Babička upřednostňuje jednu dceru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 11:41

Babicka uprednostnuje jednu dceru

Ahoj, rada bych se zeptala na zkusenosti s tim, kdyz babicka uprednostnuje jedno dite a jestli je z toho cesta ven.
Mame dve holcicky, desetimesicni a 2,5 letou. Myslim, ze se vsichni (jak rodice, prarodice z me strany a deda z manzelovy strany) snazime venovat obema podle jejich potreb a dbame na to, aby se ani jedna necitila upozadena. Az na manzelovu maminku, ktera se chova jako babicka jen nasi starsi dcerky. Mladsi si v podstate vsimne jen, kdyz starsi spi. Zatimco starsi neustale vychvaluje, jak je krasna, vysoce inteligentni a sikovna, tak te mladsi rika, ze je krikloun (breci umerne svemu veku) a ze na ni pry kouka podezrivave. Kdyz ji nabidnu, jestli si ji nechce pochovat, tak odmitne a kompletne cely cas navstevy travi se starsi dcerkou. Kdyz ji ted manzel ukazoval, ze mladsi uz umi tleskat, tak odpovedela, ze to ta starsi umi uz davno a ze zapominame tu starsi chvalit. Myslim, ze ma proste predstavu, ze nasi starsi zanedbavame, ale ja jsem neco podobne zazila u me babicky, ktera mela vzdycky radsi moji tetu nez mamku, a jsem proto na to velmi hakliva, a venuju se opravdu obema, co to jde a to same manzel.
Ted uz mladsi vic vnima a ja vidim, ze si to co nevidet zacne uvedomovat, pokud s tim neco neudelame, Chci, aby ji manzel domluvil, az se priste uvidime, ale vim, ze laska se neda vynutit. Jen je proste hrozny, ze jednu dcerku ma jako modlu, a druha je jako by nebyla.
Resil jste nekdo neco podobneho? Je z toho cesta ven

Jeste dodam, ze od narozeni mladsi dcerky jsme se videli dvakrat vzdy na tyden, ale manzel s dcerkami s nimi kazdy den skypuje. Takze ty interakce jsou ztizeny. Ja kdyz jsem si tohohle chovani vsimla, tak jsem ji nejdriv vypravela o me babicce, jestli ji to nedojde a pak druhou navstevu mi teda trochu praskly nervy, kdyz te starsi dovolovala brat mladsi hracky z ruky a jeste ji k tomu za to chvalila, a rekla jsem ji, ze si tohle neprejeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65306
19.10.21 11:44

Kašli na to.. to se prostě stává..u nás je teď tchýně tak mimo, že ji zajímá jen starší a mladšího zcela ignoruje.. já si pamatuju, že moje prababi milovala moji ségru a mě si nevšimla :think: ono se to může změnit s věkem mladšího, taky nemusí..ale tak zase v tak velkém kontaktu nejste :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
19.10.21 11:46

Asi ji mimina neberou. Nedelej z toho anticke drama. Te male to dojde nejdriv za dva roky a to uz bude taky oblibena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67768
19.10.21 11:48
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala na zkusenosti s tim, kdyz babicka uprednostnuje jedno dite a jestli je z toho cesta ven.
Mame dve holcicky, desetimesicni a 2,5 letou. Myslim, ze se vsichni (jak rodice, prarodice z me strany a deda z manzelovy strany) snazime venovat obema podle jejich potreb a dbame na to, aby se ani jedna necitila upozadena. Az na manzelovu maminku, ktera se chova jako babicka jen nasi starsi dcerky. Mladsi si v podstate vsimne jen, kdyz starsi spi. Zatimco starsi neustale vychvaluje, jak je krasna, vysoce inteligentni a sikovna, tak te mladsi rika, ze je krikloun (breci umerne svemu veku) a ze na ni pry kouka podezrivave. Kdyz ji nabidnu, jestli si ji nechce pochovat, tak odmitne a kompletne cely cas navstevy travi se starsi dcerkou. Kdyz ji ted manzel ukazoval, ze mladsi uz umi tleskat, tak odpovedela, ze to ta starsi umi uz davno a ze zapominame tu starsi chvalit. Myslim, ze ma proste predstavu, ze nasi starsi zanedbavame, ale ja jsem neco podobne zazila u me babicky, ktera mela vzdycky radsi moji tetu nez mamku, a jsem proto na to velmi hakliva, a venuju se opravdu obema, co to jde a to same manzel.
Ted uz mladsi vic vnima a ja vidim, ze si to co nevidet zacne uvedomovat, pokud s tim neco neudelame, Chci, aby ji manzel domluvil, az se priste uvidime, ale vim, ze laska se neda vynutit. Jen je proste hrozny, ze jednu dcerku ma jako modlu, a druha je jako by nebyla.
Resil jste nekdo neco podobneho? Je z toho cesta venJeste dodam, ze od narozeni mladsi dcerky jsme se videli dvakrat vzdy na tyden, ale manzel s dcerkami s nimi kazdy den skypuje. Takze ty interakce jsou ztizeny. Ja kdyz jsem si tohohle chovani vsimla, tak jsem ji nejdriv vypravela o me babicce, jestli ji to nedojde a pak druhou navstevu mi teda trochu praskly nervy, kdyz te starsi dovolovala brat mladsi hracky z ruky a jeste ji k tomu za to chvalila, a rekla jsem ji, ze si tohle neprejeme.

Nikoho nemuzes nutit, aby se choval jak ty chces

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 11:48
@VitaminC píše:
Asi ji mimina neberou. Nedelej z toho anticke drama. Te male to dojde nejdriv za dva roky a to uz bude taky oblibena.

Tim to neni, protoze nasi starsi milovala uz od mimina. Furt si s ni hrala, delala blbosti. Anticke drama z toho nedelam, ale vim, jak tohle dovede nabourat vztahy.

• Citovat
  • Nahlásit
844
19.10.21 11:53

Hele ja myslim za časem se to srovná.

Mladší je mimino, starsi už je víc,,člověk” :D Třeba je vážně víc ubrecena (i než byla starsi dcera ) a babička uz ma asi svůj věk, tak ji to třeba vadí. Ale věřila bych tomu ze třeba za rok uz je bude brát úplně na stejno.

Každopádně to zvláštní chování je, ja to v rámci rodiny nikdy nezažila a taky by me to mrzelo. Předpokládám, ze mimino ji nic neudělalo, aby ji dalo důvod k nepřátelství, tak to bude nejakej její vnitřní boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71689
19.10.21 11:54
@Anonymní píše:
Tim to neni, protoze nasi starsi milovala uz od mimina. Furt si s ni hrala, delala blbosti. Anticke drama z toho nedelam, ale vim, jak tohle dovede nabourat vztahy.

NO jo, ale ted m na výběr prostě dvouapůlleté interaktivní dítě nebo mimino. Neřeš blbiny, se to časem srovná. Vztahy nabourá hlavně to, že to zbytečně budeš řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
19.10.21 11:55
@Anonymní píše:

Jenze kdyz byla starsi mimino, tak tu jina starsi holcicka na poradne hrani nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
19.10.21 11:55

Prostě jí nebaví mimčo. A možná má dojem, že jste porodem druhého dítěte odsunuli její první vnouče na druhou (nebo tedy tu vedlejší) kolej. Což tak do jisté míry vždycky je. Hele, nedělala bych si z toho hlavu. Za pár měsíců bude malá chodit a hrát si se ségrou, pak už je babička těžko bude nějak separovat. Jen si dej pozor, aby nechtěla třeba starší vnučku na hlídání bez té mladší. Tohle zkoušela moje máma, ale v tomto věku jsem to razantně odmítla. Žárlivost mezi sourozenci je mnohem větší problém, než máklá tchýně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
19.10.21 11:56

Já tě chápu, ale přece jen nejsi zaujata a nevidíš v tom něco co tam není? Píšeš, že od narození dcery jste se viděli dvakrát (tedy za skoro celý rok?) nechce si jen užít starší, která ji chyběla a ta malá přece jen ještě moc nevnímá? Jako může se to změnit až bude taky parťák a budou si hrát všichni 3,at si s ní nejlépe osobně promluvi manžel, ale nic bych ji nevycitala nebo do ní neryla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
19.10.21 11:56
@Lama Lama píše:
NO jo, ale ted m na výběr prostě dvouapůlleté interaktivní dítě nebo mimino. Neřeš blbiny, se to časem srovná. Vztahy nabourá hlavně to, že to zbytečně budeš řešit

Souhlasím. Když jsem měla maličké děti, taky jsem si vždycky vybrala to starší, pokud jsme se dělili s manželem :mrgreen: Prostě je to větší zábava, lepší domluva, méně starání a pláče :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
19.10.21 11:57
@VitaminC píše:

A nebo taky nebude, že.
Prostě někteří lidé si tohle asi neuvědomují nebo co ale zkrátka výrazně nadržují jednomu dítěti. Někdy to dělají i rodiče. Co s tím nevím. Určitě nic nezkazíte, když jí to zkusíte vysvětlit. Že to té malé bude líto, a že by to měla alespoň zkusit předstírat, když už to tak necítí. Ale záleží jen na ní zda pochopí a něco s tím udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
19.10.21 11:59
@unuděná píše:
Prostě jí nebaví mimčo. A možná má dojem, že jste porodem druhého dítěte odsunuli její první vnouče na druhou (nebo tedy tu vedlejší) kolej. Což tak do jisté míry vždycky je. Hele, nedělala bych si z toho hlavu. Za pár měsíců bude malá chodit a hrát si se ségrou, pak už je babička těžko bude nějak separovat. Jen si dej pozor, aby nechtěla třeba starší vnučku na hlídání bez té mladší. Tohle zkoušela moje máma, ale v tomto věku jsem to razantně odmítla. Žárlivost mezi sourozenci je mnohem větší problém, než máklá tchýně :mrgreen:

Fakt? Proč razantně odmítla? To třeba kvůli kojení starší ségra nejela dejme tomu rok a půl na prázdniny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
19.10.21 12:02
@thalasan píše:
Fakt? Proč razantně odmítla? To třeba kvůli kojení starší ségra nejela dejme tomu rok a půl na prázdniny?

Jela (tedy v našem případě jel) - s námi a se ségrou, několikrát ročně 8) Obě naše babičky jsou pracující, takže nějaké „prázdniny“ u babičky bohužel nad rámec dovolené nehrozí. A dokud jsem kojila, byla jsem na RD, takže jsem mohla na ty prázdniny s nimi 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9744
19.10.21 12:04

To je normální, to se stává i v užší rodině, třeba otcové taky často upřednostňují ty starší…mladší bývají víc nasáčkovaní na maminkách, se staršíma už je víc srandy, míň řvou, klasika…ale obvykle, jak ti mladší trochu poporostou získají si pozornost zase pro sebe… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat