Bambino mio z Tesca

3HE
22254
14.7.13 14:24

Bambino mio z Tesca

Prosím o radu či zkušenost…

mám doma asi 40čtvercovek a chtěla bych zkusit látkovat… - v kombinaci s jednorázovkama na procházky a na spaní…
v tescu mají plenkové kalhotky bambino mio za 144kč-dle mě dobrá cena… hodí se ke čtvercovkám? a jak jste celkově byly s těmito kalhotkami spokojené? - výdrž sucháčů, promokavost, oděrky na kůži atd… a jsou dobré z tesca bambino mio separační vložky?

díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3HE
22254
14.7.13 14:32

A ještě jeden dotaz - nechci vypadat jako čuně :oops:, ale perete plenky výhradně zvláš´t nebo i s jiným dětským prádlem? mě se to teda příčí prát s plenkami další prádlo, ale zeptat se na vaše zkušenosti můžu… :think:
já si totiž myslm, že když budu kombinovat látkování s pampers, tak ty látkové tak tak nasbírám na pračku co druhý den… :think: n, případně k nim můžu přidat moje spodní prádlo a světlé ponožky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
14.7.13 14:35

BM jsou primárně stavěné na plínu na rovno, takže ke čtvercům se hodí, problém je s kakáním, pokud dítě nekadí pevné bobky, svrchňáky dostanou plný zásah. Nicméně dá se nacpat pod BM svrchňáky i sklad na novorozence, s trochou zručnosti :jazyk: Ale na zajištění skladu je dobré mít snappi sponku.

Jinak se mi jako svrchňáky moc neosvědčili. Ta vrchní bavlněná vrstva táhla vlhkost, sucháč byl hrozně tvrdý, vlnil se, pokud bylo dítě hubené na vybranou velikost a křidýlka se zaply až uprostřed sucháče, tak se plína po stranách svěšovala (nedokážu to přesně popsat, ale odkrývalo to přední rohy plínky na rovno a vlhlo od nich oblečení.
Takže za mě dost naprd. Jako asi nejlepší svrchní kalhotky na čtvrce jak na rovno tak do skladu se mi osvědčili imse vimse soft.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
14.7.13 14:36

Jinak peru i s jiným dětským prádlem, pokud něco dávám na 60, tak to přihodím k plínám. Nerozlišuju „prdelkové“ a „podhlavičkové“ plínky jako naše maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
14.7.13 14:43

Ja taky nemam zkusenost, ale na plinu na rovnou jsou skvele kalhotky best bottom…ale myslim, ze za tu cenu muzes bambino mio vyzkouset. Ale casem jich bude treba vic.

ale existuji i lepsi varianty prebalovani, jukla bych se i po bambusovych vicevrstevnych plenach, lepe saji.

hazim do kyble zvlast, pokadene premachnu zlucakem, peru kazdy druhy nebo treti den, dyl ty pliny nevydrzi. Vetsinou pridavam rucniky, jednobarevne svetle detske obleceni - co je treba prikakle a tak a peru na 60.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
14.7.13 14:51

Mám kalhotky Best Bottom, jsou dobré i se čtvercovou plenou narovno (ale v 99% případů používám vložky také Best Bottom). Stejně jako suik přeperu pokaděné pleny mýdlem - bobek už je pevný, takže vyklepnu do záchodu a zbytek špíny přeperu. Peru společně s ručníky, utěrkami a světlým dětským oblečením a mým bavlněným spodním prádlem na 60 s normálním Arielem a místo aviváže dávám Tea Tree olej na desinfekci. Je to vyprané dobře, nesmrdí to - ale závisí i na pračce.

• Nahlásit
  • Citovat
24460
14.7.13 15:00

Čtverce zatím skládám - nejdřív novosklad a teď na draka, nějak mi to víc vyhovuje - a kalhotky mám TotsBots.
Plíny peru co druhý den a přidávám k nim osušku (stejně ji malý vždycky počůrá, než ho utřu a namažu) případně pokaděné oblečení…
Mi to tak na jednu pračku vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8836
14.7.13 15:41

Mě by ještě zajímalo jaká velikost vrstvených plen se dává do těch novorozeneckých svrchňáků? V tescu mají pleny vel. 1 a ty sse mi zdají velké do tak malé plenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
14.7.13 15:45

skladování "použitých" látkovek

Znečištěné bavlněné plínky přemáchnout z nejhoršího (ani ne vyprat) a dát do kýble s vodou s obyčejným octem. Vydrží 2 dny bez problémů, právala jsem ke konci plenkového období až tak třetí den, občas i později, ale to jsem předtím v pračce předmáchala a pak prala na 60 stupňů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3112
14.7.13 15:58

@3HE Tenkrát jsem si na syna koupila dvoje plenkové kalhotky Bambino Mio, protože se mi hrozně líbily ty vzory a připadaly mi pevné :D Upřímně, prodala sem je dál. Na malého jsem od začátku používala novosklad kvůli vaječině a ten se do BM kalhotek moc nedal nacpat a pak mi hrozně vadil velice tvrdý sucháč, takže malý v tom nemohl ohnout ani bříško, jak to bylo pevné. Nejraději mám svrchňáky Anavy na patentky, jsou od narození až po nočník, protože se dají velikostně přizpůsobit právě díky těm patentkám. Jsou tenoučké, takže prcek se v tom krásně pohybuje, ale rozhodně jsou to držáky :palec: A hodí se jak na novosklad, tak na rovno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
14.7.13 22:33

Díky všem za rady… já jsem na dceru před třemi lety měla imse vimse soft - byly fajn, ale sucháč se brzy opotřeboval.
No, než mít doma levné bambino mio, tak raději tu stovku připlatím a pořídím lepší, které budou pohodlnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
14.7.13 23:36

A co separační vložky - používáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
14.7.13 23:36

@Pipet Prosím - které totsBots, - se sucháčem nebo se cvočky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
14.7.13 23:51

Ja jsem se svrchnackama nahodou moc spokojena. u novorozence dostaly pri kakani plny zasah i jine znacky..pouzivam do nich jak ctvercovky, vicevrstve a pohodlne se vejde i kalhotkova plenka… s detskym oblecenim plenky neperu a to pouze z toho duvodu, ze na pleny se nema pouzivat avivaz..a skladovani? preprat me nikdy ani nenapadlo…proste je hodim do kose a kdyz ho naplnim vyperu na 60 se zlucovym mydlem a jsou krasne ciste..separacni vlozku rozhodne ano, ja pouzivam perlan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
15.7.13 00:12

@KlarkaK A co ten tvrdý suchý zip v pase? netlačí? a co ta bavlna? nepromoká? - jak tady někdo píše??? konečně mám možnost „mluvit“ s někým, kdo je má právě teď v praxi… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama