Bavila vás SŠ ekonomická?

9
22.1.18 00:01

Bavila vás sš ekonomická?

Přemýšlím, že bych zkusila ekonomku. Matika, organizování, byznys atd. Mě docela baví, ale pořád se bojím, že v 1. ročníku budu z uciva vyšťavěna. Slyšela jsem totiž, že hodně lidí to nebavilo… Byli jste tam? Mohli bytse mi říct cca náplň učiva a co očekávat? Ony ty některé předměty zní jinak, než jaké třeba ve skutečnosti jsou… Tak mi řeknete prosím o co tam na té škole jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
139
22.1.18 00:23

Na ekonomku (obchodni akademii) jsem chodila. Se skolou celkove sem byla spokojena. Vsechno je to o ucitelych a jejich pristupuk. V prvaku me urcite nebavila ekonomika ale pak sme chytli nekoho jinyho a bylo pak to fajn. Nerekla bych ze predmety zni jinak, nebo tedy aspon za me tak nezneli.
Ekonomie, ucetnictvi, marketing, politologie ale taky jazyky kde se taktez uci neco z toho co jsem tu rozepsala.
Za me urco supr volba hlavne pro dalsi studium na vysoke :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6564
22.1.18 01:04

A ac se to podle prispevku vyse nezda, je tam i cestina :mrgreen:
Krome jiz napsaneho i obchodni korespondence, psani vsemi deseti, klasicke predmety typu dejepis, zemepis, fyzika.
S navaznosti na vs bych si jista tak nebyla, matematika byla jen okrajove a na vs gymnazisti na tom byli vyrazne lepe se znalostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5909
22.1.18 05:43

A s jakými známkami se tak chceš hlásit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
22.1.18 06:23

S navaznosti na vysokou je problem v tom, ze nektere predmety nemaji takovou dotaci hodin, jako na gymplu, takze se toho probere min, no a na vysce se pak predpoklada znalost predmetu v rozsahu uciva na gymplu… takze je dobry uz ted vedet, kam asi by se na vysokou slo a kdyztak se prubezne vzdelavat samostudiem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17540
22.1.18 06:33

No já mám jinou zkušenost, mám za sebou humanitní gympl a měla jsem 2 hodiny matiky týdně. mam maturitu z matiky a matiku na vš jsem taky zvládla, stejně ti tam vše vysvětlí, dívají se na tebe jako na debila, ale vysvětlí, toho bych se fakt nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.1.18 06:56

Vysvědčení

Hlásím se tam s 1-2 dvojkama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.1.18 07:00

Matika

Jinak u nás je tam od 1.-3. Ročníku matika 3× tydne a potom.ve 4. 4× tydne. A dávají přednost děckam s dobrým hodnocením z M a FY

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5909
22.1.18 07:12
@Hawajka01 píše:
Hlásím se tam s 1-2 dvojkama

Tak to nebudeš mít problémy. Urcitě to zvládneš. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
22.1.18 08:38

Škola je fajn, je docela lehká ale najít si práci s touhle školou byl pro mě problém… Je pravda, že v té době byla téměř nulová nezaměstnanost. Ale i tak spolužáci skončili většinou v obchodech jako prodavači… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.1.18 09:04

Ahooj, v dnešní době ekonomky chrlí kvanta studentů se skoro nulovou šancí na uplatnění. Takové studium je ztráta času, máš dobré známky, necítíš se na něco technického?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat