě cítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ame
13.2.08 21:02

Kiddy Infinity Pro už sedí u nás v autě a Dorka v ní :) Na záchytné těleso se vrhla okamžitě, jakmile jsem ji zkusila po:,–(it ještě doma. Poplácává si ho ručičkama a olizuje. Za příplatek se dá dostat jakási stužka s navlečenýma hračkama, které jsou tak přímo před dítětem k hraní (připadalo mi zbytečné).

Protože nefunguje na principu pětibodového bezpečnostního pásu, je možné sem přesunout dítě dřív, než se doporučuje u ostatních sedaček. Při nárazu dítě celou horní polovinou těla o těleso plácne. Myšlenka je stejně
prostá jako geniální, imituje dospělého :)

A tohle ja ta naše krasavice:
http://i3.ebayimg.com/…a9_1_sbl.JPG /> Má pozici sedící a ležící, ta je mmch víc ležící, než u Römera nebo Maxi Cosi. Proč se tyto předhánějí v počtu mezipozic, mi jaksi uniká, buď je dítě vzhůru a sedí a kouká kolem, nebo spí, takže ho položím…

Ne, v zimní bundě by to asi nešlo. Oblékla jsem Doře prostě o jednu tenkou vrstvu víc, shora ji přikryla dekou, dokud se vymrzlé auto během několika minut nevyhřálo. Pro zájemce je jakási podložka, která z jedné strany zahřívá, z druhé chladí.

Ne, záchytné těleso není jediný důvod, proč vyhrála testy. Sedačka má jakýsi speciální patentovaný potah „Honey Comb“ (v překladu „medový plást“), který chrání zejména při bočním nárazu. Dalším bezpečnostním prvkem je její extrémně nízká váha.

Vyzkoušet doporučuju, ostatně jako cokoli, co má dítě tak dlouho používat. Od toho je taky 14 denní lhůta na vrácení, ne?

Jo, a abych nezapomněla, pokud vím, je kiddy jediný výrobce, který VYMĚNÍ BOURANOU SEDAČKU ZA NOVOU ZDARMA.

ame :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.2.08 11:50

Dobry den, prave mi prisla postou tato autosedacka. Vypada to, ze se v ni syn bude take citit dobre. Jen jsem se chtela zeptat, jestli se vam taky vykla to opredlo, asi to je kvuli polohovani? Simona

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.3.08 15:23

Kiddy

Ahoj všechny maminky, našemu prckovi už taky začíná být vajíčko malé,takže uvažuji o koupi nového a lepšího „sedátka“ :D
Jednoznačně u mě vyhravá Kiddy infiniti pro…
Plně souhlasím s „Ame“,není co dodat…
Akorát se Vás ptám, jaký potah je lepší ???

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.3.08 20:51

Tak jsem se na ni byli dnes podívat na veletrhu v Brně, a můžu říci velké zklamání.
Nejprve jsme ji vyzkoušeli na naší 6 ti měsíční, ačkoliv má ještě minimálně 3 měsíce čas na takovouto sedačku a v pohodě se vejde do kolíbky, tak v Life pro ( je to skoro totožné jako Infiniti, akorát je až do 36 kg) byla totálně zašprclá, nikde ani kousek místa( na nejužší provedení, což je pro 9 kg dítě a naše má necelých 7 kg, a byla jen v dupačkách a kabátku), sedačka se nedá polohovat,takže je nucená sedět už od mala, akorát má nějaké držadlo vzadu,kterým se prý posouvá, takže jestli se dá posunout, tak ještě před připoutáním dítěte , a nikoli za jízdy, když usne jako u normálních sedaček.
A když jsme chtěli sedačku zvětšit a vyzkoušet na starší dceři 3 roky a 15 kg, tak i obchodnímu zástupci to dalo práci na 5 minut, je to hotová operace, sedačka musí z auta ven, odepnout vzadu potah, vycvaknout zarážku, vyndat držáky hlavové opěrky a bočních opěrek, posunout a vše znova zpět, prostě s dítětem v sedačce, jako u všech normálních sedaček to nejde, navíc ta sedačka vůbec nedrží v autě, není tam nijak přidělaná, je přidělaná až s dítětem, takže když tam dítě není a jedete v autě tak bude sedačka lítat v autě.
A nakonec, když to bylo přestavěné na tu starší a přemluvili jsme ji aby se tam nechala nacpak, tak i v tričku tam byla na těsno, chtěl bych ji vidět v zímní bundě- ani náhodou, a to je ten pultík až do 18 kg, pak se už poutá tříbodovým pásem z auta, takže veškerá výhoda bezpečnosti ochraného pultíku v tu chvíli padá.
A poslední co nás dostalo, ta sedačka je z polystyrénu, větší bouchnutí do ní tak se zlomí, a chceme vidět, kolikrát přežije to přesouvání držáků hlavové a boční opěrky, než se ten polystyren vydrolí a ty držáky začnou vypadávat.
Jediné co je na ní pěkné jsou ty potahy , jsou měkké, a asi i díky tý plástvové struktuře budou prodyšný, ale to je tak vše pozitivního.

Takže pokud o ni uvažejete, nejprve vyzkoušet s dítětem, možná je to jen náš názor, ale to není sedačka, ale vězení na dítě, které je sice měkké, ale rozhodně ne na velikosti dětí na jaké je dělaná, a už vůbec si nedovedeme představit nacpat 12 leté dítě , které musí mít podle zákona sedačku do Life plus, nevejde se tam ani výškově, ani šířkově.

• Nahlásit
  • Citovat
1660
2.4.08 15:32

Ahoj holky,

tak jsem dala na Vaše rady a jeli jsme si jí vyzkoušet přímo do obchodu. Teda prodavačka mi hned řekla, že by jí zajímalo, kdo ty sedačky testuje, protože tahle je dost divná. No nedala jsem na ní a dala jsem tam do ní syna. Řeknu Vám, že ten pultík je tak veliký, že měl ruce vzhůru a řval jak pominutý. Tak prodavačka povídá: „Jak tak koukám, tak Vám zabalim rovnou dvě“ :lol: :lol: :lol: :lol:

No fakt hrůza. Ještě, že jsme si jí jeli prohlídnout.

Nakonec jsem si vybrali Chicco Key 1 XP. Seděla moc hezky a Martínkovi se v ní evidentně moc líbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ame
4.4.08 14:21

Nedá mi to. Testy ADAC 2007 zde /> Po kliknutí na konkrétní sedačku se rozbalí její podrobné hodnocení. Pro neznalé němčiny hrubě překládám:
Kiddy Infinity Pro
BEZPEČNOST+
pozitiva: • nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu • velmi nízké hodnoty zatížení při bočním nárazu • dobrý průběh bezpečnostního pásu • vyloženě vysoká opěrka zad
negativa: • V závislosti na kontuře sedadla není sedačka ve vozidle pevně ukotvena. Před koupí bezpodmínečně vyzkoušejte ve vlastním vozidle.
OBSLUHA++
pozitiva: • Velmi nízké nebezpečí špatné obsluhy • jednoduché připoutání dítěte • zabudování sedačky je rychlé a jednoduché • návod na použití a varovná upozornění velmi jednoduše srozumitelná (to ovšem závosí na kvalitě českého překladu. mně se v překladu nelíbí jediné a to pojem samotného záchytného tělesa, ale to je jenom můj názor) • lehká sedačka
negativa: • není možné přesunout dítě do odpočívací polohy, když je dítě připoutané
KOMFORT+
pozitiva: • velmi dobrá opora nohou • velmi dobré čalounění
negativa: • omezený výhled
OČISTA/ZPRACOVÁNÍ+
pozitiva: • Potah se jednoduše odstraní a lehce se pere • dobré zpracování

RÖMER Duo Plus (Isofix)
BEZPEČNOST+
pozitiva: • velmi nízké hodnoty zatížené při bočním nárazu • optimální průběh bezpečnostního pásu a velmi lehké přizpůsobení dítěti • Autosedačka se dá s vozidle velmi pevně připojit • vysoká opora zad
negativa: • pouze průměrné hodnoty zatížení při čelním nárazu
OBSLUHA++
pozitiva: • velmi malé nebezpečí špatné obsluhy • jednoduché připoutání dítěte a zabudování sedačky • velice lehce srozumitelný návod na použití a varovná upozornění
KOMFORT++
pozitiva: • velmi dobrá opora nohou • velmi dobré čalounění • dobrý výhled
OČISTA/ZPRACOVÁNÍ+
pozitiva: • potah se lehce pere • velmi dobré zpracování
negativa: • potah se složitě sundává

MAXI COSI Priorifix(Isofix)
BEZPEČNOST+
pozitiva: • nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu • velmi nízké hodnoty zatížení při bočním nárazu • optimální průběh bezpečnostního pásu a velmi jednoduché přizpůsobení dítěti • Autosedačka se dá velmi pevně připevnit k vozidlu • vysloveně vysoká opěrka zad
OBSLUHA+
pozitiva: • malé nebezpečí chybné obsluhy • jednoduché připoutání dítěte a zabudování sedačky • velice lehce srozumitelný návod na použití a výsrtažná upozornění
negativa: • velice těžká sedačka
KOMFORT+
pozitiva: • dobrá opora nohou • velmi dobré čalounění • velmi dobrý výhled
OČISTA/ZPRACOVÁNÍ O
pozitiva: • dobré zpracování
negativa: • potah se náročně pere • potah se složitě sundává

CHICCO Key1 Isofix
BEZPEČNOST+
pozitiva:• nízké hodnoty zatížení při čelním i bočním nárazu • dobrý průběh bezpečnostního pásu • Sedačka je ve vozidle stabilně umístěna • výsloveně vysoká opěrka zad
OBSLUHA+
pozitiva: • malé nebezpečí špatné obsluhy • jednoduché upoutání dítěte a zabudování sedačky • lehce srozumitelný návod na použití a výstražná upozornění
negativa: • velmi těžká autosedačka
KOMFORT+
pozitiva: • dobrá opora nohou • velmi dobré čalounění
negativa: • omezený výhled
OČISTA/ZPRACOVÁNÍ O
pozitiva: • potah se dá lehce prát
negativa: • potah so obtížně sundává • lehké nedostatky zpracování

NICMÉNĚ VŠECHNY TYTO AUTOSEDAČKY JSOU DOPORUČENY ještě s jednou, HTS BeSafe iZi Comfort X1 Isofix, hodnocení ADAC pro všechny je „GUT“

• Nahlásit
  • Citovat
7138
4.4.08 15:54

Ame, sice nechápu proč cituješ nejdříve můj příspěvek, snad jsem v něm nenapsal něco špatného, ale z vlastní zkušenosti prodejce , který prodá v této kategorii několik set sedaček ročně se mi díky tomu, že se děti v sedačce Infiniti cítí stísněně a nedá se po usnutí polohovat nepodařilo prodat ještě ani jednu oproti sedačkám standartním s pásy. A i to že se sedačka kýve na sedadle ze strany na stranu nepřijde zákazníkům mnohdy moc bezpečné, ač ty výsledky má v testech dobré.
Proto vždy každému radím, ať si sedačku jde nejprve vyzkoušet, a nejlépe do obchodu , kde je více různých značek, aby je mohly porovnat mezi sebou, a u sebe v krámě to vidím, co lidé nakonec volí, ale Infiniti to rozhodně není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ame
16.4.08 21:41

steeve jj, už abych Doru odkojila, opravuju :wink:
ame.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.5.08 21:16

Přidávám se se svojí zkušeností s touto autosedačkou. Koupila jsem si ji jako druhou, když jedu s někým jiným. Pravda je, že jsem si ji chtěla koupit už jako první, ale když jsem tam v obchodě dala 9 kg dítě, tak se za tím pultíkem celé ztratilo a tvářilo se nešťastně, tak jsem radej koupila Chicco. Když už jsme měli 12kg, tak jsem kiddy přece jen pořídila. Už tam není tak utopené, ale vleze se tam pohodlně. Je super lehká, takže fajn na přenášení z domu do auta. Polohování na spaní mně vyhovuje taky maximálně.

• Nahlásit
  • Citovat
22.6.08 13:42

Přidávám naší zkušenost. Máme autosedačku kiddy life pro, bohužel se řadíme k procentu, kterým tato sedačka nevyhovuje. Zatím ju máme tedy ve skříni, ze začátku to vypadalo že to bude ok, ale na potřetí a pak už ne, malé se v ní vůbec nelíbilo a tak jsme museli koupit jinou a to ramatkupáč jsme ji zkusili od známé a super. Dcerce se tam líbí a je v pohodě. Doufám, že až jednou docílíme 18 kg tak snad už nám kiddy bude vyhovovat. Zatím bohužel. Je to prý její největší zápor, že ne všem dětem vyhovuje :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.08 20:14

Kiddy Infinity versus ostatní 9-18kg

Tak jsme také uživatelé Kiddy Infinity a maximální spokojenost. Používáme ji pro dceru téměř dvouletou, velmi živou a hlavně velikou (15kg, 92cm). Nejprve jsme měli vajíčko, pak přešli do Maxi Cosi XP (a souběžně v druhém autě Chicco Key), ale bohužel z obou vyrostla malá během půl roku (nedovedu si představit dítě, které v nich vydrží do 4 let, jak je uvedeno v návodu!). Navíc z pětibodových pásů se mi malá během pár sekund vyvlékla a za jízdy dokonce otevřela dveře (v roce a půl, hned jsme dali pojistku, ale stejně…). Pultík malé vůbec nevadí, naopak, bere to jako samozřejmost a sama se o něj hlásí. My jezdíme i v zimní bundě a bez problémů se tam vejde. Polohování na leh mi připadá super, jde to víc na ležení než Maxi Cosi XP apod. Poutání je rychlé a snadné.
Prostě super (a to jezdíme v kuse běžně i 6 hodin k babičce na Moravu, do Alp atd.).
Doporučuji vybírat tuto sedačku hlavně s ohledem na to, jaké je Vaše dítě.
Naše malá je už od mala ráda pevně zavinutá (nejdříve zavinovačka, pak pytel na spaní a ještě deka přes hlavičku), mám pocit, že pevným „svázáním“ si dodává jistotu, vyhovují jí raději úzké golfky než široký kočár Jané Slalom, takže jsem předpokládala, že ani pultík jí nebude vadit…
Ačkoli váží už 15kg, rozhodně nemůžu doporučit sedačku 15-36kg, není pro takto staré děti vůbec vhodná a Kiddy je vhodnou alternativou než doroste do např. Cybex Solution X (má jí 7 letý syn a super, dobře se mu v ní také spí díky opěrce hlavy-žádné jiné značky to nemají a nelze dát děti vůbec na spaní).
Snad jsem někomu pomohla při rozhodování.

• Nahlásit
  • Citovat
76
18.11.08 19:29

My používáme Kiddy Infinity Pro a jsme docela spokojeni, ačkoliv jsem ji zakoupila v internetovém obchodě (slíbili mi, že když se v ní malému nebude líbit, že mi ji vymění za jinou) a když mi přišla, byla jsem dost zklamaná. Ty klasické s pásem, co mají všichni okolo mi najednou přišly o dost lepší, větší a pohodlnější. Malý (tenkrát asi 11 měsíců) byl za tím bezpečnostním pultíkem úplně utopený. A když usnul a trochu se sesunul, koukala mu jen čupřina. Ale zvykli jsme si (přeci jen vyhrála ten test a je bezpečná, což je u autosedačky pro mne priorita)
Posledních půl roku jsme spokojeni, malý do ní dorostl, když usne, tak si opře hlavu o ten pultík, takže ji ani nepolohujeme (upřímně jsem dodnes nepřišla na to, jak se to vlastně polohuje a za jízdy to stejně polohovat nejde). Neumím si ale představit, že by v ní vydržel do svých 4 let- ikdyž se celá roztáhne na maximum, bude mu zřejmě malá, není moc prostorná pro takhle velké dítě.
Se zimní bundou ho do ní sice nacpem, ale většinou mu ji svlékáme už před cestou, protože v té bundě je tam trochu nepohodlně napasován.
A to, jak tu někdo píše, že když dítě v sedačce nesedí, že mu sedačka lítá po autě- ta sedačka má být VŽDY připoutaná pásem, tak píší v návodu a tak také rozum napovídá. Nechtěla bych, coby spolucestující na předním sedadle, při nárazu dostat zezadu do hlavy nepřipoutanou sedačkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama