Autosedačka - kam s ní?

206
4.6.06 15:40

Autosedačka - kam s ní?

vv

Příspěvek upraven 19.08.11 v 14:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1614
4.6.06 15:44

mám pocit ,že za řidiče.Protože když strhne volant jde to do zadní druhé strany.Ale na 100% to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
4.6.06 15:58

Jo, je to strana za řidičem, ale autosedačka se dává obvykle na opačnou stranu, aby dítě nastupovalo a vystupovalo z chodníku a né z cesty. Pokud budete mít víc než jedno dítě, tak je to stejně jedno :wink:

Záleží komu co vyhovuje. Já vozím Kubu za řidičem, abych nemusela obcházet celé auto dokola a má zamknutou pojistku dveří, takže sám z auta nevystoupí.

Od září ale budu vozit 2 děti, takže auto obcházet budu stejně a tak půjde vajíčko za řidiče a Kuba za spolujezdce.

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
4.6.06 16:09

Ahoj,

my už používáme autosedačku 9-18 kg a dáváme ji na střed. Máme tam normální pás a myslíme, že když přijde náraz z boku, je ve středu víc chráněná. Myslíte, že to neni blbost a že tam může být? :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.6.06 16:34

Ten střed je asi nejlepší.
My ji máme za spolujezdcem (do který strany to chytneš nikdy nevíš). Ani jsem tak nepřemýšlela o tom, že je to lepší kvůli vystupování u chodníku (ve většině případů, ne však vždy, ale je to recht) jako proto, že je pro mě pohodlnější a rychlejší se v případě potřeby otočit, abych malou viděla, napolohovala autosedačku, případně něco menšího podala, než to sledovat v zrcátku. To pro mě znamená větší ztrátu času a pozornosti…Navíc za řidičem by bylo málo místa na nohy, manža má sedačku dost vzadu…
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
4.6.06 16:47

U manžela v autě ji taky dáváme na střed je to nejbezpečnější.Autosedačky prý mají nejslabší místa při nárazu z boku.
Mě šlo právě o ty strany, když vozím malýho svým autem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.6.06 16:51

Hanyno obávám se, že tuto otázku ti nikdo nezodpoví, protože nikdy nevíš, odkud se co přivalí:( Bohužel v tomhle je risk. Naše malá je za spolujezdcem.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
4.6.06 17:26

My vozíme Michalku hnedka vedle řidiče ve vajíčku, otočenou proti směru jízdy…prý je to nejbezpečnější :wink: ,ale jak si čtu, každý má jiný názor a stejně, když nějaká havárka příjde,tak nikdo neví z jaký strany!! :(

Takže hodně ŠŤASTNÝCH kilometrů bez nehod :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.6.06 17:32

Martinko, vajíčko jsem taky vozila vepředu (důvod byl mimojiné to, že jsem na ni viděla, kdyby začala zvracet). To je pro mě samozřejmé. O místě spolujezdce se říká, že je to sedadlo smrti, ale těžko soudit, fakt si nevybereš, nikdy nevíš, kdy to do tebe kdo pošle.
Ale vesměs mam dojem, že se tu bavilo o sedačkách 9-18kg soudě dle věku dětí. A tu mam za spolujezdcem.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
4.6.06 18:00

no já bych autosedačku do středu nedávala. U nových typů autosedaček už to výrobci ani neumožňují. Jsou tam totiž jen dvoubodové pásy a ty zcela určitě v případě nárazu autosedačku vhodně nezajistí. Raději bych volila sedačku, která je konstruována už i s ohledem na boční náraz a vázala ji buď za řidiče nebo spolujezdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
4.6.06 18:02

charlotka - my máme na středu pás stejnej jako je na bocích. Autosedačku máme Maxi Cosi Priori XP, takže vůbec nevíme, jestli neděláme blbost. Koukáme po jiných autech, ale někdo má za spolujezdcem, někdo za řidičem a někdo právě i uprostřed - takže si pak vyberte :( :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
4.6.06 18:10

jé na tu mám zálusk - spokojenost? :D No, já vycházela z toho, že většinou jsou uprostřed jen dvoubodové pásy, pokud máte stejné jako na bocích, tak by to asi neměl být problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
4.6.06 18:13

tak teď jsem to našla. Priorka se upevňuje tříbodovým pásem. Takže pokud byste tam měla dvoubodový, nepůjde vůbec připevnit. To je o čem jsem mluvila, že to už výrobci ani neumožňují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
4.6.06 18:20

charlotka - ta sedačka je super!!! Akorát je docela těžká - no ale zase nevim, kolik váží ostatní sedačky. Vím, že ti, co jí nechávají v autě na stálo, těm je to jedno, ale my bydlíme v Praze na Žižkově a manžel je zá:,–(ně proti, abychom jí tam nechávali :-( takže ji furt taháme sem tam :-(

Chtěla jsem ti vložit fotku (sem do diskuze), ale nevím, jak se to dělá :oops: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
4.6.06 18:27

Kámoška má sedačku vlevo,vpravo i ve prostřed...........má trojčátka a jinam je nedá.Tak a teď si vyber!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Jasně a mají velké auto s tříbodovýmy pásy i uprostřed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama