Reklama

BARF - co se zeleninou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jpld
Povídálka 13 příspěvků 21.07.18 18:36
BARF-co se zeleninou?

Dobrý den, je to teprve nedávno, co jsem začala našeho psa krmit syrovou stravou. Syrové maso v pohodě žere, sice se na me zezačátku díval trochu nedůvěřivě, ale teď ho jí s chutí. I ovoce si vychutnává, to mu většinou nastrouham do jogurtu, nebo i jen tak s nim nemá problém. Absolutně ale odmítá zeleninu. Maximálně sni uvařenou mrkev, brambor, nebo květák. Ale třeba okurek, rajče, papriku nechce. Neji ani listovou zeleninu, která ma mit vetsinovy podíl. Napřed jsem si říkala, ze se to třeba časem naučí, teď už mě to docela znepokojuje. Jak do něj mam teda dostat ty vitamíny a látky, které to obsahuje? Nemůžu mu dávat furt mrkev, ještě ke všemu vařenou… Jak to děláte vy? Jedl to vas pes od začátku? Nebo to chvili trvalo? Nebo jak zeleninu upravujete?

Reklama

Reakce:

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 21.07.18 18:41

Ani když ji namixujete a zamícháte do masa?
Jinak lze krmit zeleninu sušenou a přidávat vitamíny.

jpld
Povídálka 13 příspěvků 21.07.18 18:53

No, ja se to snažím nakrájet na co nejmenší kousky a zamíchat do toho masa, ale on to proste nějak vybere a zůstane tam drtivá většina zeleniny

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 21.07.18 18:57

@jpld moc to řešíte. Doteď bez toho žil taky tak proč by nemohl bez toho být i nadále ?! Já sice krmím taky barf, ale dávám to co chtějí a žerou a nebudu jim nutit něco jen proto že by to měli žrat. Dávám granule, sýrové maso, kosti, tvaroh s vajíčkem, lososový olej, zeleninu mrkev, petržel, listovou zeleninu občas když dám ne vždy ji sežerou, hrašek nechtějí vůbec tak nedávám, červenou řepu mi žere jen jeden a jen někdy, vločky, rýže Takže všehochuť a odměnou je mi radost ze života kterou mají :srdce: :*

Martina712
Kecalka 183 příspěvků 21.07.18 19:01

Zeleninu mixiju a stejne kvuli vstrebani vitaminu je potreba olej, takze poleju lososovym olejem. To by bylo aby si to hafan nedal. Jinak rajce a papriku bych psovi urcite nedavala.

Russet
Extra třída :D 10353 příspěvků 21.07.18 19:24
@jpld píše:
Dobrý den, je to teprve nedávno, co jsem začala našeho psa krmit syrovou stravou. Syrové maso v pohodě žere, sice se na me zezačátku díval trochu nedůvěřivě, ale teď ho jí s chutí. I ovoce si vychutnává, to mu většinou nastrouham do jogurtu, nebo i jen tak s nim nemá problém. Absolutně ale odmítá zeleninu. Maximálně sni uvařenou mrkev, brambor, nebo květák. Ale třeba okurek, rajče, papriku nechce. Neji ani listovou zeleninu, která ma mit vetsinovy podíl. Napřed jsem si říkala, ze se to třeba časem naučí, teď už mě to docela znepokojuje. Jak do něj mam teda dostat ty vitamíny a látky, které to obsahuje? Nemůžu mu dávat furt mrkev, ještě ke všemu vařenou… Jak to děláte vy? Jedl to vas pes od začátku? Nebo to chvili trvalo? Nebo jak zeleninu upravujete?

Myslíš, že v přírodě by se pes dostal k rajčeti nebo paprice? 8o

jpld
Povídálka 13 příspěvků 21.07.18 19:49

No, tak jako nedostal, stejne jako pochybuju ze si vyhrabaval mrkev.. Jako úplně nevim jestli by mel jist zeleninu v takovém množství. Ale tak radši mi to dam, nez aby mu něco chybělo. Nebo mu to uskodi? :nevim:

Russet
Extra třída :D 10353 příspěvků 21.07.18 19:55
@jpld píše:
No, tak jako nedostal, stejne jako pochybuju ze si vyhrabaval mrkev.. Jako úplně nevim jestli by mel jist zeleninu v takovém množství. Ale tak radši mi to dam, nez aby mu něco chybělo. Nebo mu to uskodi? :nevim:

Co se tak zeptat veterináře, co uznává tento typ krmení? My psy krmili pouze granulemi a jejich život nebyl tak dlouhý jako život psa, co byl krmen zbytky od oběda (což by se dnes považovalo za zločin) a pošel v patnácti letech na stáří.

CrazyOwl
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 21.07.18 19:59

Zeleninu strouham, míchám s masem a zakápnu olejem. Přidávám řasy a pivovarské kvasnice a dohromady to celé voní jak ryba a pesani žerou. Jeden teda občas vybírá a je schopen olizat salat a pak ho nechat kolem misky :-D

4ever
Stálice 93 příspěvků 21.07.18 20:00
@jpld píše:
No, tak jako nedostal, stejne jako pochybuju ze si vyhrabaval mrkev.. Jako úplně nevim jestli by mel jist zeleninu v takovém množství. Ale tak radši mi to dam, nez aby mu něco chybělo. Nebo mu to uskodi? :nevim:

Jedna moje fena si vyhrabávala mrkev a brambory. Rybíz a angrešt žrala rovnou ze stromku.

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 21.07.18 20:04
@jpld píše:

Inspirovat se můžeš tady manwe.eu, celý pravý sloupec :)

smajlik345
Kecalka 391 příspěvků 21.07.18 20:06
@jpld píše:

A co to nechat na tom psovi. Prostě mu nabídni všechno co může a co nesežere tak mu už příště nedavej. Myslíš že těm psům co nejsou krmení tak jak si myslíš podle toho co tu píšeš že by měli že jim něco chybí ? Nechybí prostě to jsou jako lidé taky nejíme všichni to stejne a taky nás nikdo nenutí jest něco co nechcem…

jpld
Povídálka 13 příspěvků 21.07.18 20:11

Tak jo, díky, nas ji prave taky ovoce ze stromku, ale ta zelenina mu fakt nejede. Ale stejne si nedovedu představit vlka, jak s chuti zvyka listy salátu.. Myslím, ze jeho stravu tvořili maso z 90% a více, ne ze 70%

4ever
Stálice 93 příspěvků 21.07.18 20:33

A žere neprané drštky? To by řešilo problém s nedostatkem vitamínů.

jpld
Povídálka 13 příspěvků 21.07.18 20:35

No, to ještě nevim, zadne zatím nemel.. Ale mam v planu mu je dat

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama