bačkůrky s klenbou?

234
12.2.08 11:18

bačkůrky s klenbou?

ahoj, při koupi bačkůrek se mě prodavačka ptala, jestli chci aby byly s klenbou nebo ne.Nevíte co je pro rok a půl staré dítě lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

989
12.2.08 11:27

Měli jsme ve cvičení přednášku o botech pro prťata, a teďka se razí boty bez klenby. Protože botičky kupuješ většinou trošku větší, aby aspoň chvilku vydržely. No a jak ta nožka roste je ta klenba v botě vlastně pořád na jiném místě vzhledem k nožce. Takže boty s klenkou třeba i ano, ale musí to být boty kupované na nohu a ne o dvě čísla větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
12.2.08 11:54

Malé děti nemají ještě klenbu, ne? Teda mají, ale je vyplněná tukovým polštářem, takže když otisknou nožičku, tak ji mají jako plochou. V bačkůrce proto klenbu nepotřebují.
Tukový polštářek mizí kolem třetího roku. Aspoň takhle si to pamatuji, když byla dcera malá, snad jsem to nepomotala.
Z

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
12.2.08 12:35

tak to opravdu zaléží na dítěti, nám teď rehabilitační sestra doslova nedoporučila nosit klasické papučky a máme mít jen sandálky s klenbou a pevným kotníkem, tukové polštářky nepolštářky. prodavačky v obchodech se se mnou budou do krve hádat, že dětské boty klenbičku nemají mít, ale malé se propadá kotníček a má náběh i na propadlou klenbu, takže na tom určitě něco bude :? na mě vůbec ty klasické papučky působí tak nějak nespolehlivě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
12.2.08 13:07

taky to ted řeším a nevím si rady první botky jsme měli takové ty celokožené capáčky jakože první botky co by dítě mělo být ale ted nevím jestli jí mám koupit zase ty samé nebo už normální papuče.Natálce se v techto botech hrozně potí noha a ponožky má vždycky uplně mokré :? a tak jsme jí chtěla koupit i s otelřenou špičkou ale v obchodě který je na to specializovaný tak mě tam pořád říkají že mám koupit zase ty kožené s tou klenbou ale nevím jestli to není jenom marketingový tah protože ty kožené stojí 350 kč a ty papučky jsou do 200 kč :oops: né že bych chtěla na malé šetřit ale 150 korun je 150 korun a když to opravdu nepotřebuje tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12876
12.2.08 13:22

tak co jsem nastudovala já, tak by takhle malé děti botičky s klenbou nepotřebovaly. my máme normálně na doma klasické látkové kotníčkové bačkůrky. koupila jsem i sandálky, aby jako měla lepší botičky i na doma, protože jsem k bačkůrkům neměla ze začátku důvěru, ale skoro je nenosíme. klárce ty sandálky nevyhovují, protože jsou tvrdé a když sedí na zemi nebo kousek leze, tak jí dřou do nohy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
12.2.08 13:35

Jo a ještě jsme se chtěla zeptat jestli dáváte když jste doma vždycky papučky ??Já je dávám ale když příjdeme ke stejně starým dětem na navštěvu tak kamarádky říkají že doma jim ty papuče nedávají :roll: Tak nevím,Co se týče bot jsem úplně mimo mísu.Já si koupím jednou za čas kvalitná tenisky a to je moje celoroční obuv takže nějaké papučky s klenbou a žirafí značky jsou mi jaksi neznámé :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
12.2.08 15:06

S klenbou i bez klenby, vždy ale s pevnou patou a oporou kotníku (na tkaničky, na přesky, na sucháče…). A střídat boty, chodit hodně bez bot (po hladkých plochách s protiskluzem). Musí se trénovat všechny svalíky aby se vytvořila ta opravdová klenba nohy a nepřetěžovat kotník. A než plíseň na chodidle, radši sandálky nebo naboso.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
21.2.12 12:45

souhlasim. Az ted jsem pochopila proc mam takovy problem sehnat pevne boticky s klenbou. Nevite kde bych je v Praze koupila? Byla jsem se podivat u Bati, v Little foot. Zimne boticky jsme koupili z Ecco a maji klenbu, ale bohuzel nemeli zadne pevne boticky s klenbou na doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama