Papučky

1782
25.11.07 16:57

papučky

Ahoj maminky,
mám dotazek jestli mám nebo nemám dávat své 14 měsíční holčičce papučky na doma. Zatím se malé moc nechce chodit bez držení, rovnováhu sice drží (chodí v pohodě kolem stěny a nábytku) a pokud ji natáhnu ruce tak jde i bez držení (ujde max 5 metrů), ale jinak stále používá bezpečnější chození po čtařech.
A nebo mě neustále prohání, chytne se mě za prst a neustale chce chodít. Nesmím ji však dát obě ruce, protože to začne automaticky chodit po špičkách.
Tak nevím, jestli by v papučkách nebyla stabilnější. Poraďte.
Pa Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

460
25.11.07 17:34

Ahoj, Honzík když se učil chodit, tak měl papučky, protože máme plovoucí podlahy a v ponožkách mu to klouzalo.
Jinak doktorka říkala že co nejvíc chodit bosky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11099
25.11.07 17:50

My máme koberce a papučky doma nedávám. Ale když jdeme nanávštěvu, kde mají plouvoučky nebo dlažbu, tak je beru vždycky sebou. Nevím, jestli pro vývoj chodidla jsou na doma lepší papuče nebo naboso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
25.11.07 18:00

Ahoj,
nedávno jsme to řešily s holkama na září 2006,každá doktorka dopuručovala něco jiného,jedna preferovala bosé nožky,druhá botičky.
Ema chodila bosky do doby,než začala opravdově běhat,venku samozřejmě ne naboso! :lol: :lol:
Lucikry a nechtělo by se ti za náma do září chodit,kam si vlastně vymizela,pamatuju se na tebe!!!!! :wink: :lol:
Stáňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
25.11.07 19:44

Nám rehabka řekla toto - až pokud bude na nohou víc než na čtyřech, tak koupit botky, ne papučky, ale kožený s pevným kotníkem, klenbou, na zavazování… Na chození doma. Až by začal opravdu chodit sám a začne chodit i venku, tak potom začít kupovat boty na ven a na doma papučky - ale taky s klenbou a pevnou patou - mají je např. u Bati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
25.11.07 19:51

Ahojky Stáňo,
vymizela jsem protože jsem měla hodně ryzikové těhotenství, takže jsem ho skoro celé proležela v nemocnici nebo doma. Od 11 týdne jsem začala krvácet a pak se to neustále opakovalo, kolem 26 týdne mi odteklo trochu plodové vody, takže si umíš představit, že to bylo šílené. Ale nakonec jsem malou donosila. Až se ji nakonec nechtělo s bříška. 29.9.2006 se nám narodila Barborka. No a doma jsem PC neměla, takže jsem se neměla jak přihlásit. Ale teď už jsem online.
A co se narodilo tobě a kdy?
Rada se k vám na pokec přidám. Kde kecáte?
Pa Lucka R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
25.11.07 20:07

Lucikry-to chápu a moc gratuluju,že jste s Barborkou tak zabojovaly a suprově nakonec zvládly.Na Září 2006 jsme se sešly moc prima holky a dokonce se pořádají i společné víkendy na Vysočině a srazy v Praze.....Určitě si tě tam budou pamatovat i ostatní a rády tě zase uvídí(přečtou).Já mám holčičku Emu a narodila se 21.9.2006:Je to moje třetí dítko po Esterce(11let) a Davidovi(8let).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
25.11.07 20:15

Máš moc krásné děti.
A v kterém diskusním foru kecáte? Nějak jsem Vás nemohla najít?
Pa Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
26.11.07 08:19

me Dr rekla ze az bude mala vic chodit nez lezt tak mam davat backurky-nosi je doma tak pul napul-nekdy jo nekdy ne kdyz jsou nekde na navsteve plovoucky tam radsi dam aby si nenamlatila kdyz treba nema protiskluzy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
26.11.07 11:29

Mockrát Vám všem děkuji za odpovědi.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
2.12.07 00:10

Tip na papučky - kupujte s otevřenou špičkou, alespoň uvidíte, že už noha vyrůstá. Pozor na šněrovací, některé mají tzv. kulaté tkaničky, sami se rozvazují a pak moc nefungují:-).

Jinak nám ortoped doporučil na papučky nejlépe kožené sandálky - přezka drží, pata je plná a vepředu je noha otevřená a dýchá. Látkové přece jen tak pevně nedrží. (rozdíl ale v ceně je dost drastický:-)

Jinak já jsem pro botičky co nejdřív (tedy, pokud dítě víc chodí než lozí), kamarádka nedávala a malý je teď vůbec na nohy nechce, neustále si je rozvazuje a zouvá…

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
14.8.16 13:30

Ahoj :mavam: nemáte někdo ponětí, kde by se daly sehnat podobné bačkůrky?

https://www.deichmann.com/…C3%A1c%C3%ADobuvSPIDERMAN.prod?econdaemcs2=&econdaemcs3=&imgFmt=&econdaemcs1=&econdaemcs0=&positionInList=20

bohužel je nemají ve velikosti, kterou teď potřebujeme. Můžou být i na přezku, ale hlavně aby měli nízkou podrážku, byly takové měkčí, nebyly kotníčkové, vhodné na širokou nohu s vysokým nártem.

Díky za nápady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
14.8.16 13:33

Odkaz se neotevře

• Citovat
  • Upravit
9312
14.8.16 14:34

@Akivasha odkaz nejde otevřít, hoď kdyžtak obrázek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15736
14.8.16 14:59

Dneska jsem koupila u Bati botky na doma. Splňují to, co popisuješ. Ve výprodeji za 139,–Kč. Poslala bych odkaz, ale na netu nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama