Autosedačka s Isofixem i pásy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelcaZ
Stálice 68 příspěvků 2 inzeráty 15.03.19 18:16
Autosedačka s Isofixem i pásy

Krásný večer,
Sháním pro dceru autosedačku, protože za chvíli nám už vyroste z vajíčka. Ráda bych sedačku, která lze připevnit na Isofix (máme Fabii Combi II), ale která lze připevnit také na pásy, protože rodiče mají auta bez isofixu, tak aby mohli dceru taky vozit a abychom nemuseli kupovat vice sedaček. Dále bych chtěla, aby mohla dcera jezdit co nejdéle po směru jízdy. Krásným boj jsem by bylo, kdyby byla sedačka otočná o 90° do dveří. Poradíme mi prosím někdo takovouhle sedačku? Kategorie 0-18/0-25/9-18/9-25 kg. Cena ideálně do 8 tisíc. Moc moc vám všem předem děkuji za rady a tipy.

Reakce:
lany2
Kecalka 129 příspěvků 15.03.19 18:34

Protismerna, otacna a na upvneni i bez isofixu… To si nejsem jista jestli se da sehnat :think:

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 15.03.19 18:51

@NelcaZ Pokud to nemáte daleko zkuste zajet do Kolína Kočárky Daniela, nám tam výborně poradili. Jenom pozor nejsem si jistá jak se bude dávat takhle velká sedačka do fabie, ke švagrovi do fábie kombi jsme sotva narvali posměrnou sedačku 9-18 s opěrnou nohou od Römera, sedačku jsme museli posunout do úplně přední polohy. Jinak jak jsem koukala tak kategorie 0-18 je buď na pás nebo Isofix, kombinaci jsem nenašla.

NelcaZ
Stálice 68 příspěvků 2 inzeráty 15.03.19 19:06

@Heivka Kolín máme trošku z ruky. Budeme muset vyrazit do nějaké prodejny, snad nám někde něco poradí. Já právě na internetu nic nenašla. A s tím autem nevím jak to zjistit jestli se nám tam vejde…jestli to zkusit změřit? To mě fakt nenapadlo, že by se tam nemusela vejít :think:

NelcaZ
Stálice 68 příspěvků 2 inzeráty 15.03.19 19:07

@Heivka a jakou máte vy tu sedačku od Romera? Ta je jen na Isofix?

NelcaZ
Stálice 68 příspěvků 2 inzeráty 15.03.19 19:24

@steeve mohl byste mi prosím poradit? Všimla jsem si v ostatních diskusích, že co se týče autosedaček, jste profík :D

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 15.03.19 19:36

@NelcaZ Máme Römer Duo Plus (My ji kupovali před 3 roky to se jmenovala jinak) ,v jednom autě Isofix máme v druhém ne. A sedačku jsme v prodejně zkusili dát do auta kterým jezdíme častěji, ona sedačka se vejde všude, ale jestli si cestující v předu budou moct upravit polohu a jestli při prosazování neomlátíte dítě o dveře a strop je druhá otázka. Takže najděte prodejnu s vlastním parkovištěm ať to můžete zkusit.

steeve
Kelišová 7045 příspěvků 18.03.19 08:54

@NelcaZ pokud chcete protisměrnou tak na isofix i na pásy, je to problém, otočná do boku aby byla na isofix i na pásy také nebude.
takže jedině 9-18 posměrnou , ty na isofix i na pásy existují , např. Römer Safefix plus, Römer Duo plus, Besafe IZI comfort isofix…

Alushka.S
Kecalka 247 příspěvků 18.03.19 08:59

My měli tu Römer Safefix plus a byli jsme s ní spokojeni. Také jsme měli požadavek isofix i pásy. :)

NelcaZ
Stálice 68 příspěvků 2 inzeráty 18.03.19 09:04

@steeve moc děkuji. Ještě se zeptám, je velký rozdíl mezi sedačkou po směru a proti směru? U těch protisměrných mohou děti jezdit až do těch 18kg proti směru, nebo se třeba v roce dávají už po směru? Z důvodu, že se tam třeba nevejdou..?

steeve
Kelišová 7045 příspěvků 18.03.19 10:14

@NelcaZ záleží jak která protisměrná, některé jsou protisměrné jen do 13 kg, většina do 18 kg a některé dokonce do 25 kg.
Ideální je vozit nejméně do 1,5 roku v protisměru, je to pro malé= dítě bezpečnější , některé děti zvládají déle- vejdou se, nevadí jim protisměr, některé potřebují otočit dříve. nejlepší je to vyzkoušet, co kterému dítěti vyhovuje.

BB520
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 12:46

@steeve taky poprosím o radu. Máme dvě děti. Starší (2 roky 3 měsíce, 100cm a 15 kg) má autosedačku Romer Duo Plus. Zatím se do ní vleze, pás mu jde ještě o jednu polohu uvolnit. Původně měl sedačku časem podědit mladší syn (2 měsíce, 65 cm), který je v klasickém vajíčku. Začínám ale uvažovat o koupi autosedačky 0-18,buď Cybex Sirona nebo Romer Dualfix (zatim jsme nezkoušeli, jak sednou do našeho auta, ale víc mě to táhne k Romeru), protože to vypadá, že stejně jako starší rychle odroste z vajíčka. Vyplatí se to koupit hned nebo mám čekat, až jak mladší poroste? A kdy je možné přesunout starší dítě do autosedačky 15-36 kg? Stačí splnit váhové kritérium nebo i zde existuje nějaké věkové omezení?

steeve
Kelišová 7045 příspěvků 26.03.19 13:10

@BB520 počkejte až syn vyroste z vajíčka a poté dle aktuální situace řešte jestli půjde do Dua nebo pořídíte nějakou 0-18.
Ten starší může jít do sedačky 15-36 kg, tam je nutné mít 15 kg a navíc se doporučuje výška cca 96-100 cm a věk min. 2,5 roku, ale ta váha je povinná. Zatím pokud se vejde do Dua ho v ní nechte, a pak můžete přejít do 15-36.

BB520
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 14:21

@steeve děkuju, konečně vim, jak je to s přechodem na 15-36 :)

Váš příspěvek
Reklama