Bariatricke operace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gežitka
Povídálka 12 příspěvků 07.12.18 16:59
Bariatricke operace

Zdravim, prosim jestli jsou tu nejake maminky po nejake bariatricke operaci? Jake s tim mate zkusenosti a jakou operaci jste absolvovaly. Jak je to dlouho a jak se s tim zije v praxi? Jsem 8 let po cisari, puvodne jsem cca 4 roky po porodu zhubla na temer puvodni vahu. Jenze behem poslednich trech let jsem se vykrmila a vyspinkala o 32 kilo vic. Mam sileny Bmx 34. Na OB Klinice mi nabizeji plikaci, silene se toho bojim. Puvodne jsem chtela adjustabilni bandaz, ale zmenili mi to na plikaci, kterou moc nechci.
Navic mam od detstvi cukrovku 1. typu, vsechno se mi blbe hoji, po jakemkoliv lekarskem zakroku strasne otekam. A lituju ze jsem k doktorovi vubec vlezla. Ta bandaz mi pripada setrnejsi a jemnejsi. Je tady nekdo kdo ma s timto zkusenosti? Diky za jakekoliv info.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 17:26

Mám za sebou bariatrickou operaci - resekci, tzv. rukáv, v roce 2009. V životě už bych na to nešla. Strašně špatně se to hojilo, přímo po operaci velké bolesti, další 2 měsíce mi bylo blbě, slabá jako moucha. Během půl roku jsem zhubla 35 kilo. Po tom půl roce jsem se zhroutila, kritický nedostatek kalia, 3 týdny v nemocnici, infuze. Ještě po roce po operaci jsem po některých jídlech zvracela. No a po asi 4 letech jsem začala kila nabírat zpět. Jím i dneska malé porce, hladu tě to zbaví. Ale mlsoty ne. Dneska vážím stejně jako před operací. S kily jsem se smířila, diety nedržím a přestala jsem se tím trápit. Podotýkám ale že nešlo vyloženě o morbidní obezitu.

Gežitka
Povídálka 12 příspěvků 07.12.18 18:00

Aha tohle mi pripada uplne sileny. Uriznout kus zaludku mi pride jako ze to nikdo nemuze prezit. Ale asi jo. Nechapu jakto ze jste se s tim vratila na puvodni vahu? Ja na OB Klinice potkala pani a ta rikala ze ma 18 let bandaz a zhubla az ted 36 kilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 18:05

@Gežitka Jak už jsem psala, porce jím malé, ale strašně miluji sladké - koláče, dorty a hlavně čokoládu.

Lenka_Hal
Kelišová 5742 příspěvků 07.12.18 18:16
@Anonymní píše:
@Gežitka Jak už jsem psala, porce jím malé, ale strašně miluji sladké - koláče, dorty a hlavně čokoládu.

S cukrovkou 1. typu? 8o Tak se nediv, ze se ti vsechno tak dlouho hoji. Tloustka nemusi byt takovy problem, byt tebou resim predevsim spatnou kompenzaci cukrovky.

Ou
Kelišová 5458 příspěvků 07.12.18 21:08

No tak je nejvyšší čas vstoupit do psychoterapie a pochopit co za vzorce tě vede si takhle ubližovat.

Žádná operace, dieta a ani prášky to za tebe nevyřeší. Až to pochopíš, až se smíříš sama se sebou - tak ti půjde pečovat o sebe a svoje tělo, tak, aby se vrátilo do nějakého použitelného režimu a stavu.

Držím palce - ale vážně potřebuejš vyléčit svou duši - pak se ti zase povede srovnat váhu a životosprávu.

Bez toho to bude jen bludný kolotoč. To že se přejídáš a nehýbeš není příčina, ale důsledek něčeho bolavého v tom co žiješ a na co jak reaguješ. To je potřeba pochopit a léčit, pak budeš mít sílu a chuť pečovat i o ostatní aspekty svého zdraví.

LaraA
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 07.12.18 23:19

nebylo by lepsi hubnout normalne - nezrat a cvicit - nez se nechat rozrezat? ono to jde - kdyz se chce…

Gežitka
Povídálka 12 příspěvků 08.12.18 08:36

Takovy kecy mam nejradsi :? , kdyby to jakkoliv slo jinak, tak bych asi uz davno mela o 30 kg min. Jenze ono to nejde. Nejhorsi jsou ty hlasky o nemocne dusi a pod..
Opravdu me zajimaji vyhradne zkusenosti tech co za sebou maji nejakou zhubenovaci bariatrickou operaci. Zamerne se neptam na liposukce, protoze ty jsou pro modelky co maji navic jedno kilo.

ciniminisek
Echt Kelišová 7686 příspěvků 08.12.18 11:39

Ahoj, jsem rok a půl po aplikaci právě na OB klinice. Vše šetrné, chovají se perfektně. Za dva dny jsem šla domů. S cukrovkou ti to doporučuji ještě více. Miluji kecy typu nezrat, lidi co o tom nic nevědí by radit ani neměli. Budeš mít přísnou dietu. Jíst malé porce a často. Nejdůležitější je pití. Shodila jsem 30 kg za necelý rok a věř, že operace je jen zlomek toho, co pak musíš zvládnout sama. Takže jestli si chytrolinky myslí, že jsi líná a operace vše udělá za tebe, tak vážně nevědí o čem mluví. Operace je jen nakop, zbytek už je na tobě. Znám spousty případů, které se prejedli. První týdny budeš pouze na tekutý stravě, poté na mixu a pak postupně pojedeš normál. Dopravam si úplně vše, zajdeme i do mekáče, ale musíš si dodržovat porce, což není absolutně žádný problém, protože žaludek ti sam řekne stop. Bandaz je nejnebezpečnější, máš v sobě cizí předmět, který se špatným dodržováním může utrhnout. U aplikace hrozí pouze to, že se ti žaludek rozvaze a začneš opět šílené jíst a pribirat. Žádné řezání se nekoná, to je u tubulizace a tu OB klinika nedělá, pouze iscare. Mrkni na fb na skupinu kafemlynky, doctes se tam toho spousty, uvidíš fotky, jak ženy ale i muži hubnou a bojují. Navzájem se podporují, dávají si do placu vhodné cviky i jídelníčky. Já toho nelituji, mám menší bolesti zad, lépe se mi dýchá a samozřejmě se za mnou už i chlapi otočí. Za mě určitě ano, ale to nejdůležitější rozhodnutí je na tobě. Díky mě a mým výsledkům na to šly další dvě me kamarádky, obě úspěšné. Musíš to brát jako pomoc pro lepší zdraví, ne jako kosmetický zákrok který tě že dne na den udělá krásnou. Budeš procházet mnohá testy, psycholog, gastro, dietolog, nutriční poradkyně atd. Budeš muset i něco shodit sama. Pak jsi hlídána i po operaci. Operace trvá cca 30minut. OB klinika se plikaci proslavila i v zahraničí. Plně jsem jim důvěřovala. Kdyby cokoliv, klidně se ptej.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 12.12.18 18:14

@ciniminisek i kdyz nejsem zakladatelja, tak moc dekuji za tak obsahlou odpoved.Take o tom uvazuji.Merim 156 cm a vážím 95-96 kg.Prosim te, muzes mi poradit, jak postupovat, abych docílila té operace a zda to hradi pojistovna?
Je uzasny, ze jsi shodila tolik.Take bych si prala dat dolu 30 kg, nebo alespon 20kg.

ciniminisek
Echt Kelišová 7686 příspěvků 14.12.18 17:30
@lísteček1 píše:
@ciniminisek i kdyz nejsem zakladatelja, tak moc dekuji za tak obsahlou odpoved.Take o tom uvazuji.Merim 156 cm a vážím 95-96 kg.Prosim te, muzes mi poradit, jak postupovat, abych docílila té operace a zda to hradi pojistovna?
Je uzasny, ze jsi shodila tolik.Take bych si prala dat dolu 30 kg, nebo alespon 20kg.

Ahoj, omlouvám se, dříve jsem se sem nedostala. Vždy to hradí pojištovna. Normálně se objednej na OB kliniku v Praze - ulice Na Krejcárku a oni ti vysvětlí vše, jak budeš postupovat dále.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >