Batole a tv

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.2.22 14:23

Batole a tv

Ahoj holky! Jak to máte s vašimi dětmi co se tv týče? Pouštíte? Od kolika a na jak dlouho? My máme 19m a koukáme cca hodinu denně v 10min intervalech, někdy déle. Myslíte, že je to moc? Díky a omlouvám se za anonym :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5606
16.2.22 14:32

Malému TV nepoustim vůbec, ale když my ostatní máme film, kouká s námi. Takže tak parkrat týdně, třeba 3× dejme tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8353
16.2.22 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky! Jak to máte s vašimi dětmi co se tv týče? Pouštíte? Od kolika a na jak dlouho? My máme 19m a koukáme cca hodinu denně v 10min intervalech, někdy déle. Myslíte, že je to moc? Díky a omlouvám se za anonym :kytka:

Ano, čím méně TV, tím lépe pro vás oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
16.2.22 14:49

My jsme to nikdy nijak neomezovali. Když se prckové koukat chtěli, koukali se, když ne, tak ne. Přežili to a nezanechalo to na nich žádné následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.2.22 14:49

Podle mého to není mnoho. :hug: U nás je to hodně o počasí - teď v zimě když venku prší a nedá se moc být venku, tak u nás televizka jede víc než na jaře a v létě, kdy jsme pořád venku :lol: podle mě televize, když je to v rozumné míře, děťátku nemůže uškodit. Já to vezmu podle sebe, občas třeba člověk nemá náladu na to prohlížet si knížku nebo si povídat a prostě chce vypnout u nějakého filmu a to dítko to má podle mého stejně. Jediné co si myslím že je špatně jsou takové ty rodiny ve kterých jede televize nonstop jako kulisa a je jedno jestli je to ČT24 nebo nějaké ty dětské programy to mi pak přijde prostě na zblbání že to tam furt řve ale vlastně na to nikdo nekouká ale prostě řvát to tam musí :lol:

Příspěvek upraven 16.02.22 v 15:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
16.2.22 14:50

Tak tady se dozvíš že čím míň tím líp ale pokud se mu normálně venujes, čteš, hrajete hry, chodíte ven, jezdíte na výlety, tak za mě ok a přijde mi to lepší než tablet nebo telefon. Nejsi stroj a pokud občas potřebuješ vydechnout a zajít si třeba v klidu na WC bez revu tak proč ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
16.2.22 15:14

U nas 21 mesicu a pokud jde o cilene sledovani, to je tak ta hodina a pul denne (ne v kuse). Kouka na krtka, Binga, nejaky videoklipy k pisnickam na youtube. A pak vecer jedou zpravy a proste neco v televizi a na to ji nebavi koukat, ale hrajem si spolu u toho a proste klasicke fungovani :) Ale uprimne se tesim na jaro a leto, az budeme vic venku a televize bude min, me to moc neba, ale pritel kouka na kazdou blbost (s nadsazkou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.22 15:23

@Gortyna Jo, věnuji se jinak hodně :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.22 15:24

@Fee-bee A jak staré máš děti? :)

• Citovat
  • Nahlásit
2590
16.2.22 15:34

Do dvou let nebudeme povolovat nic - podle všech doporučení se to nemá dělat. Po dvou letech pomalu začneme, ale asi ne každý den. Je to dobré akorát na zadělání si na poruchy pozornosti a jiné problémy Je na to hafo studií, článků a doporučení, proč to nedělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2590
16.2.22 15:42

A jo, podle studií nevadí jenom samotné dívání, ale taky, když ji slyší na pozadí. Jsou pak přestimulovány. Narušuje im to mozek - soustředění, kreativitu, schopnost si hrát. Děti s tv si samy vyhrajou výrazně méně času. Za půl hoďku odložení mi tohle nestojí. A abych byla úpřimná - půl hoďku se stejně klidně zabaví sám. Víc dětí bez elektroniky neznám, jenom známá zná další dvě a prý klidnější děti než tyhle (včetně mého nezná). A taky to, že nepotřebují rodiče - animátora. Takže za mě ty 2 roky opravdu nejsou moc dlouho, to se dá vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67513
16.2.22 15:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky! Jak to máte s vašimi dětmi co se tv týče? Pouštíte? Od kolika a na jak dlouho? My máme 19m a koukáme cca hodinu denně v 10min intervalech, někdy déle. Myslíte, že je to moc? Díky a omlouvám se za anonym :kytka:

Nepoustim nic cíleně, aby Koukal, ale občas máme puštěné retro a mladý u toho tančí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
16.2.22 17:07

Já četla, že u takto starých dětí se doporučuje max právě ta hodina denně, kam se vlezete. Prostě snažit se pouštět co nejméně, ale nehroutit se z toho, když si chceš chvíli odfrknout a pustíš mu to. My taky pouštíme, zvlášť v zimě, nebo když jsme nemocní, nebo když potřebuju něco udělat nebo si prostě chvíli odpočnout. Nespí po obědě a poslední dobou se sám nezabaví ani na minutu, takže jedu každý den 14 hodin v kuse a lepší než protivná matka je hodina denně pohádek, kdy si trochu odfknu. Jinak normálně chodíme ven, hrajeme si, zábavy má dost, takže si na tv většinou ani nevzpomene, takto mi to přijde ok. Co není ok je na celý den posadit dítě k televizi a nevšímat si ho, to není váš případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
790
16.2.22 17:31

Púšťam len vo veľmi výnimočných prípadoch - väčšinou keď má horúčky alebo ju niečo bolí tak, že potrebuje nejak od toho rozptýliť a normálnej hry nie je schopná. Inak do 2r nie a potom uvidím, ale zatiaľ to nevyzerá, že by ju bolo treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3015
16.2.22 17:42

Naší malou(15 měsíců)kromě reklam nezajímá nic, takže televize u nás nehrozí…Co bych jen dala za to, aby se u ní zabavila aspoň na chvilku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat