Autosedačky pro děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
252
11.1.22 12:33

Autosedačky pro děti

Ahoj holky. Dnes procitam diskuze ve fb skupine autosedaček.
Sama mám protisměrku pro dvouleťáka, ale nestacim se divit co ty zensky jsou schopny.
Vetsina zenskych tam resi autosedacku, kdy konci protismer v tech 18kg na posměr a div ji tam nezlincujou, jake jsou bezohledne a chteji pomalu zabit sve dite, kdyz maji pokracovaci posměr a socky, ze si nekoupili Klippan :zed: že si maji teda koupit dalsi protisměrku apod..
Ja nestacim zírat. Běda, když uvazuji o pokracovaci koupi kvalitni posměrky, hned vedome vrazdi sve deti.
Jako ja jsem za jedno s bezpecnosti, ale kvalitni posmerka prece neni vylozene nebezpecna sedacka a hlavne je to kazdeho vec 8o nikdy by me nenapadlo nekomu rikat, ze tim dite ohrozuje na zivote.
Jedna pani to tam pise hezky, tedy ze je kvalitni posmerná bezpecna a protismer je bezpecnejsi, ale neni nebezpecny. Sesypaly se na ni jak vosy. S tim já ale souhlasím. Ale neodvazuju se tam nic napsat, fakt ne :mrgreen: :mrgreen:
Jako já fakt jeste nevidela kolem sebe, ze ma nekdo jako my protismernou sedacku. Takze to u nas ani tak rozsirene jeste není. Coz je samozrejme skoda, aspon těch 18kg povinně… ale takhle se osvěta přece nedělá 8o
Treba kamaradce jsem rekla, ze ma nevhodne vajicko pro miminko, neatestovane a to je podle me nejvetsi zlo, kupovat šunty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27397
11.1.22 12:46

A dotaz je kde? Tyhle skupinky na fb jsou plné fanatiček, to máš jak s nošením v šátku apod. Zlaté eMimino, tady si pořád nekdo stěžuje, jak je tu každý zlý a že dostane sodu, ale zeptej se na něco v nějaké skupině na fb a ještě ráda přijdeš sem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
11.1.22 12:49

Tak jestli to bylo ve skupině o protisměru, tam se prostě prosazuje protisměr co nejdýl. S jiným názorem je lepší chodit do jiných skupinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66442
11.1.22 12:51

@tothova jakékoliv cíleně zaměřené skupina jsou plné fanatiků. Ať si každý dělá, co chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2266
11.1.22 13:12

Hele… Já jsem ročník 91 a v autě mě vozili v náručí :D S kámoškama jsme jezdily pravidelně v zadu nepřipoutané a hrály jsme si hru „na volno,“ kdy jsme sebou nechaly během jízdy házet :D
Takže tady je ještě dost generací, které autosedačky považují za novodobý výmysl, aby z lidí tahali prachy (generace prarodičů). Pak jsou tu tací, kteří si myslí, že právě protisměr je na tahání prachů z lidí a jakákoliv sedačka je fajn.
No a pak jsou tu tací, kteří si sednou a před pořízením sedačky, se kromě ceny zajímají i o bezpečnost, testy a tak. Jenomže myšlení je náročné a taky nějaký čas trvá, než se s tím člověk popere.
Takže spousta lidí prostě jenom sedne na net, podívá se kde je co za jakou cenu a koupí tu nejlevnější sedačku 0-36kg, narvou do toho nesedící dítě a pochvalují si, jak je to super. Tohle mi přijde naprosto tristní, lidská zdechlost se zajímat o své děti.

Někteří si chtějí nechat poradit, problémem je, že ty nejlepší sedačky jsou často hodně drahé a dost lidí si je prostě nemůže dovolit a nebo tolik peněz prostě nechce dát.
Kolik mě doma stálo nervů vysvětlit manželovi a pak i jeho a i svým rodičům, proč chci protisměrnou sedačku za 8 tisíc, když můžeme mít zadarmo naprosto otřesnou 11 let starou autosedačku po 4 dětech, kterou jeho kamarád vyhrabal z půdy.
Jsem se s nimi pohádala jak nikdy. Až když si sám chlap našel na youtube nějaké crash testy s dětskými sedačkami a různé testy a porovnání, tak pochopil. Ale nakonec stejně trval na jiné posměrné sedačce za 4,5tisíce.
Je to těžké tady, málo se ví o tom, že je bezpečnější pro děti jezdit v protisměru. V prodejnách aut to nikdo neřeší, nikde nejsou žádné informační letáčky. Často i v nějakých prodejnách rodiče prodejce neupozorní a je prostě rád, že jim vecpal jakoukoliv sedačku.
Takže pokud člověk chce informace, musí do nějakých takovýchto skupin fanatiků, kde ho při špatném dotazu, sežerou zaživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
11.1.22 13:14

Dotaz zadny, jen me to rozcililo.
Vicemene taky preferuji protismerky, ale nekdo proste nema na to kazdy rok menit autosedacku za 10 a víc tisic a tak zvoli třeba stredni cestu. Jako vetsina tam - koupi kvalitni protismer do 18kg a zaroven pokracovaci posmernou.

Nebo treba jako já, nevedela jsem o protismerce, koupili jsme po vajicku docela drahou posmernou do 18kg, ale mohla jsem ihned tu stavajici vymenit za novou protismernou, kdyz jsem si precetla clanky. Nekdo proste nemuze, protoze na to nemá a kdyz si vyslechne jak mu ohrozuje zivot, chudák rodič, aby ze strachu jezdil autobusem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
11.1.22 14:26

@tothova další věcí pak třeba je i to, že ne do všech aut se ty protisměrné velké vejdou. Měli jsme tenkrát, když jsme sháněli pro prvního, v autě protisměrnou Besafe. Auto jsme neměli nejmenší, ale nejsme s manželem oba nejmenší (177 a 187) a přední sedadlo bychom rozhodně nemohli mít v pohodlné pozici. Taky jsme nakonec nešetřili na bezpečné autosedačce po směru.
A co se týče nějakých útoků za ohrožování života, tak každého věc, jak jedná. Pokud se každý snaží dle svého nejlepšího uvážení, ví, že 10 let stará sedačka není z nejbezpečnějších, snaží se alespoň něco zjistit, pak je vše dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat