Batole s rýmou

82
15.6.13 09:49

batole s rýmou

Mám takový problém mám holčičku 6,5 měsíců a od neděle nas trapí kašel je divné že jenom kašle jenom ráno jak se vzbudí jinak celý den skoro nic a potom ještě jí odsavám odsávačkou nos vždycky něco vytáhnu. Teploty nemá tak nevím co to může byt ale pořád jako by měla plný nos v pondělí jdeme na očkování tak se zeptám co to má jinak jsem dávala stoptusin a stříkám jí vincentku do nosu a ještě můžeme chodit ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
15.6.13 09:56

No co by to asi bylo? Rýma ;) Zvlhčuj vzduch, do nosu Vincentku - to vysávání hodně vysušuje.. No a s očkováním bych teda počkala, i rýma organismus oslabí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
15.6.13 09:58

Pokud kašle jen ráno, tak ji přes noc stéká rýma do krku, nejspíš jen nějaká viróza, rozhodně bych ji nenechala v tomhle stavu očkovat ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
15.6.13 11:13

Proste ma rymu, muze to byt z pocasi ;-) ven bych klidne sla, stejne je teplo. Ockovani odlozte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9330
15.6.13 19:48
@alulu píše:
Mám takový problém mám holčičku 6,5 měsíců a od neděle nas trapí kašel je divné že jenom kašle jenom ráno jak se vzbudí jinak celý den skoro nic a potom ještě jí odsavám odsávačkou nos vždycky něco vytáhnu. Teploty nemá tak nevím co to může byt ale pořád jako by měla plný nos v pondělí jdeme na očkování tak se zeptám co to má jinak jsem dávala stoptusin a stříkám jí vincentku do nosu a ještě můžeme chodit ven.

u nás dětská nejdříve pohlédne a jakmile něco najde, tak neočkuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
24.1.14 09:45

Ahoj, chci se zeptat, můj malej (1,5 r) už týden má rýmu, ale vytékající, průhlednou, nemá ucpanej nos, odsáváme snad 10× denně, NAŠTĚSTÍ si na odsavačku zvykl a odsáváme s úsměvem, smrkání zatím vůbec nechápe.

Každopádně už to tvrvá týden. Vzhledem k tomu, že rýma je průhledná a vytéká, tak nijak neléčím. Ale asi už bychom měli? :nevim: Nebo jen odsávat?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6473
24.1.14 09:48

Odsávat. U nás rýma trvá většinou deset dnů, ale mladší jako mimino měla 3 týdny rýmu, týden klid, 3 týdny rýmu, týden klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
24.1.14 09:51

A jak se léčí rýma? Malá má rýmu i několik týdnů, neřeším jí, pokud je čirá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
24.1.14 09:51

@Karleon

Takže neléčit nějakýma bazmekama z lékárny? Mám normálnís preje do nosu, ale ty se využívají při oteklé sliznici a ucpaném nose, ale u tohoto ted léčit odsáváním jo? :D

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
23016
24.1.14 09:53
@CokeLady píše:
Ahoj, chci se zeptat, můj malej (1,5 r) už týden má rýmu, ale vytékající, průhlednou, nemá ucpanej nos, odsáváme snad 10× denně, NAŠTĚSTÍ si na odsavačku zvykl a odsáváme s úsměvem, smrkání zatím vůbec nechápe.Každopádně už to tvrvá týden. Vzhledem k tomu, že rýma je průhledná a vytéká, tak nijak neléčím. Ale asi už bychom měli? :nevim: Nebo jen odsávat?

Ahoj, moje holky ji mají na střídačku celou zimu… a já taky, asi něco chronického…
Pokud je bílá, tak buď v klidu. Když holkám trvala dlouho, tak mi doktorka dala takový hnědý kapičky a ono to ten nos jakoby víc pročistí… ale netuším, co to je - míchájí to v lékarně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
24.1.14 09:54

Takováhle rýma se ani léčit nedá. Jen prostě malému ulevuj, ať nemá plný nos a líp se mu dýchá. Můžeš zvlhčovat vzduch v bytě, podložit postýlku, ale všechno je to jen pro lepší pocit dítěte, rýmu léčí imunitní systém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
24.1.14 10:02

I já mívám rýmu dva týdny, týden hnus a druhý týden dozvuky.. u dětí stejně tak co pozoruju, pokud není sopel svítivě barevnej a to ještě nebyl, tak neřeším. Stříkám Vincentku, holka smrkat ani neumí, nechce, odsávačku taky moc nemusí, už jí jsou 3+ a prát se s ní není jen tak. Nechávám být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
24.1.14 10:26

Nám doktor řekl, že pokud rýma teče, neodsávat, tím se jen víc podráždí sliznice a rýma bude horší. Odsávat jen v nejnutnějším případě, pokud je ucpaný nos. Napsal nám nějaké kapky, co míchají v lékárně, aby rýma nevlezla do uší a do týdne byla malá v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12928
24.1.14 10:54

@CokeLady U nás doktor řikal proplachovat slanou vodou a jinak nechat být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
24.1.14 12:27

@jitka.84

not o jsou mi noviny… dokážeš si představit se nevysmrkat a nechat vytékat ty hleny z nosu u sebe? malý když mu to vyteče, tak mu to vadí, asi svědí, sama to znám, knež se vymrkám, takže si to utře rukou a má posoplenou celou tvář

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat